Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lopinka
Lopinka
Vloženo 27. 10. 2014
Líbí se mi

Důvěra

Lopinka
Lopinka
Vloženo 27. 10. 2014
Líbí se mi
Důvěra

Důvěra

Kolikrát se spálíme za život, kolikrát to opravdu bolí, ale každé klopýtnutí nás posouvá kousek dál a i díky bolesti jsme silnější a opatrnější. Po špatné zkušenosti si vždy říkáme, “už nikdy více.” Není to jednoduché, dlouho si v sobě nosíme křivdy. Po čase, když si na ně vzpomeneme, letmo se třeba i usmějeme a čerpáme z nich. Můžete nesouhlasit, ale ve většině případech to tak opravdu je.

I když nás někdo napálí, ublíží, zradí tím naší důvěru. Z těchto zkušeností, ale často čerpáme a jsou pro nás takovou osobní učebnicí. Spousty věcí nás poté nepřekvapí a i díky nim víme, na koho se můžeme obrátit, kdo nám vlastně pomůže a kdo nás nezradí. Každý z nás to zažil a i díky tomu nám pak v hlavě vyskočí vykřičník, který nabádá k opatrnosti.

Já osobně nejsem moc důvěřivý člověk a hodně dávám na svůj čich, co se týká lidí. Někdy ještě selhává, ale musím říci, že v devadesáti procentech jsem se trefila. Ani se mi už nechce počítat kolikrát jsem se spálila. Už vůbec se mi nechce obviňovat a očerňovat lidi, kterých se to týká. Některým to ani nedošlo, někteří se sice změnili, ale u mě to díky zkušenosti budou mít těžší. Určitě si k nim cestu někdy ještě najdu, ale nebude to lehké.

Okolo sebe mám lidi, o kterých mohu říci, že mají mou stoprocentní důvěru. Je jich pár, doprovázejí mě už dlouho a moc si jich za to vážím. Vy, kteří jste dočetli až sem, víte a patří vám mé velké díky. Vy, kteří ne, tak se zkuste zamyslet, třeba vás něco napadne, ale nejdříve vám to bude muset někdo sdělit

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
Viera1
Viera1 27. 12. 2014

je dolezita

Odpovědět
arowana
arowana 28. 10. 2014

Důvěra je opravdu velmi důležitá, ale v dnešní složité době, kdy slyšíme každý den z médií jak naletěli důvěřiví lidé různým podvodníkům je to opravdu těžké. O to víc si musíme cenit, že můžeme důvěřovat alespoň svým nejbližším. Bez důvěry k určitým lidem by snad ani nešlo žít plnohodnotný život.

Odpovědět
konatovka
konatovka 30. 10. 2014

máte naprostou pravdu

deeana
deeana 28. 10. 2014

až příliš křehká...ale musí být...někdy i nezaslouženě, je dobré ji pěstovat, aby člověk nebyl sám sobě nesnesitelným

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 745
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.