Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 7. 10. 2016
Líbí se mi

Co je horší než být single? Špatný vztah!

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 7. 10. 2016
Líbí se mi
Co je horší než být single? Špatný vztah!

Co je horší než být single? Špatný vztah!

Špatný vztah je horší než být single.

Ačkoli dobré a spokojené manželství či dlouhodobý vztah jsou prevencí řady onemocnění a prodlužují život, špatný vztah je horší než život o samotě. Tvrdí to vědci z Michiganu, podle nichž špatný vztah s protějškem zvyšuje riziko depresí více než život single.

Platí to však obecně i na jiné druhy vztahů, tedy s příbuznými a přáteli. Podle psychologů z University of Michigan vyplývá z analýzy pěti tisíc dospělých Američanů v průběhu deseti let, že kvalita vztahu člověka s jeho partnerem, rodinou a přáteli předurčuje to, jak je ohrožen depresemi. Čím horší vztahy člověk má, tím více mu hrozí onemocnění depresemi.

„Ti, kdož mají nejméně kvalitní vztahy, trpí depresemi dvakrát častěji než ti, jež mají vztahy nejlepší,“ tvrdí psychiatři Alan Teo a Robert Wood Johnosn z University of Michigan.

V kvalitě vztahů přitom hraje zásadní vliv podpora a bezpečí. Čím méně člověk cítí podporu od partnera a necítí se v jeho přítomnosti dost pohodlně a bezpečně, tím je kvalita vztahu horší a riziko deprese vyšší.

Autor: Famous
Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

souhlasím

Odpovědět
Ovace
Ovace 26. 11. 2016

Přesně tak

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 10. 2016

tak tomu věřím.... z prvního manžela jsem měla depky, už tehdy u mne propukla nespavost a jiné neduhy... dlouho mi trvalo, než jsem od něho odešla....a jeho druhá žena-ta s ním vydržela jen asi 2 nebo tři roky a řekla mu, že má z něho zralá na psychiatrii... a on zůstal sám....věřím, že je lepší nic než špatný vztah...

Odpovědět
CB
CB 12. 10. 2016

to si též myslím...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 600
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.