Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Atanerka111
Atanerka111
Vloženo 23. 1. 2016
Líbí se mi

Buď víc ženská! Jsi jako chlap. A vůbec: musíš se mít víc ráda

Atanerka111
Atanerka111
Vloženo 23. 1. 2016
Líbí se mi
Buď víc ženská! Jsi jako chlap. A vůbec: musíš se mít víc ráda

Buď víc ženská! Jsi jako chlap. A vůbec: musíš se mít víc ráda

Znáte tyhle věty? Před časem jsem je už nenáviděla, každý mi “poradil”, co dělám špatně, ale že bych dostala návod na změnu, to ne. Byla jsem vzteky bez sebe při každé takové radě.

Dá se k ženství a sebelásce dojít přes podnikání?

Vidím to dnes a denně i na svých klientkách při konzultacích o podnikání. Možná si říkáte, proč tohle řešíme v konzultacích o nových webových stránkách? Jenže ono se vším souvisí. A tak jsem se rozhodla napsat i svůj příběh, jak jsem k tomu svému ženství nakonec došla.

Samozřejmě jsem věděla, že je něco v mém životě špatně. Vydělávala jsem jak tři chlapi dohromady a v partnerských vztazích jsem měla stále problémy. A větší a stále větší, až došlo k totálnímu kolapsu v celém v mém životě. Jako kdyby se Vesmír už nemohl dívat na ten můj zpackaný soukromý život 

Jak to bylo u mě

Fakt jsem chtěla být za ženskou, tak jsem si nechala narůst dlouhé vlasy a začala jsem nosit sukně. Myslela jsem si, že tohle je ono. Vždyť jak jinak mám být za ženskou! Jenže v tom to  nebylo.

Tehdy jsem přišla o hodně pěnez, byla jsem ze dne na den i bez partnera, bez práce a totálně na dně. A v té době začala postupně přicházet změna. Bylo to pozvolné. Musela jsem se naučit říkat si o pomoc. Do té doby pro mě naprosto nemyslitelná věc. Přece zvládnu všechno sama!

Pak  jsem potkala současného partnera, který byl a je chlap s velkým „Ch“

A protože jsem už neměla tolik peněz, nechala jsem jeho, aby třeba zaplatil nákup, zaplatil dovolenou. Neměla jsem na vybranou. A postupně se začaly měnit další a další věci v mém životě. Najednou jsem za ženskou a mám se ráda. Možná na to existuje nějaká příručka, ale u mě žádná nefungovala. U mě to bylo natvrdo.

Jak být víc ženskáJak být víc ženská

Kdybych měla dnes říct, co pro mě znamená mít se ráda a potažmo být za ženu?

 

 1. nejezdím nakupovat sama, protože ten nákup je těžký a já bych ho nemusela unést (do té doby jsem vláčela brambory, melouny, kartóny mléka a další věci – dnes, když už sama jedu, nechám nákup v autě do doby, než přijde ON z práce a nákup donese domů)
 2. když mám narozeniny, tak je slavím a umím si říct o dárek (do té doby jsem dělala jakože jsou narozeniny den jako každý jiný a dárek? Přece nic nepotřebuji, ne? Teď každé narozeniny nutně něco potřebuji, třeba teď jsem dostala zlaté naušnice)
 3. mám paní na úklid (no a co, že všichni kolem to přece zvládnou? Já bych to taky zvládla, ale já už mám nauklízeno na deset let dopředu. Umím všechny domácí práce, ale nechci je dělat. Dám vydělat paní, která nemohla najít jinou práci a nic jiného dělat z jakýchsi důvodů nemohla. A já jsem plně soustředěná na svojí práci, už nepotřebuji nikomu dokazovat, že to zvládnu).
 4. chodím pravidelně na masáže a nechávám se hýčkat (do té doby jsem nechápala, proč bych šla na masáž, když mě nebolela záda? Teď si dopřávám aromaterapeutickou masáž, masáž obličeje a další nádherné procedury)
 5. moc nevařím – můj partner je vynikající kuchař (mám 25-letého syna a navařila jsem se fakt dost. A proč bych nenechala vyniknout partnera v tom, co umí výborně? Ano, je zvyklý vařit jinak, než já. Ale já jsem s tím v pohodě. Nepotřebuji mít navrch. Oba dva jsme spokojení a hlavně já nemám výčitky svědomí, že on vaří a já piju 2 dcl vína a jen si s ním povídám)
 6. koupila jsem si telefon, iPad a PC od Applu (jasně, že bych si mohla koupit něco víc obyč – do té doby jsem to kupovala jen synovi – on je přece mladý a potřebuje to víc, než já. Prdlajs. Ať si vydělá, já chci umět také nové technologie).
 7. nedávám synovi peníze (je mu 25 let, pracuje a žije svůj život. Myslím, že jsem mu cpala horem dolem. Chtěl auto – dostal auto, chtěl na dovolenou – zaplatila jsem mu ji i pro přítelkyni – až jednou jsem řekla DOST. Je pravda, že je trochu otrávený  – ale cítím, že  je to potřeba. Chápu jeho vztek na mě, když do té doby jsem dávala a dávala. A já jsem prostě nepodlehla jeho citovému vydírání a konečně dopřávám sobě)
 8. pracuji z domu, což neznamená, že mám čas vozit tchýni po doktorech (prostě ne, samozřejmě když je něco akutního, tak ji odvezu, ale ona se naučila všechny citově vydírat a já jsem odmítla se toho účastnit – chápu, že jí to vadí, ale co se dá dělat, když se mnou nehne? Svůj čas si pečlivě chráním – nejen před tchýní)
 9. umím si vyjednat změnu v zaběhnutém rodinném systému, aniž bychom se pohádali (do té doby jsem byla urážlivá “já pro tebe tolik dělám a ty jsi na mě takový”, neuměla jsem si říct, co chci, neuměla jsem nastavit své hranice – a dnes? Pohodička. Umím říct NE, vysvětlit svoje důvody, vyslechnout partnerovy důvody a domluvit se na řešení situace. Oba dva jsme vítězové a já se nemusím uchylovat k žádným trikům jako je pláč, křik, výčitky atd)
 10. umím si říct o pomoc (uvědomila jsem si, že nejsem méněcenná, když něco neumím a řeknu si o pomoc. A navíc jedno zajímavé zjištění: lidé jsou většinou daleko více ochotní pomoci, než jsme si třeba mysleli)
 11. zasloužím si chlapa, který mě na rukách nosí (do té doby jsem měla románky s ženatým mužem nebo s chlapíkem, který měl milenky a já přivírala oči nebo prostě nebyl pro mě úplně ideální – ale já tak zoufale nechtěla být sama, že jsem se spokojila s naprostým balastem – teď už ne)
 12. zažila jsem profi focení s vizážistkou (ano, mohla jsem se nechat vyfotit a dát na web nějakou momentku, ale já jsem si dopřála úžasný den být modelkou a dodnes na ten den ráda vzpomínám)

 

Určitě jsem nevyjmenovala všechno. Jen je mi líto, že tohle všechno jsem neuměla už před dvaceti lety. Mohla jsem si ušetřit tolik proplakaných nocí, tolik životních průšvihů … no co už  

Být za ženskou = nosit sukni?

Nevím, jestli je tohle návod na to jak být víc ženská, ale tohle jsou takové hlavní změny před a po. Jsem daleko víc ženská, přestože nejvíc nosím kalhoty. Když mám ráda sebe, tak vím co chci a lidem kolem mě se lépe žije. Nejdřív musím mít ráda sebe, abych mohla mít ráda ostatní. Je to stejné, jako s kyslíkovou maskou v letadle. Nejdřív ji musíte nasadit sobě a teprve pak dítěti. Možná bychom řekli, že je to sobecké. Ale jak chcete zachraňovat svět, když vy sami jste v nepořádku?

Dojít k sebelásce přes podnikání?

Třeba se v nějakém bodě také najdete a zkusíte zapřemýšlet, že třeba něco z toho svého života změníte. Nemám žádnou sofistikovanou teorii, jak se mít ráda. Jsou jen moje odžité zkušenosti. A hlavně: možná budete překvapeni, co s klientkami udělá hovor na toto téma. A přitom jsme začali o podnikání 
Jak důležité je dovolit si to. To je celé tajemství. Je krásné sledovat, jak ženy v průběhu výroby webových stránek nebo diskusích o podnikání vyrostou. A stačí jen si to dovolit. Dovolit si nebýt dokonalá. Nebýt dokonalá podle pravidel ostatních.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

sebeláska je velmi důležitá, ale někdy je těžké ji najít

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 6. 9. 2019

Mě k masážím přivedla kamarádka. Chodí na Thajské masáže https://www.goldhandthaimassage.cz/cz/masaze a dlouho mě přemlouvala, abych šla s ní, až jsem jednou šla a zalíbilo se mi to, tak teď chodím pravidelně a musím uznat, že je to skvělý odpočinek.

Odpovědět
Baculatá
Baculatá 14. 10. 2018

Toto by si měla přečíst každá žena.... Já sama se učím mít ráda. Občas se setkávám s tím že mi někdo řekne že jsem sobecká. Nejsem jen se mám ráda, ale když mi to někdo řekne už nemám problém říct ano jsem tedy sobec. Nemám děti a partner akceptuje ,,mé dny". V práci se toho naběhám až až. Dřív když jsem měla volný den tak jsem vařila uklizela atd. Teď? Klidně si pospím, oběd? Objednám. Uklid? Nemám sice uklizečku ale když jsem já schopná si ten talíř a hrnek hned umýt tak ostatní taky tudíž já mám čas ve volném dni na sebe. Takže za mne palec nahoru a ostatní ženy by se také měli koukat někdy ,,sobecky" jen a jen na sebe.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 421
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.