Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

AKCE CIHLA - Portus Praha, z.ú. Lajkujte a šiřte

KamilaK
KamilaK
Vloženo 13. 12. 2019
Líbí se mi
AKCE CIHLA - Portus Praha, z.ú. Lajkujte a šiřte

AKCE CIHLA - Portus Praha, z.ú. Lajkujte a šiřte

LIDÉ S MENTÁLNÍM POSTIŽENÍM TO NEMAJÍ LEHKÉ. JSOU JINÍ. NEZNAMENÁ TO ALE, ŽE JSOU ŠPATNÍ. NAOPAK. MAJÍ NĚCO, CO MY NEMÁME. JSOU SPONTÁNNĚJŠÍ, UPŘÍMNĚJŠÍ, BEZPROSTŘEDNĚJŠÍ, DŮVĚŘIVĚJŠÍ, NEŽ MY.V TOM PRO NÁS MOHOU BÝT OBOHACENÍM. SDRUŽENÍ PORTUS PRAHA NAOPAK POMÁHÁ OBOHATIT JEJICH ŽIVOT.

Vše začalo v roce 1999 v Horním Maxově, kdy se parta kamarádů a dobrovolníků rozhodla pomáhat v ústavu pro lidi s mentálním postižením. Tato zkušenost je inspirovala a hledali prostor k vybudování nového, menšího, rodinnějšího domova. V obci Slapy nad Vltavou byl nevyužitý objekt bývalé fary, který zrekonstruovali a začali zde provozovat chráněné bydlení pro lidi s mentálním postižením. Do té doby byla na území České republiky možná pouze ústavní péče. Na provoz chráněného bydlení byly ovšem nutné finance, které bylo třeba sehnat. V té době se zrodil nápad sbírkové a osvětové kampaně AKCE CIHLA. Postupem času se kampaň rozšířila i do dalších regionů a činnosti Portusu se rozrostly o další aktivity podporující mentálně postižené.

Náš nový spot ke kampani MENTÁLNÍ OBOHACENÍ na podporu lidí s mentálním postižením je venku! SDÍLEJTE HO S NÁMI, ŠIŘTE a LAJKUJTE !!! Informace o projektu najdete na www.mentalniobohaceni.cz.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 14. 12. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 13. 12. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 850
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.