Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JanaV
JanaV
Vloženo 17. 10. 2015
Líbí se mi

8 tipů, jak pečovat o partnerský vztah, když máte děti!

JanaV
JanaV
Vloženo 17. 10. 2015
Líbí se mi
8 tipů, jak pečovat o partnerský vztah, když máte děti!

8 tipů, jak pečovat o partnerský vztah, když máte děti!

Maminky, ženy, znáte to určitě samy velice dobře. ... Dovolím si tvrdit, že s narozením dítěte získává náš život tak nějak úplně jinou tvář.  Dětský smích se pro nás stáva tím pravým smyslem života a chvilky strávené po boku našich dětí jsou pro nás ty nejcennější. Ovšem (a to jistě znáte taky) na druhou stranu v roli matky přichází i nedostatek spánku, únava, stres, honička od rána do večera a na konci toho všeho je ještě partner/manžel, odsunut tak nějak na druhou kolej, což si bohužel mnohdy uvědomujeme, ale neřešíme.

„Přitom kvalitní partnerství je základem kvalitního rodičovství. Když jsou spolu rodiče šťastní a mají pohodový vztah plný bezpodmínečné lásky, porozumění a pochopení, je i celá rodina naplněna láskou a radostí. Děti z pohodového vztahu rodičů těží velmi mnoho. Jsou vyrovnané, spokojené a mají klid pro svůj zdravý duševní a fyzický vývoj,“říká ve své knize (Ne)gramotný rodič, Lucie Königová. Ano v té knize, kterou jakožto matka a manželka právě hltám 

Jak ale o „partnerskou zahrádku“ pečovat? Jak být s partnerem v pohodě a ve vzájemném souznění? Veřte tomu, že velice jednoduše. Ty tzv. cenné partnerské chvilky lze totiž zakomponovat do každodenního života, do běžného týdne. A jak? Přečtěte si 8 tipů.

  1. Ranní káva – stačí ráno vsát o 10 min dřív a příjemně se společně naladit na nový den. Můžete si říci, co vás ten den čeká a hlavně děti vás vidí sdílet společný čas.
  2. Zajít si na společný oběd – spontánně se pozvěte na oběd. Dejtě si jakési rande a hlavně při obědě neprobírejte nic okolo dětí a rodiny.
  3. Společně si uvařte – naplánujte recept, běžte spolu na rodinný nákup a poté společně uvařte. Děti ocení to, jak rodiče spolupracují a pomáhají si.
  4. Vyražte pravidelně za kulturou – např. každý poslední pátek v měsíci vždy na střídačku připravte nějaký kulturní tip. Poznáváte tak lépe navzájem své světy, zájmy a záliby a následně máte společné cenné prožitky.
  5. Večerní masáž – proč si vzájemně neposkytnout příjemnou ozdravnou partnerskou službu pro vaše tělo? Svíčky, vonný olej a vnímání dotyků druhého, to je příjemná relaxace a uvolnění i pro mozek a navíc při tom vznikají i důležitá partnerská napojení i na fyzické rovině.
  6. Večerní čtení – jeden druhému večer předčítejte knížku, kterou právě čtete. Je to zdroj témat k povídání a chápání světa druhého partnera. Může vás to inspirovat i k plánování společných aktivit.
  7. Společné sledování vybraného filmu – nezapínejte automaticky televizi jako večerní kulisu, aby „někdo povídal“, ale vybírejte si, na co se budete dívat, a pak si o tom můžete povídat.
  8. Povídání na gauči – po práci si sedněte, dejte si čaj a povídejte si, co jste za den prožili. Někdy stačí i 10 min partnerské hygieny a vztah to příjemně oživí.

Pří výše uvedených partnerských aktivitách se děti navíc přirozené učí, že svět se netočí jen kolem nich a dokážou lépe zvládnout momentální odmítnutí, což je i báječně připraví do budoucího života. Navíc prostě vidí rodiče trávit společné chvilky, sdílet společné zážitky, práci, což je utvrzuje v tom, že to je ten správný partnerský/rodičovský život. A o to přeci jde!

Tak jo, já si jdu jednotlivé body zapsat do kalendáře pro případy, že bych na ně v každodenním životě zapomínala. Ženy, uznejte ... nebyla by to škoda?! Jak pro nás, našeho partnera, tak hlavně pro naše děti ... 

Hezký den, 

Máma od dvojčat

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super tipy

Odpovědět
Ovace
Ovace 13. 2. 2017

Užitečné

Odpovědět
LenkaPenka
LenkaPenka 10. 1. 2016

Odpovědět
Věra3
Věra3 9. 1. 2016

No někdy to je dilema

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 404
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.