Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Benešovská
Jana Benešovská
Vloženo 1. 11. 2013
Líbí se mi

Změna je život: balím do Ameriky!

Jana Benešovská
Jana Benešovská
Vloženo 1. 11. 2013
Líbí se mi
Změna je život: balím do Ameriky!

Změna je život: balím do Ameriky!

Balím do Ameriky. Ne, neutíkám, před nikým ani před ničím, naopak, zamilovala jsem se a jdu lásce vstříc, byť na druhý konec světa. Sedím na zemi, skládám svůj život do krabic, přemýšlím, kolik člověk nastřádá věcí (utratí peněz) a kolik z nich opravdu potřebuje, i proč je tak těžké dát sbohem tradiční české pohodě, na kterou dost času plivu ... Když na mě z krabice, kam roky schovávám všechno, od pohledů z cest po výstižky z časopisů, vypadne článek o zvyku. Nemám tušení, kde jsem ho vzala, kdo ho napsal, kdo ho kde publikoval, a tak se tímto omlouvám autorovi či autorům za neuvedení zdroje. Ale proč vám to píšu. Protože jak se v něm správně říká, zvyky jsou prevíti a rozhodnout se měnit je patří mezi vůbec nejsložitější v životě. Když se mě lidé kolem ptají, jestli se nebojím vyměnit "české pohodlíčko" za americkou nejistotu a spoléhat přitom na něco tak křehkého jako je láska, chce se mi řvát: bojím se. Panebože jak já se bojím!!! Naštěstí méně než mám strach měnit zavedené pořádky. A proto jedu. Nejistotě navzdory.

Víte, co děláme ze všeho nejmíň rády? Měníme. Změny bolí, komplikují nám život a nejsou vůbec snadné. Proto tak bolí rozchody. Protože je to najednou všechno jinak. Proto tak bolí diety, kdy měníte tabulku čokolády za hodinu v posilovně. Ačkoliv víme, že to druhé nám po všech stránkách prospěje rozhodně lépe, zvyk je železná košile a je nám v něm dobře i přesto, jak moc nám někdy ubližuje a jak často na něj nadáváme. Psychologové tomu říkají, že jsme v komfortní zóně. Zatímco v dětství ji přirozeně překračujeme a naše zvědavost nám zajišťuje neustálý rozvoj, v dospělosti se v ní zabydlíme a nehodláme se hnout z místa. Nejčastějším důvodem je strach: ze selhání, z reakce okolí, z nejasné budoucnosti ... Nedávno jsem dělala rozhovor s Jolanou Voldánovou, která tento rok po mnoha letech odešla z prestižního moderátorského postu. Z takového, z něhož se neodchází, říkali všichni. A ona to udělala. Nevěděla, jestli bude umět fungovat bez toho, čím žila uplynulých dvacet let. Taky měla strach. Na druhou stranu si uvědomila, že neučinit rozhodnutí znamená nikdy to nezjistit.

A tak je to se vším. Kdo není v životě spokojený, tím spíš by měl začít hledat své štěstí tam, kam se dosud neodvážil nebo se mu tam z různých důvodů nechtělo. Kdo spokojen je a zvyky mu mění okolnosti, měl by k nim přistupovat s vděčností, jakou šanci mu nabízí a minimálně ji pořádně prozkoumat, jestli by nestálo zato zkusit se jí chopit. Ať už nakonec dopadne jakkoliv, cesta je vývoj. A změna je život, říká se. Podepisuji, letím a jestli jsem vás nepřesvědčila, přikládám inspirativní hádanku, kterou jsem našla v krabici.

* Jsem váš stálý SPOLEČNÍK.
* Jsem váš největší POMOCNÍK nebo BŘEMENO.
* Budu vás POSTRKOVAT vzhůru nebo vás STÁHNU do propasti.
* Jsem vám K SLUŽBÁM.
* Polovinu svých záležitostí mi můžete klidně přenechat
a já je PROVEDU - rychle a správně.
* Jsem snadno ovladatelný - stačí, když ke mně budete NEÚSTUPNÍ.
* Ukažte mi přesně, jak to má být provedeno,
po několika lekcích to budu dělat AUTOMATICKY.
* Jsem sluhou všech velkých pánů a bohužel i všech jejich selhání.
* Ty, kdo jsou velcí, jsem UDĚLAL VELKÝMI já.
* Ti, kdo selhali, selhali mou vinou.
* NEJSEM STROJ, i když pracuji přesně jako stroj, ale s lidskou inteligencí.
* Můžete mě dohnat k ÚSPĚCHU nebo KE ZKÁZE - mně je to jedno.
* Vezměte si mě, trénujte mě, buďte ke mně neústupní,
a položím vám k nohám CELÝ SVĚT.
* Buďte ke mně ohleduplní, a já vás ZNIČÍM.
Kdo jsem?
Jsem váš ZVYK!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 2. 8. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 12. 1. 2017

Odpovědět
Lauri
Lauri 24. 11. 2013

pokým je človek mladý nech skúša..

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 427
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.