Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

IrenaKarla
IrenaKarla
Vloženo 14. 12. 2019
Líbí se mi

život s depresí

IrenaKarla
IrenaKarla
Vloženo 14. 12. 2019
Líbí se mi
život s depresí

život s depresí

Pátým rokem bojuji s diagnozou úzkostně depresivní porucha a obsedanrně kompulzivní chování, agorafobie a strach z lidí. Léky jsou můj věrný kamarád a často je problém i ráno vstát z postele a donutit se něco dělat. Kompulzivní chování se projevuje ustavicnym zapisováním naprosto všeho, neustalým rovnaním věcí a vše musí mít svůj řád, jinak jsem v háji. Dochází to tak daleko, že i na wecku musí být na sobě položené dvě roličky toaletního papíru, jinak jsem nervózní. Rozhodí mě každá maličkost, která není podle mé potřeby. Nejraději jsme zavřená doma, ve svém bezpečí. Jakmile vyjdu ven hned mám pocit, že na mě všichni koukají a musí vidět, že jsem blázen. Fungovat jw pro mě hodně těžké, ale naučila jsem se dokonale přetvařovat a smát se i když uvnitř pláču. Je mi 38 let a je to čím dál horší. Docela se bojím, co bude za pár let. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 21. 5. 2020

Veľa zdravia prajem

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 1. 2020

Vypsat se z toho, to mi hodně pomáhá...co mě trápí, hodím "na papír", v mém případě již léta do počítače, čtu to po sobě, občas to dám někomu přečíst, ale opravdu mi tahle terapie hodně pomáhá. Držte se

Odpovědět
IrenaKarla
IrenaKarla 24. 2. 2020

Děkuji snažím se být aspoň na venek v klidu.

KamilaK
KamilaK 14. 12. 2019

Já jsem se dříve také trápila. Když jsem šla ven, připadalo mi, že se na mě všichni dívají. Jedna bývalá kamarádka si na mě navymýšlela lži. Prášky jsem nikdy nebrala, protože to je špatná cesta. Já důležité o problému mluvit, a postupně přijdete, co může stát za tím vaším strachem. Mně pomáhá psát o čemkoliv Zaměstnat se a na svůj problém nemyslet.

Odpovědět
IrenaKarla
IrenaKarla 14. 12. 2019

Jsem posedlá psaním. Mam klasický deník, petilety denik, pracovni denik, píšu si knížky, filmy no prostě všechno. A pak se taky zklidňují úklidem.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 487
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.