Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alice
Alice
Vloženo 27. 7. 2014
Líbí se mi

Zítra bude líp

Alice
Alice
Vloženo 27. 7. 2014
Líbí se mi
Zítra bude líp

Zítra bude líp

Určitě. Stoprocentně. A kdyžtak si otevřete lahvinku vínka.

Jak jsem se na stránkách ŽEN začala víc prezentovat, no prezentovat asi není to správné slovo, prostě píšu a píšu a píšu a pak se taky dívám na komentáře, kdo mi to pochválil, komu se to líbilo, a komu hodně, že jsem dotyčné stála i za víc než jen napsat: hezké. A čtu si nejen o nich, ale i o dalších ženách, které něco píšou, tvoří, no prostě jsou něčím posedlé. A čtu si také, co je baví, zajímá a jaké mají starosti a radosti. A taky juknu, na jaké články se dívají a co komentují.

Vážené, to je docela prča…je prča spisovné slovo???? Ne, prča škrtám. Je to zajímavé.

Jedna třeba aspiruje na kuchařku roku, další kolísá, zmítá se mezi tím, zda se vrhnout na studium duše nebo pochybnosti o bytí a nebytí utlouct cvičením. Další skáče z jednoho tématu na druhé, od každého trochu, další je profesionální testerka.

A co to o nás říká? To teda nevím, nejsem psychiatr.

Leda to, že jsme každá jiná a přece máme spoustu společných věcí. Kdyby ne, tak tenhle web nemá za tu krátkou dobu existence tolik čtenářek. Prostě život nás baví.  

O mě to dneska říká, že mám rejpavou, nejsem zcela střízlivá a tak plácám páté přes deváté. Neměla jsem dnes dobrý den. To když si totiž člověk začne myslet, že je borec, všechno zná a všechno ví a nic ho nemůže překvapit, tak přijde někdo, kdo vás zuje z kecek a vy jen zíráte jako blázen. A tak jsem dnes po té ráně přijela domů a přemýšlela, jestli se mám opít vodkou nebo spíš ginem. Varianta jít se vybít do lesa, jít štípat dříví nebo jiný způsob, jak ten vztek ze sebe dostat, nepřicházel v úvahu, je moc vedro. Jenže jsem slíbila hlídat děti svého synovce,  tak by asi nebylo vhodné, aby tetička byla úplně na šrot a utlumení mé naštvanosti jsem odložila na později. Kamarádka mi řekla: Nepanikař, vyspi se na to, zítra bude líp. Ale já nechtěla slyšet, že zítra bude líp, já chtěla slyšet, jak jsem úžasná a i když jsou všichni na mě zlí, že ona mě naprosto chápe, že mám úplnou pravdu a všichni, kdo jsou na mě zlí, přijdou za trest do pekla. Nebo tak nějak.

Synovec přišel s lahví vína, je přece jenom slušně vychovaný. I řekla jsem si: víno je v podstatě ovoce v láhvi, i když to tu budu pít sama, tak nejsem alkoholik, děti koukaly na Méďu Béďu a já si v klidu nalila a litovala se a patlala se v tom, jak je všechno na h…..

Čekáte na pointu? Jak jsem se vzchopila a řekla si, že zítra bude líp a další optimistické řeči? A poté, co jsem vrátila děti jejich majiteli, vylila zbytek vína do dřezu? Protože mám přece jen nějaké zbytky zodpovědnosti a tím pádem jsem tu láhev během hlídání nevypila celou?

Tak jednak víno bych nevylila, páč to by byla věčná škoda. Celou jsem ji opravdu nevypila, protože mám ještě zbytky nějaké zodpovědnosti, ale já to dneska ještě zvládnu. A potom v alkoholovém opojení, když pijete na žal a ne na radost, tak se prozření a poučení z té konkrétní situace hledá dost těžko. Takže ne, pointa žádná.

Ale tak snad….zítra bude líp.

Vaše Alice

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
megan1
megan1 11. 3. 2016

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 16. 8. 2014

určitě

Odpovědět
Marťule13
Marťule13 8. 8. 2014

Někdy je člověku ouvej , skoro jsi mě rozbrečela

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 128
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.