Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lopinka
Lopinka
Vloženo 22. 4. 2015
Líbí se mi

Záhonky

Lopinka
Lopinka
Vloženo 22. 4. 2015
Líbí se mi
Záhonky

Záhonky

Míša však nemá na mysli ty klasické záhonky na zahradě... Už máte zasazeno?

Občas si s námi naše hlava hraje takovým způsobem, že začínáme přemýšlet nad tím, zda je opravdu naše.

Umí tolik krásných věcí. Umí přemýšlet, vymýšlet a dělá nás jedinečnými. Průšvih přichází ve chvíli, kdy přijdou méně radostné chvilky a naše hlava se změní v uzlíček neštěstí a my nevíme, co s ní.

Sedíme mlčky se skelným pohledem a přemýšlíme nad věcmi, které stejně už nezměníme a možná ani nenapravíme. Zatmění, vztek, smutek a lítost se vkradou bez pozvání a ne a ne odejít. Chceme být sami se svou malou depresí a rýpat se už v tak rozrýpaném záhonku. Jsou bohužel lidé, kteří se rýpání nechtějí zbavit a snaží se nám navodit to stejné. Přesvědčují nás, že pokud záhon pořádně nerozrýpeme, nepodaří se nám vypěstovat skvost.

Pak jsou i silnější jedinci, kterým stačí jedno semínko. To zasadí, starají se o něj a čekají na krásu, která za nedlouho vyroste. Přijde jim to neuvěřitelné a chtějí další a další. Ovlivní i sluneční paprsky, které pomáhají a uzdravují. Umí si užívat pocit štěstí a jsou hrdí na to, co vypěstovali. Protože i vědí, kolik práce jim to dalo, starají se do roztrhání těla, aby to tak zůstalo. I když občas přijde bouřka, tak jsou schopni bránit vše, co tak těžce vypěstovali a vypiplali. Stávají se z nich zahradníci, kteří si váží každého semínka, které vypiplají a které se na ně po ránu usmívá. Občas mívají tendence poradit, jak na to. Někdy si k nim chodí ostatní i pro radu. Pravdou je ovšem to, že každý si ovlivníme svůj záhonek sami bez ohledu na počasí, kvalitu půdy, výběru semínek a lásky se kterou se staráme o to, aby vše vypadalo a rostlo tak, jak chceme.

Záleží už jen na tom, kdy si své první semínko zasadíme a budeme se těšit na to, jak poroste. Každý sám si zhodnotíme, zda máme rozrýpáno tak, jak chceme a možná i přijde zkušenější zahradník, který nám řekne: “Už stačí. Můžeš začít sázet.” Když vše naředíš správným množstvím lásky a péče, uvidíš, že za chvilku budeš spokojen. Jsou semínka, kterým to sice trvá déle, ale pokud budeš trpělivý, uvidíš, že jednou vyroste a bude to to nejkrásnější, co tě mohlo potkat …

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
aduja
aduja 2. 5. 2015

mám ráda rozkvetlé zahrady,ale sama na to moc nejsem,mám raději květiny v květináčích,doma za oknem nebo na balkóně

Odpovědět
Jezi
Jezi 27. 4. 2015

Moc pěkně napsané.

Odpovědět
Granca
Granca 26. 4. 2015

Pěkná úvaha, opravdu záleží jen na nás samých jak se semínkem naložíme...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 742
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.