Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 4. 9. 2015
Líbí se mi

Začátek podnikání - tři věci, na které myslet

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 4. 9. 2015
Líbí se mi
Začátek podnikání - tři věci, na které myslet

Začátek podnikání - tři věci, na které myslet

Krásný den,

otázek, jaké si máte položit před začátkem podnikání, je několik, ale to nebude tématem tohoto blogu.

Když budete vyhledávat v googlu, vyjede na Vás spousta podnikatelských stránek plných rad a tipů... Mým cílem je dávat Vám tady praktické rady a tipy a zároveň Vám říkat, jaká je realita.

Už jsem psala v předchozím blogu, že jsem měla na svém internetovém rádiu pořad, kam jsem si zvala začínající podnikatele a představovala jejich projekty. Bavili jsme se o tom, proč do podnikání šli, co vše museli překonat, co bylo jinak, než si mysleli, co by udělali jinak a také jejich poznatky, co by například doporučili dalším lidem, kteří právě poslouchají a přemýšlejí o tom, že by se do podnikání pustili.

Pokud se chcete inspirovat, na youtube kanálu najdete záznamy z těchto rozhovorů ZDE a pak další část videí ZDE

 

Vyměňovali jsme si navzájem informace a zkušenosti a můj názor je, že člověk, když začíná podnikat, by měl mít na milion procent pořešeny tyto oblasti:

1) PRÁVNÍK

2) ÚČETNÍ

3) ODBORNÍK NA OCHRANNÉ ZNÁMKY ČI PATENTY

 

A jaké bylo mé překvapení, že spousta začínajích podnikatelů v dobré víře, že ušetří peníze, účetnictví si zvládali jakžtakž sami, právníka vůbec nepotřebovali, protože přeci, na co, že? Můžu Vám říct, že po letech podnikání, já se bez svého právníka neobjedu. Veškeré smlouvy, i dodatek za podpisem v emailu, všeobecné podmínky na webu atd. atd. A už se mi kolikrát osvědčil (např. když jiná firma si dala do svých kontaktů naše fakturační údaje a žádný z orgánů se tím nechtěl zabývat... že prý o nic nejde...)

A dobrá účetní, to je přeci poklad! )) Pokud nejste odbornice, nemůžete celou tuhle oblast postihnout Vy sama.

A na co ochranné známky, říkáte si? Když si vybíráte jméno pro svůj projekt/podnikání, tak je dobré se podívat, zda už ho někdo nemá, zda ho nemá zaregistrované, stejně tak si můžete dát zaregistrovat Vaše logo, aby ho nikdo jiný nemohl zneužít či na Vás parazitovat (právo bude pak na Vaší straně). Tuto situaci už jsem také řešila. (A Vaší značku si přece budete chránit především proto, že za tím stála spousta práce a Vy ji nedáte jen tak na pospas konkurenci, že? 

Krásný den

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 12. 11. 2018

Moc zajímavé postřehy, také jsme se s prá věcmi setkala v mém podnikání. Možná bych doplnila, že je taky potřeba myslet do budoucnu, pokud máte v plánu expandovat i na zahraniční trhy, je podle mě dost výhodně založit si rovnou offshore společnost přes https://ioffshore.cz/ , díky čemuž získáte sídlo například v hong kongu, což je pro rozjezd zahraničního obchodu dokonalé místo.

Odpovědět
dostalka
dostalka 16. 9. 2015

Užitočné informácie a postrehy

Odpovědět
Alena Ratajova
Alena Ratajova 17. 9. 2015

Díky a osvědčené z praxe))

gustawka
gustawka 9. 9. 2015

super

Odpovědět
Alena Ratajova
Alena Ratajova 17. 9. 2015

děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 606
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.