Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 13. 1. 2017
Líbí se mi

Vzpamatujte se

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 13. 1. 2017
Líbí se mi
Vzpamatujte se

Vzpamatujte se

Ahoj všechny maminky. Taky se Vám stává, a vyloženě vás to štve, jak se k Vám ostatní chovají? Mě právě došla trpělivost. Mám dvě nejlepší kamarádky a věřte, že dnes už to není ani tak o přátelství, jako spíš o tom, že vás okolí využívá, zneužívá a považují to za přátelství. Připadám si spíš jako děvečka pro všechno a nejlepší je, že jsou dotyčné schopné, se kvůli tomu na Vás i naštvat. 

Tak pro vysvětlenou, jsem poměrně časově i fyzicky vyčerpaná máma dvou malých kluků. Jsem takový ten upřímný typ člověka, co nedokáže chvíli posedět a pro své přátele si najít i nějakou tu chvilku času, aby občas pomohl. Pak ale většinu času věnuju své rodině. 

Problém ovšem v poslední době nastal s mými kamarádkami. Každá maminka potvrdí, že když jste doma s dětmi, potřebujete kamarádky, aby jste občas vypadli z těch plínek, mlíček, hraní si na pohádkové postavy a neustálé žvatlání, vaření a uklízení. Ovšem já už momentálně ztrácím chuť se s nimi scházet či komunikovat, svět je odporný a prohnilí. A kdo nevěří? 

Přítel má kvůli hypotéce zaměstnání a kamarádovi pomáhá v podnikání. Dnes jde tedy kamarádovi pomoct, tudíž potřebuje, abych ho v práci na chvíli zaskočila, kluky si u té dobroty pohlídá sám. Takže vše super a klape. Ale kamarádka, která se nestyděla v pondělí mě zneužít jako taxi, aniž by za to poděkovala, mi dnes napsala super SMS:"Ahoj, nepojedeš dnes někam? Kdyby ano, vzala by jsi mě domů?" Odepsala jsem:"Ahoj, dnes bohužel ne, jedu zaskočit přítele v práci a a on s klukama jede pomáhat." A odpovědí mi bylo: "Jasně, tak si to užij." Urazit se, že neobleču dvě malé děti v tomhle mrazu je neposadím do promrzlého auta, neprojedu benzín za 200,- jen proto, aby se ona dostala pohodlně domů, když jí jede 200m od ní autobs za 32,-? A přitom já to při svých cestách mám pro její odvoz ještě 10km zajížďku? Nevadilo by mi to, kdyby to bylo jednou za čas, ale poslední 3 měsíce to sice vypadá jako nevinná nápomoc, ale na druhou stranu napíše, ať jdeme na kafe a když se sejdeme 45minut jí vozím po městě, po jejích vyřizování, pak si na půl hodiny dáme kafe, které ještě já dost často platím, protože ona si musí odskočit a nakonec chce honem fofrem domů, protože v noci nemohla spát a je unavená, nebo přijel její milí, nebo je po noční a tak si potřebuje ještě odpočinout. A už jen ten fakt že ve všem chybí nějaké to prosím tě, mohla bys? Kde je sakra slušnost?

Co se takhle milé zlaté dámy probrat z toho, že jste něco exra, o co musí každý stát, a toužit, a začít se chovat trochu jako kamarádky a ne s prominutím jako mrchy? Vše se netočí jen kolem Vás. 

Další a více zase zítra. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 16. 1. 2017

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 15. 1. 2017

To je spíš vysavač vaší energie a dobroty než kamarádka...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 1. 2017

Jak se tady už mnohokrát psalo, musíte se naučit říci NE a to rázně, kamarádka, nekamarádka. Prostě NE a je to. Tak se aspoň uvidí, zda je to opravdová kamarádka, která vás pochopí nebo jen rádoby kámoška, která vás zneužívá a potřebuje, jen když vás potřebuje. Píšu to jako tatar, ale snad to je pochopitelné!

Odpovědět
mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn 14. 1. 2017

jj pochopitelné.

hudlenka
hudlenka 14. 1. 2017

Nedejte se!

moravačka aja
moravačka aja 15. 1. 2017

Napsala jsi to přesně.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 815
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.