Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

maorabela
maorabela
Vloženo 28. 1. 2015
Líbí se mi

Vyměnit roli samoživitelky za roli zabezpečené manželky?

maorabela
maorabela
Vloženo 28. 1. 2015
Líbí se mi
Vyměnit roli samoživitelky za roli zabezpečené manželky?

Vyměnit roli samoživitelky za roli zabezpečené manželky?

Prohodíte si někdo s Maorabelou její roli? Jste také samoživitelka? A jak zvládáte svoji roli vy?

Vyměníte si někdo se mnou roli samoživitelky?

Za roli zabezpečené manželky?

Budu prát, žehlit, uklízet jen trochu, budu milenka, koukat budu i na fotbal, milovat ponožky u postele, poslouchat, jak je vše na nic, když bude mít muž rýmu...Možná si budu prodávat Avon.

Vyměním za dvě práce, věčně zpožděné platby, kolikrát jazyk až na vestě, ale za to klid večer, pokud nebudete v práci, sociální dávky, každý měsíc muset ukazovat výpis z účtu atd..

Jste zamoživitelka? Napište každá popis takového běžného dne ženy samoživitelky, ať se ví, jak se nám žije. Každý den se na mě nějaká žena obrací a ptá se, jak má řešit svoji životní situaci. Úřady vám toho moc neporadí, vlastně jsem se setkala, že ani nevědí, jaké máme možnosti  - my ženy.

Maminky jsou kolikrát tak bolavé, nešťastné a myslí si, že vše končí...Ale přeci jen nějaká podpora existuje. Nadace pro matky samoživitelky, je to nadace Agrofertu, tím začněte. 

Víte, co je minutový plán? 

Soustředit na malinké krůčky, i kdyby vás napadlo jít se vykoupat i dvakrát denně, malovat na obálky od dopisů, zkrátka žít okamžikem.

Také se snažím držet v realitě a ne virtuálním světě, a to v myšlenkách. Začnu si všímat, co se skutečně děje...štěká pes, běží film a nebo začnu počítat kachličky. To je v těch nejhorších chvílích a začátcích důležité. Svíčka a pohled do plamínku také uklidňuje. Vezmu papír, tužku a svíčku....když hledám cestu, potřebuji vědět co je ten největší momentální problém, co přede mnou stojí. Zapálím si svíčku a začnu psát vše co vidím jako starost, překážku a co bolí. Když mě napadají pozitivní myšlenky, jenom dobře a řešení ještě lepší. Vždy se ptám sama sebe, co chci a co k tomu potřebuji.

 

Společně to zvládneme

Neříkám že u toho mám skvělé pocity...i slzičky tečou, ale uleví se. Když už vím co potřebuji, začne pro mě mozek hledat možnosti, všímám si příležitostí a negativní myšlenky se vystřídají za ty, co hledají cestu.

Jen ženy moje trpělivě a vězte, že v tu chvíli, kdy vám není nejlépe, nejste v tom sami a společně to zvládneme...

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

nění to lehké

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 15. 3. 2015

Někdy to není snadné.

Odpovědět
čimo
čimo 4. 2. 2015

ženy samoživitelky to majú v dnešnom svete veľmi ťažké

Odpovědět
benca
benca 3. 2. 2015

Neviem si predstavit byt samozivitelka,zarobit by som zarobila ale urcite nie tolko,aby som mohla platit platby,ktore potrebujeme hradit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 588
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.