Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lopinka
Lopinka
Vloženo 1. 6. 2015
Líbí se mi

Výměna

Lopinka
Lopinka
Vloženo 1. 6. 2015
Líbí se mi
Výměna

Výměna

Není pro mě nic horšího, než vidět svou hvězdu zalitou slzami, které se nedaří zastavit. Občas totiž stojíme před rozhodnutími, která ne a ne rozlousknout a potřebujeme někoho, kdo nám poradí a popostrčí nás dál. Nejlepší na tom celém je, že vlastně ani popostrčit nepotřebujeme, protože svá rozhodnutí máme v hlavě a ať chcete nebo ne, tak vždy je jedna strana silnější. Co potřebujeme je ujištění někoho, kdo to celé vnímá stejně a hlavně v tu chvíli očekáváme upřímnost a nezávislost. Jestli si myslíte, že silnější stranu nepoznáte, tak se nenechte mýlit. Vzpomeňte si, kdy jste naposledy stály na rozcestí a nevěděly jste, na jakou stranu se vydat. Něco ve vás vám radilo vydat se tudy, ale samozřejmě s tím přišly i pochybnosti, otázky a strach. Co je ovšem krásné a zvláštní zároveň je to, že i přes to všechno jsme se tou stranou vydaly.

Dnes i toto potkalo mou hvězdu. Stála před těžkým rozhodnutím. Pro někoho možná banálním, pro ni samotnou zásadním. Cesta do práce a to dlouhé čekání celé situaci moc nepřidaly. Když jsem slyšela její hlas, bylo mi jasné, že ani tisíc rad by jí v tu chvíli nepomohlo, ani tisíc otázek, natož pak tisíc různých názorů. Varianty opět byly dvě, takže buď a nebo. I přes risk budoucnosti, i přes odbornou radu, která jí možná trochu ujistila, udělala rozhodnutí, o kterém byla přesvědčena již od začátku a s velkou úlevou se vydala svou pravou cestou.

Je velmi jednoduché být po bitvě generálem, rozdávat spousty cenných rad a pokládat otázky, které dotyčného navádí k našemu řešení. Můžeme mít na věc tolik pohledů, že je ani nespočítáme, ale vždy v nás bude převažovat jedna strana více. Sice není jednoduché se rozhodnout, ale když se ohlédneme zpět a podíváme se na vše seshora zjistíme, že bychom to stejně jinak ve většině případů neudělaly. I když mi možná budete oponovat, tak si zkuste vzpomenout a vybavit si situaci stejně, jak byla tenkrát, ale bez informací, které k ní máte dnes. Vše by dopadlo stejně. Je jasné, že čím jsme starší, rozumnější a ostřílení světem, tím jsme si v rozhodování jistější. Ale když se vrátíte se vším všudy tak zjistíte, že by se nic nezměnilo. Věřte sama sobě a svým rozhodnutím a vnitřním hlasům, které radí a přimlouvají se, i když se zdá, že na cestě bude spousta překážek a bolestných rozhodnutí. Zkuste pro jednou vyměnit strach v důvěru sama v sebe. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

zajímavé

Odpovědět
Ovace
Ovace 7. 6. 2015

zajímavé

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 5. 6. 2015

Odpovědět
gustawka
gustawka 4. 6. 2015

souhlasím

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 823
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.