Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eliška na síti
Eliška na síti
Vloženo 26. 8. 2014
Líbí se mi

Vůně knih nebo e-booky?

Eliška na síti
Eliška na síti
Vloženo 26. 8. 2014
Líbí se mi
Vůně knih nebo e-booky?

Vůně knih nebo e-booky?

Jsem vášňivou čtenářkou už odmala. Nejen čtenářkou, ale i divačkou - filmů i zajímavých seriálů. Ale zatímco filmy a seriály nemám potřebu sbírat (rychle se mění kvalita i formáty), u knih tomu bylo vždycky jinak.

S příchodem elektronických knih (a pořízením prvního Kindle, který mám mimochodem dodnes) nastalo obrovské dilema. 

Jít do knihkupectví, probírat se nabídkou, odnést si domů vybraný kousek, obdivovat grafiku, cítí vůni a váhu knihy v rukou, a po dočtení přidat mezi další oblíbené kousky a série ... to je něco, s čím se asi nikdy nedokážu rozloučit. Knihy jsou něco, k čemu mám neskonalou úctu a respekt. 

Naopak ale možnost koupit si na internetu knihu a mít ji do pěti minut ve čtečce, která je lehká, příjemně se drží a může obsahovat další desítky a stovky knih, ve kterých si mohu podškrtávat, dělat poznámky a výstřižky, aniž bych ničila papír. Možnost vzít si na dovolenou několik knih a nezatížit váhu zavazadel dalšími kily. I to má něco do sebe. 

A ve finále přichází na řadu ta nejhorší situace! Koupím si e-knihu a po dočtení zatoužím mít tenhle úžasný kousek i v knihovně. Ale utrácejte za něco, co už máte přečtené, když je na světě tolik krásných knih, které jste ještě nečetly ... 

Co vy, ostatní čtenářky? Už jste si tuhle zapeklitou situaci vnitřně vyřešily? 

Některé internetové obchody již nabízejí výhodné cenové balíčky kombince fyzické knihy a e-booku a to je dle mého naprosto ideální cesta. Do té doby se u každé knihy bolestně rozhoduji, kterou variantu vybrat. A občas se spletu, tak či onak. Má knihovna má některé kousky, které nepotřebuje a můj Kindle některé e-booky, které čekají, až vyhraju ve Sportce a pořídím si jejich fyzického sourozence, zamilovaně k němu přičichnu a bude mít hrdé místo v kníhovně mezi ostatními oblíbenými knihami. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 16. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

kniha je lepší

Odpovědět
Marika
Marika 9. 3. 2015

klasickú knihu mám radšej

Odpovědět
Romana Hoťová
Romana Hoťová 12. 9. 2014

Kdysi jsem četla docela hodně - klasické knihy. Dnes se ke čtení taky občas ve volném čase dostanu a neumím si představit, že bych při tom nedržela v ruce knihu E-book si přečtu jen pracovně, kdy jiná verze není.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.