Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 21. 12. 2016
Líbí se mi

Vánoce – šťastné, opilé nebo hektické?

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 21. 12. 2016
Líbí se mi
Vánoce – šťastné, opilé nebo hektické?

Vánoce – šťastné, opilé nebo hektické?

Konec roku je vždy ve znamení bilancování toho, co se povedlo a také toho, co by šlo příští rok vylepšit.

Děláme různé účetní závěrky, výsledovky a máme pocit, že to, co jsme během roku nestihli, zvládneme teď během posledních pár dnů, které do konce roku zbývají.

Máte to stejně? Každý rok si řeknete, že advent strávíte v poklidu, že budete mít spoustu času na chození po městě, na obdivování vánočních dekorací, svařáky na Staromáku, na napečení milionu druhu cukroví, na nákup dárků včas…?

Každý rok mám stejný plán, ale znáte to, člověk míní a pánbůh mění.  Do mého poklidného adventu se objevily úkoly, zakázky a další neodkladné záležitosti, které se ještě do vánoc (tzn. maximálně do 18.prosince) musí stihnout, protože přeci po Novém roce už bude pozdě.

Někdy v tomhle období mám pocit, že končí svět, každý se s vámi chce potkat. I když jste se neviděli třeba celý rok, teď je ten ideální čas, ten správný blázinec.

Možná to souvisí právě s tím bilancováním, co když je doopravdy tenhle předvánoční čas, ten nejlepší čas na vyřešení některých otevřených záležitostí? Co když je ten nejvyšší čas na to zavolat tomu, koho jste dlouho neviděli? Co když je ten nejvyšší a nejlepší čas trošku zapracovat na vztazích s rodinou a přáteli? Možná je to jen vánoční atmosférou. Možná, že je to jen komerce, kdy láska a harmonie se na nás valí ze všech stran a o to víc jsme ve stresu a v „nenáladě“, když toho v tom všem shonu nejsme schopní dosáhnout. Ale, co když je předvánoční čas opravdu něčím zvláštním a co když, na tom opravdu něco je?

Každopádně já se to rozhodla zkusit a jak já říkám, na to, na co chci a na toho, na koho chci, si vždycky čas udělám a komunikaci a vztahům se věnuju o to víc.

Vánoce mám raději každý rok víc a víc a čím jsem moudřejší, tak si přeju věci, které koupit nejdou.

Přeji vám, ať jsou pro vás Vánoce oblíbenou částí roku, ať si je doopravdy užíváte a berete je jako příležitost (ať už k odpočinku, k užívání si času s rodinou, partnerem, přáteli, tak třeba k tvůrčí činnosti, sportovním aktivitám…) k tomu, co máte nejraději a dělá vám radost. A ať pro vás „šťastné a veselé“ není klišé, ale vaše realita.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 20. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 4. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 7. 1. 2017

Odpovědět
Glady
Glady 28. 12. 2016

hezké

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 639
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.