Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

luciejancurova.cz
luciejancurova.cz
Vloženo 3. 10. 2014
Líbí se mi

Tradiční zahrádkářský veletrh

luciejancurova.cz
luciejancurova.cz
Vloženo 3. 10. 2014
Líbí se mi
Tradiční zahrádkářský veletrh

Tradiční zahrádkářský veletrh

Víte, co ho nejlépe charakterizuje? Pomalé tempo. Extrémně pomalé tempo.

Jaký jste dneska měli den? Já báječný - prožila jsem ho mezi rostlinkami

Opět se mi osvědčilo, že nejlepší nápady přichází znenadání. Ráno jsem se s mým malým vydala na návštěvu babičky. Původně jsem měla v plánu se na spaní malého vrátit domů. Unavil se dřív a já jsem mu nechtělo narušovat spánek vynášením do postýlky. Příkrm jsem pro něho měla pro jistotu z domu nachystaný, venku nádherné počasí... kam vyrazit?
Od mamky jsem dostala tip na tradiční zahrádkářský veletrh. Sice v našem malém, startovacím bytečku toho moc nevyspětuji, ale aspoň se pokochat.
První můj cíl zahradnické mise bylo najít synovce. který byl v rámci školního vzdělávání na této akci. ,,Vážně ta výstava byla v tak obrovská, když jsem na ni chodila s rodiči?", napadala mně tato otázka pří pobýhání po parku sem a tam. Nedokázala jsem se na nic jiného soustředit jen na malé chlapečky - v domnění, že jeden z nich je můj synovec. Nebyl. Po hodině jsem si připadala jako slídivý úchyl a svůj první cíl jsem vzdala. Přece jen jsem nechtěla být vyvedena z areálu.

Víte jaké je specifikum těchto výstav?

Jsou v pomalém tempu, v extrémně pomalém tempu. Dokonce až v tak pomalém, že jsem volala svoji mamce, jestli si dokázala představit, když mi ji doporučovala, kolik důchodců může být na jednom místě a pak mi to došlo.

Rozhlídla jsem se kolem sebe a spatřila jsem mnoho starších lidí, v nejlepších šatech, jenž se šourají od stánečku ke stánečku. Skupinky postarších, klevetujících žen, u kterých se objevila taková jiskra v očích jakou jsme mohly u nich spatřit naposledy na střední škole. Pyšní prodejci lákající zákazníky na své poklady. Těchto všech lidí to byl velký svátek. Kostýmkami, saky, halenkami, šaty, upravenými fousy a účesy se to jen hýřilo. Tito lidé si to maximálně užívali.

Chyběl mi sunar, který jsem nechala u babičky. Prášek mi byl doručen a i flašku na pití se mi podařiilo nechat si u stánku s pressem vypařit a doplnit ji novou zásobou převařené vody. Poslušně jsem se zařadila do štrůdlu a přizpůsobila jsem se tamnějším, nepsaným pravidlům. Vychutnávala jsem se každý krámek, vnímala ty lidi kolem.

Zajímalo by mě, jaká já budu jednou důchodkyně.

Slintajícího dědečka u stánečku s burčákem. Měl i červený nos Babičku, která se nedokázala rozhodnout jestli si připlatí 10,-Kč za větší keříček růže. Dvojici vzpomínající, jakou to jabloň zasázeli na zahrádku, v ten rok, co postavily. Vysmáté šedesátileté kamarádky, které se navzájem fotily v zakoutí palem. Chudé slovenské důchodkyně odpočívající uprostřed velkého skleníku u lepeňáku... A já chladicí mléko pro malého v jezírku s rybičkami. Poučení pro příště - v thermoobalu se voda za hodinu vážně neochladí

Mělo to svoji nezaměnitelnou atmosféru. Nakonec jsme s malým zůstali, v tomto pro nás cizím světě, 3 hodiny. Jen v tropickým skleníku jsme strávili hodinu. To nadšení malého se nedá popsat. Výstava nadchla všechny, jen to chtělo přijimout jinou kulturu a vychutnat si ji. Stačilo jen se zpomalit a vnímat každičký detail. Viděli jste někdy vřes v šesti odstínech nebo petržel šampióna?

Moc se těším na další ročník, při tom jsem mohla tak snadno být o tento krásný den ochuzena.
Nakonec máme i nové spolubydlící - mandarinkovou meduňku, šalvěj a převislí bambus.

Vlezli jsme se domů všichni! Ještě jim zítra musím pořídit květináčky, zatím mají misky od masa

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 17. 3. 2015

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 6. 10. 2014

Zajimavé.

Odpovědět
heenna
heenna 6. 10. 2014

ja hlavne doufam, ze budu vyrovnana duchodkyne, mozna pestujici dyne )

Odpovědět
luciejancurova.cz
luciejancurova.cz 8. 10. 2014

To já zase věřím, že budu babička, popíjející vínečka na letním sídlem u moře a počítat hlavy od v vnoučat v moři

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 224
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.