Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Z Jihu
Z Jihu
Vloženo 7. 5. 2019
Líbí se mi

Sportuji, tedy jsem

Z Jihu
Z Jihu
Vloženo 7. 5. 2019
Líbí se mi
Sportuji, tedy jsem

Sportuji, tedy jsem

"Zlobíš se?"

"Proč?"

"Že nejsem sportovec..."

"No, trochu mě to mrzí. Ale až budeme mít ta miminka, tak s nima budu sportovat!"

Nesportuju. Neumím to. Jsem levá. 

Brusle jsem zmákla naposled na střední a to byl krásný, hladký led na staďáku. Kdepak na mě s hrbolkama na rybníce. Dnes to odnesla obě kolena, pravé zápěstí a samozřejmě zadek! Nemůže se přeci divit, že tohle otloukání nevydržím dýl jak dvacet minut. A i když se vážně snažím, kolečko bez pádu prostě nedám.

Na běžkách jsem stála jen jednou v životě. V sedmičce na lyžáku. Jeli jsme k prameni Vltavy. Já byla neustále pozadu. Nejelo mi to. Říkala jsem si, jak může být někdo na sport tak neuvěřitelně nešikovnej. Až na zpáteční cestě mi pan učitel Kdolský prozdradil, že mám lyže nandaný obráceně. Ovšem nezapomněl dodat, že i kdybych je měla dobře, stejně bych byla poslední. 

Běžky jsem včera zdědila po jednom kamarádovi (ano, kamarádovi, neboť velikost mojí nohy nemůže mít žádná kamarádka). Myslivec byl nadšený, že konečně můžeme spolu vyrazit po stopě. Jenže chudák netušil, že jediné, co plně ovládám je bicykl! 

Musím tedy říct, že do sněhu se padá o poznání méně bolestněji než na led. Stopu jsem pochopitelně neudržela. Tímto se omlouvám všem těm, kteří ještě plánují na to pole za vsí vyjet, protože po mé krasojízdě budou stopu na běžky hledat marně! 

Dvakrát jsem se rozbrečela (potají, to dá rozum). Proklínala jsem všechny sporty světa a doufala, že moje utrpení brzy skončí. Neskončilo. Pokračovalo dalších pět kilometrů. Domů jsem přijela zmrzlá, mokrá, pomlácená, rozzuřená a klející. 

Dnes, po dni stráveném u krbu musím říct, že oboum mučením dám ještě šanci. Chci se to naučit. Jen nevím, kolik zim na to bude potřeba..

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

moc nesportuji

Odpovědět
lemur
lemur 8. 5. 2019

Já jsem ráda chodila bruslit.

Odpovědět
gustawka
gustawka 7. 5. 2019

Sport mi nic neříká

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 7. 5. 2019

Nesporuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 081
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.