Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

maorabela
maorabela
Vloženo 1. 2. 2015
Líbí se mi

Sebemenší rada je krok kupředu

maorabela
maorabela
Vloženo 1. 2. 2015
Líbí se mi
Sebemenší rada je krok kupředu

Sebemenší rada je krok kupředu

"Podpora a porozumění je občas rada k nezaplacení."

Velice mě oslovilo video na ŽENY s.r.o., uvědomuji si tak vlastně, kolik úsilí mě stálo sebekoučování, motivování, práce sama se sebou, s mými myšlenkami a programováním mozku nejen pomocí emočních rovnic.

Řekla bych, že dělám vše správně a uvědomuji si jakou cestu jsem urazila. Vlastně hrobníkovi z lopaty až tam, kde teď jsem. Je pravda že jsou moje děti zdravé a neonemocněly vážnou nemocí jako p. Nadě, ale vím že to zhroucení nadělá paseku. Mrzí mě, čím si musela projít. Prošla jsem si psychickým peklem podobně, vlastně ještě teď mi není nejlépe. Po zhroucení fyzickém přišlo i to psychické. Uvědomila jsem si, že jsem na to vše s dětmi jako samoživitelka sama a bez toho, abych mohla chodit do dvou prací, zkrátka rodinu neobstarám. Musela jsem v tom nejhorším stavu prodat dům, aby klesly náklady a nemusel nás bratr živit, prodat co šlo a co bylo moje osobní. Musela jsem si vybrat....vybrala jsem si.

Nejhorší na tom je že vlastně kromě příjmů, které nemám vlastním přičiněním, vše ostatní zvládám a daří se mi táhnout. Jak ale chcete být v pohodě, když víte, že prací, která se vám v okolí nabízí, rodinu nezajistíte?

Každý měsíc jsem několik tisíc v mínusu, dřív mi je dával bráška. Vím že mu dlužím dost. Nebyla jsem schopná se ani postarat sama o sebe. Žijeme zatím z toho, co mi zbylo z prodeje věcí, ale je to tak na dva měsíce. Asi bych o tom ani nepsala, ale tohle vážně nemám komu říct a jen video mi dodalo odvahu, jinak se cítím jako ta která BREČÍ.

Proto jsem se začala zajímat o Pracovnu ŽENY s.r.o. Chtěla jsem zúročit své zkušenosti a být tak příkladem a motivací i podporou ostatním ženám. Chtěla jsem v pracovně pořádat semináře na témata, která se pojí úzce s mým příběhem. Podporovat dlouhodobě nezaměstnané samoživitelky, ať vyslechnutím, tak i v pomoci vyhledat, kam se mají obrátit...

Už jen vyplnění žádostí o hmotnou nouzi za kterou je těžké se nestydět. Je vám tak zle, že to sami ani nevyplníte a raději živoříte zadlužujete se atd...Já do dneška nevím, jak jsem dokázala jít vyplnit, doložit vše potřebné a že toho není málo. Vyhledala jsem si podporu i u nadace AGROFERT atd. O tom moje samoživitelky nikdy neslyšely.

Možnosti už ale docházejí a já stále nemám takové aktivity, abych byla ze všeho venku. Jsem hotová z toho že mě moje lékařka navrhla důchod na hormonální problémy. Zhubnutím 18kg se vše pošramotilo. Ale to, co by mi na jedné straně dali, na druhé mi vezmou... Abych zabezpečila rodinu, musím dát dohromady 20 000 Kč kde a čím ale? Fyzickou prací? To nehrozí...tak leda hubou se živit jak se říká.

Chtěla jsem v pracovně zařídit takovou školku pro seniory na dopoledne, mohla by u nich být další pracovní síla do budoucna....taková terapeutická oáza. Jen si moc nevěřím - i kouč potřebuje kouče a jsou situace, které potřebují podporu okolí.

Nevím jak dál...

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

souhlas

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 15. 3. 2015

Naprosto souhlasím

Odpovědět
konatovka
konatovka 13. 3. 2015

Naprosto s Vám soucítím, sama jsem něco podobného prožívala a kdo to na vlastní kůži nezažil, nikdy to nepochopí. Spadla jsem až na úplné dno a jen pomalu jsem se z toho pekla dostávala. Přeji Vám hlavně zdraví a ať se Vám podaří žít lejpší život.

Odpovědět
maorabela
maorabela 9. 2. 2015

Paní Gábino cítím se tu mezi svými a hlavně pro ty kteří jsou na začátku nepříjemného období

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 587
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.