Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Proč zrovna Já?!

Líbí se mi
Proč zrovna Já?!

Proč zrovna Já?!

Tak jo...Jsem nemocná ..Teď právě ležím v posteli zachumlaná pod dekou, piju horkej čaj a pozoruju sýkorky za oknem, jak vyťukávaj poslední semínka slunečnice. Venku už napadl sníh, ale dnes je z něho břečka, která pomalu mizí a mění se v odporný bláto. Je zamlženo, jako tu  bývá v listopadu skoro pořád, a já ležím a píšu.

Tenhle blog jsem založila vlastně ze zoufalství. Znáte ten pocit, kdy si prostě říkáte proč zrovna já?!!..Proč se tohle musí stát zrovna mě?!...No někteří lidé tento pocit zažívají zřídka, ale k těm já rozhodně nepatřím. "Ty už prosímtě ty svý historky napiš, no to neni možný, to se ti jako fákt staloo?"..říkají mi kamarádky a obvykle se válejí smíchy u něčeho, co mě teda vůbec, ale vůbec  nepřipadá vtipný!....Teda ne v tu chvíli...S odstupem času se většinou uklidím a sama své příběhy dávám k dobru pro pobavení, obvykle ve vinárně kolem druhé ráno.

Kdysi jsem četla takovou knížku od Shakti Gawain, "Tvůrčí představivost" se to jmenovalo, no a tu představivost já mám pořád ...Jen s tím rozdílem, že si většinou přitáhnu do života to, co nechci..  

Jako třeba minulej tejden...Dělala jsem si v práci čaj, když mě přepadl ten divnej pocit..."Hele, teď budou tři dny volna, ale já asi onemocním"..."Nepřitahuj si takový nesmysly!!"odbyla mě kolegyně Věra. Jenže já věděla svý. 

Je pátek večer a mě začalo zničehonic bolet v krku..Už je to tady!...Volá mi kamarádka Lída, že do půl hodiny dorazí...To mě dorazí...Začínaj mě bolet klouby...Přijíždí Lída s Ondrou a vybalují věci...Když nesou dovnitř čtvrté zavazadlo, zmocní se mě neblahé tušení, že tu budou dlouho....Źačíná mě bolet hlava...Lída pohotově vytahuje lahev slivovice...To chce vypálit!...Poctivě vypaluju...Během večera si pro jistotu k slivovici / na vypálení  bacila/, naordinuju i pár sklenek červeného /na krvinky/, a dorazím to grogem /na vypocení/...

Ráno je ještě hůř.  Ordinuju si brufen a čaj. Radu alkoholičky Lídy, která mi doporučuje zalít to rumem, raději odmítám. Odpoledne se cítím trochu lépe. Lída hned využívá příležitosti a donutí mě i Ondru jít na zdravotní procházku do hospody. Tam do mě naleje pár grogů, po kterých slíbím, že se s nimi zúčastním mysliveckého bálu v místní sokolovně...Doma se mi to rozleží v hlavě..Děsně se mi tam nechce...Představuju si, jak tam sedím jako pecka a pozoruju Lídu s Ondrou jak tančí. Předtavuju si místního motorkáře Richarda, jak mě zve na panáka a hodinu do mě hustí kecy o motorkách, který mě vůbec nezajímaj...Představuju si, jak je v noci venku hnusně, jak zmoknu  a  nastydnu...

Všechny mé představy se do puntíku plní. Ráno vstávám a zjišťuju, že místo mluvení vydávám jen neartikulované skřeky...Nepomáhá mi ani Lídina okamžitá léčba slivovicí. K večeru Lída s Ondrou konečně odjíždí...Je neděle. Sedím u okna a představuju si, jaký by to bylo nejít na týden do práce..Ležet v posteli zachumlaná pod dekou, pít horkej čaj a pozorovat sýkorky....).

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 28. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
světlanna - Svět podle Světlany

hudlenko dík za komentář a lajk.....dívala jse se na tvé příspěvky, děláš hezké fotky a je vidět že ráda cestuješ..super!..Já jsem v pohodě, vlastně jsemm to asi potřebovala, zalézt na pár dní pod deku..Jen ta nemocenská mě mrzí..výplata před Vánoci nic moc..Ale nevadí, budu dělat k večeři topinky a brambory na loupačku..))

Odpovědět
Amanda
Amanda 27. 11. 2017

Topinky jsou fajn

hudlenka
hudlenka 24. 11. 2017

Takový je už život, dělá si z nás někdy srandu.... Já jsem 7 měsíců čekala, až mě vezmou do práce, v srpnu jsem nastoupila a přesně do 4 týdnů jsem onemocněla... a tolik jsem se do té práce těšila...

Odpovědět
Clairest
Clairest 24. 11. 2017

Po každé špatné zkušenosti přichází ta dobrá Ber to pozitivně

Odpovědět
světlanna - Svět podle Světlany

Díky moc za příspěvek a jajk Kláro !však já to beru ..))...já jsem takový optimistický pesiista..)...hlavně si musí člověk umět někdy udělat legraci i sám r ze sebe..pomáhá to..)...Z původně diagnostikované laringitidy se postupně vyklubala mrška angína, takže stále počítám sýkorky..))...A třeba zas něco napíšu..

světlanna - Svět podle Světlany

píšu hrozně... omlouvám se...nepřečetla jsem si to a mám tam samý překlep

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 221
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.