Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

světlanna
světlanna
Vloženo 24. 11. 2017
Líbí se mi

Proč zrovna Já?!

světlanna
světlanna
Vloženo 24. 11. 2017
Líbí se mi
Proč zrovna Já?!

Proč zrovna Já?!

Tak jo...Jsem nemocná ..Teď právě ležím v posteli zachumlaná pod dekou, piju horkej čaj a pozoruju sýkorky za oknem, jak vyťukávaj poslední semínka slunečnice. Venku už napadl sníh, ale dnes je z něho břečka, která pomalu mizí a mění se v odporný bláto. Je zamlženo, jako tu  bývá v listopadu skoro pořád, a já ležím a píšu.

Tenhle blog jsem založila vlastně ze zoufalství. Znáte ten pocit, kdy si prostě říkáte proč zrovna já?!!..Proč se tohle musí stát zrovna mě?!...No někteří lidé tento pocit zažívají zřídka, ale k těm já rozhodně nepatřím. "Ty už prosímtě ty svý historky napiš, no to neni možný, to se ti jako fákt staloo?"..říkají mi kamarádky a obvykle se válejí smíchy u něčeho, co mě teda vůbec, ale vůbec  nepřipadá vtipný!....Teda ne v tu chvíli...S odstupem času se většinou uklidím a sama své příběhy dávám k dobru pro pobavení, obvykle ve vinárně kolem druhé ráno.

Kdysi jsem četla takovou knížku od Shakti Gawain, "Tvůrčí představivost" se to jmenovalo, no a tu představivost já mám pořád ...Jen s tím rozdílem, že si většinou přitáhnu do života to, co nechci..  

Jako třeba minulej tejden...Dělala jsem si v práci čaj, když mě přepadl ten divnej pocit..."Hele, teď budou tři dny volna, ale já asi onemocním"..."Nepřitahuj si takový nesmysly!!"odbyla mě kolegyně Věra. Jenže já věděla svý. 

Je pátek večer a mě začalo zničehonic bolet v krku..Už je to tady!...Volá mi kamarádka Lída, že do půl hodiny dorazí...To mě dorazí...Začínaj mě bolet klouby...Přijíždí Lída s Ondrou a vybalují věci...Když nesou dovnitř čtvrté zavazadlo, zmocní se mě neblahé tušení, že tu budou dlouho....Źačíná mě bolet hlava...Lída pohotově vytahuje lahev slivovice...To chce vypálit!...Poctivě vypaluju...Během večera si pro jistotu k slivovici / na vypálení  bacila/, naordinuju i pár sklenek červeného /na krvinky/, a dorazím to grogem /na vypocení/...

Ráno je ještě hůř.  Ordinuju si brufen a čaj. Radu alkoholičky Lídy, která mi doporučuje zalít to rumem, raději odmítám. Odpoledne se cítím trochu lépe. Lída hned využívá příležitosti a donutí mě i Ondru jít na zdravotní procházku do hospody. Tam do mě naleje pár grogů, po kterých slíbím, že se s nimi zúčastním mysliveckého bálu v místní sokolovně...Doma se mi to rozleží v hlavě..Děsně se mi tam nechce...Představuju si, jak tam sedím jako pecka a pozoruju Lídu s Ondrou jak tančí. Předtavuju si místního motorkáře Richarda, jak mě zve na panáka a hodinu do mě hustí kecy o motorkách, který mě vůbec nezajímaj...Představuju si, jak je v noci venku hnusně, jak zmoknu  a  nastydnu...

Všechny mé představy se do puntíku plní. Ráno vstávám a zjišťuju, že místo mluvení vydávám jen neartikulované skřeky...Nepomáhá mi ani Lídina okamžitá léčba slivovicí. K večeru Lída s Ondrou konečně odjíždí...Je neděle. Sedím u okna a představuju si, jaký by to bylo nejít na týden do práce..Ležet v posteli zachumlaná pod dekou, pít horkej čaj a pozorovat sýkorky....).

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 9. 6. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
světlanna
světlanna 24. 11. 2017

hudlenko dík za komentář a lajk.....dívala jse se na tvé příspěvky, děláš hezké fotky a je vidět že ráda cestuješ..super!..Já jsem v pohodě, vlastně jsemm to asi potřebovala, zalézt na pár dní pod deku..Jen ta nemocenská mě mrzí..výplata před Vánoci nic moc..Ale nevadí, budu dělat k večeři topinky a brambory na loupačku..))

Odpovědět
Amanda
Amanda 27. 11. 2017

Topinky jsou fajn

hudlenka
hudlenka 24. 11. 2017

Takový je už život, dělá si z nás někdy srandu.... Já jsem 7 měsíců čekala, až mě vezmou do práce, v srpnu jsem nastoupila a přesně do 4 týdnů jsem onemocněla... a tolik jsem se do té práce těšila...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 657
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.