Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lopinka
Lopinka
Vloženo 6. 1. 2015
Líbí se mi

Přátele si dárky nekoupíš ...

Lopinka
Lopinka
Vloženo 6. 1. 2015
Líbí se mi
Přátele si dárky nekoupíš ...

Přátele si dárky nekoupíš ...

... oni přijdou sami a nebudou nic chtít, píše v novém blogu Lopinka.

Dnešek mi připravil neuvěřitelné překvapení. Nejdříve ohromná radost ze splněného snu mé kamarádky a poté rána v podobě uvědomění .... Začala jsem přemýšlet nad tím kolik přátel vlastně mám. Kolik jich potřebuji a kteří z nich mi oplácejí to, co dávám já jim. Jednou mi kdosi řekl, "přátele si dárkami nekoupíš, oni přijdou sami a nebudou nic chtít." V té době mi to přišlo velmi kruté a nevěnovala jsem tomu příliš velkou pozornost. S odstupem času a po letech hledání, zklamání a zkoumání mohu říct, byla je a bude to pravda.

Když se vrátím k mému uvědomění, musím vám říct, že závěr byl velice překvapivý. Z velkého počtu lidí, kteří se mnou prožívají letmo můj život a někteří jej prožívají z velké blízkosti, zbyli dva ... respektive dvě. Dvě přítelkyně, které jsou vždy, tam kde mají být, vyslechnou, utěší, poradí a hlavně jsou mé. To, co dávám vracejí aniž bych to vyžadovala. Jsem  tu pro ně a ony to ví. Smějí se se mnou a nikdy nedovolí, abych padla na dno.

Vždy jsem  si myslela, že potřebuji spousty přátel a že mě nikdy neopustí a budou stále se mnou. Dnes jsem ale pochopila, že i když splníte největší sen pod sluncem, neznamená to, že se vám to jednou vrátí a že najednou budu já a jen já a nikdo jiný. Rozhodně nechci ostatní přátelé odsuzovat, odstranit nebo s nimi dělat jakékoliv jiné věci na od ... . To ne, nezaslouží si to, ale s příchodem dnešního dne už o trochu lépe vím, jak rozdělit sebe mezi ně. Je krásné mít spousty přátel na oslavě, v telefonním seznamu na facebooku, ale je také správné mít jen ty své blízké.

Možná je to částečně závist, zloba, ale na druhou stranu je to vystřízlivění a pochopení. Každá máme své nejbližší. Možná se ptáte, jak se poznají? Jsou s námi celý život? Kde se vlastně berou? Z mého pohledu je se jedná o takové malé manželství. Nejprve na  sebe prostě narazíte, sblížíte se a jednoho dne zjistíte, že právě ona je ta přítelkyně, která s vámi zůstane a pustí vás tak hluboko, jak pustíte vy jí. Najednou přijdou zdánlivě nudné večery, které dokáží obrátit v parádní zábavu nebo jen tupé zírání do hrníčku od kávy, ale někde hluboko víte, že zrovna dnes to má tak být.

Těmto dvěma úžasným ženám, bych chtěla poděkovat, za to že jsou a budou tu pro mě, jako já pro ně ... Děkuji dámy a ostatním bych chtěla vzkázat, že jsme teprve na začátku a třeba již brzy se dostaneme blíže k "manželství" a o to vlastně jde, ne?

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Miška optimistka
Miška optimistka 16. 3. 2015

Pravý přítel od Vás nic neočekává, ale je tu pro vás. A je jich zatraceně málo.

Odpovědět
lissey
lissey 9. 1. 2015

Já bych hlavně svou přítelkyni ani za nic neprodala, nevyměnila.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 1. 2015

Také jsem kdysi přehodnotila své známé a rozdělila je na přátele, kamarády a jen ty známé...hodně lidí jsem dokonce i vyškrtla ze svého života. Taková čistka je čas od času třeba... když je někdo hodný, až hloupý jako já, má kolem sebe pořád hromadu lidí...ale ne všichni jsou přátelé

Odpovědět
heenna
heenna 9. 1. 2015

verim, ze pratelstvi je o dobrem pocitu na obou stranach

Odpovědět
benca
benca 9. 1. 2015

Priatelov si kupis laskou

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 594
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.