Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 19. 8. 2019
Líbí se mi

Pracující matka? Asi jen sen...

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 19. 8. 2019
Líbí se mi
Pracující matka? Asi jen sen...

Pracující matka? Asi jen sen...

Čím začít? Asi tím, že jsem vždycky chodila do práce ráda a s láskou. Mám svou práci ráda. Ale došlo i na rodinu. Ale protože jsem se nechtěla práce za každou cenu vzdát, rozhlodla jsem se chodit do práce v noci, kdy byl manžel doma a mohl děti pohlídat. Jenže nastala změna, manžel dostal supr nabídku práce ze zahraničí a odjíždí na celý týden a tak jsem s noční prací musela skončit. Jenže vzhledem k tomu, že jsem hyperaktivní workoholik a nedokážu doma sedět a nic nedělat, došlo i na mě. Našla jsem si novou práci, takovou, kterou si mohu přizpůsobit časově svým potřebám a zároveň se výrazně nevzdálím od bydliště. A v případě potřeby se mohu vrátit. 

Jenže došlo na hlídání. Babičky jsou pracující, takže ty jsou ze hry. A tak došlo na chůvu. Jenže vzhledem k tomu, že nejsme z velkého města, možnosti jsou dost omezené. 

Našli jsme jeden spolek, který má pod svou záštitou chůvy. Kontroluje jejich akreditaci, bezůhonnost, kvalifikaci a praxi. Což je fantastické. Protože máte "jistotu", že si domů nepustíte k dětem kde koho. Samozřejmě krom referencí musíte mít z chůvy také dobrý pocit, což u nás naštěstí klaplo. Spokojenost, klid, důvěra a zábava, to je to, co chcete, aby panovalo mezi Vámi, Vašimi dětmi a chůvou. 

Takže jako laik jsem podepsala smlouvu, kterou jsem jako neznalá moc nezkoumala. Přibližně půl roku vše klapalo, jak mělo. Do chvíle, než chůva dlouhobodě onemocněla. Nějak si nedokážu představit, že skončím se svými "odpočinky" v práci na pár hodin denně proto, že chůva onemocní. Tak jsem zvedla telefon, zavolala do agentury a žádala nějaké náhradní řešení, například umístění dětí do skupinky, kterou mají (kdysi by se tato skupina nazývala jesle). Je to v podstatě pro pár dětí do věku do 3 let na denní hlídání. Ovšem, tam mají omezené množství dětí a kvůli zákonem stanoveným limitům, to u nás prostě nejde. Dobře to chápu. Pak jsem ale od takové agentury, se kterou máte smlouvu očekávala, že Vám pomůže s vyhledáním nové chůvy a na přechodnou dobu pomůže zajistit náhradní řešení, koneckonců máme smlouvu, která se týká každodenního hlídání dětí, je platná a závazná pro obě strany. 

Tady ovšem nastává zádrhel s mou nezkušeností se smlouvami ohledně hlídání dětí. Nikde ve smlouvě není specifikována náhrada v těchto případech a tudíž jsme se dostali do fáze, kdy mi vlastně oznámili, že chůvy nemají. Dle smlouvy nejsou povinni mi pomoct najít náhradu. A ani nejsou dle smlouvy povinni mi pomoct překlenout období, než si sama někoho najdu. Jendoduše mi řekli, když nemůže Vám přidělená chůva, hlídání neprobíhá. 

KONEC!! PADLA!!!

A teď jen malé zamyšlení, opravdu se mají ženy dále realizovat, vracet se do práce, snažit se zdokonalit a plynule se vrátit do zaměstnání, když stát jim absolutně nepomůže a soukromé organizace Vám podkopnou nohy, když je potřebujete? 

Co myslíte, jak se asi bude tvářit zaměstnavatel, až mu zlehka oznámíte, že musíte v práci skončit, protože skončila chůva. Ale že až nějakou zase najdete, tak se vrátíte? 

V dnešním světě je tohle opravdu super, smlouva pro neznalé výhodná jen jednostranně. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 1. 2020

Uff, tak chůvu jsem za své doby nepotřebovala, a vám tu situaci nezávidím, je to opravdu divné

Odpovědět
mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn 15. 2. 2020

No momentálně už máme jednu na stálo. Konečně někdo, komu se člověk nebojí svěřit své dítě a ví, že je o něj postaráno, jak nejlépe to jen jde.

hudlenka
hudlenka 15. 2. 2020

tak moc držím palce

lemur
lemur 20. 8. 2019

Odpovědět
janinkad
janinkad 20. 8. 2019

jak je vidět-pěkně vám zavařily-tak zas budete máma na plný úvazek, práce si ještě užijete až děti povyrostou

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 19. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 781
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.