Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alice
Alice
Vloženo 8. 1. 2021
Líbí se mi

Povídka na sobotu - Krásná neznámá

Alice
Alice
Vloženo 8. 1. 2021
Líbí se mi
Povídka na sobotu - Krásná neznámá

Povídka na sobotu - Krásná neznámá

Ilona vstoupila do autobusu, hlavu plnou starostí matky dvou dětí. Co všechno bude muset udělat až přijde domů? Uvařit večeři, zkontrolovat dětem úkoly, vyzvedl Luděk auto z opravy? Neměla bych mu to připomenout? Ne, zase mi řekne, že se chovám jako jeho matka, ale co když na to zapomene, zítra budu auto opravdu potřebovat. Na horách je sníh, chtěli jsme jet k Blaženě na chalupu, děti se tam vyblbnou a ona na chvíli zapomene na to, že to mezi ní a Luďkem tak trochu skřípe. Oba jsou podráždění a jen na sebe štěkají. Tohle víkendové odloučení by jím mohlo alespoň trochu pomoct. Ona se vypovídá s kamarádkou a Luděk bude mít taky víkend jen pro sebe, bez jakýchkoliv povinností a uječených dětí.

V autobuse se rozhlédla po místě k sezení a hned si ho všimla. Stál opřený v rohu v zadní části, v ruce držel knížku, ale spíš se rozhlížel, než aby četl. Vlnité tmavé vlasy,  štíhlá postava a ty oči…Iloně se zastavil dech. Rychle se otočila, aby si nevšiml, jak na něj zírá, ráda by si sedla tak, aby se na něj nemusela dívat, ale bylo plno, a tak zůstala stát a oči jí k němu stále utíkaly. Takhle pěknýho chlapa už dlouho neviděla. Představila si sebe vedle něj, hmmm, no ano, je mladší, to rozhodně, no a co, představy mít přece může. Krom toho taky nevypadá úplně blbě, Luděk sice pořád komentuje, že jí roste zadek a prsa už taky nejsou co bývaly, no však on už taky nemá na břiše valchu.

Trošku se pootočila…jo, dívá se na ni. Usmála se na něj, on zase na ni a pak polekaně  sklopil oči ke knížce. Copak asi tak čte, ten její krásný neznámý, pomyslela si. I ona sklopila oči a celá zrudla. Tak, teď to vypadá jako že ho balím. Znovu se na něj nenápadně podívala, ještěže má dlouhou ofinu. Připadala si jako puberťačka na diskotéce. Zase se na ni díval, potom sklapl knížku a vydal se k ní. Ilona se lekla, v tu chvíli nevěděla co dělat, co říct, až k ní dojde. Autobus zastavil na další stanici, rychle vystoupila, popoběhla do blízkého parku a tam si konečně sedla na lavičku, nohy ji nechtěly unést. Najednou se vedle ní objevil ON, sedl si, usmál se a pohladil ji po tváři. Ilona se přímo topila v jeho krásných očích a v hlavě měla úplné prázdno. Najednou ji  políbil. Ztuhla, ale tělem jí proběhlo chvění, ten šimravý pocit v žaludku, který už dlouho nepamatuje. Vůbec se nebránila, nechala se líbat na lavičce v parku  neznámým mužem a jeho polibky opětovala, všechno jí v tu chvíli bylo jedno. Ty tam byly starosti s večeří, dětmi, neshody s Luďkem, nevnímala čas a bylo jí jedno, jestli na ni někdo čeká. Po chvíli ji vzal za ruku a řekl: pojď. A ona šla, její svět se zastavil, vnímala jen jeho, i při chůzi se na něj pořád dívala.

Na lavičce po nich zůstal jen záchvěv touhy, taška s nákupem a jeho knížka s nadpisem Krásná neznámá.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 10. 1. 2021

pěkná romantika...chtělo by to pokračování

Odpovědět
Alice
Alice 11. 1. 2021

Tak já to zkusím

lemur
lemur 10. 1. 2021

Pěkné.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 1. 2021

hezká povídka....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 320
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.