Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alice
Alice
Vloženo 23. 1. 2021
Líbí se mi

Povídka na sobotu - Kouzelník

Alice
Alice
Vloženo 23. 1. 2021
Líbí se mi
Povídka na sobotu - Kouzelník

Povídka na sobotu - Kouzelník

Na podiu stál kouzelník a evidentně se potil.

Něco nebylo v pořádku, ruce se mu třásly, i když se snažil nedat nic najevo. Dneska se mu nedařilo, vlastně se mu nedařilo už dlouho.. Na začátku představení ho rozhodil žonglérský trik, u kterého využívá zrcadla. Míčky v ruce neuvěřitelně klouzaly a jedno zrcadlo se v průběhu triku posunulo a tím pádem byl veškerý efekt ten tam. Ani další trik, kdy asistentka zmizí a na jejím místě se objeví on, neklapl. Asistentka se nedostala z průhledného válce, zoufale se snažila otevřít, ale otevírání bylo zaseklé. Publikum nesouhlasně hučelo a někteří volali po vrácení vstupného.

Co se to děje? Běželo mu hlavou. Zrovna jemu, v branži se pohybuje už tak dlouho.

Začal bavit lidi jako puberťák na vesnických tancovačkách, místo míčků občas použil pomeranče, které tehdy byly nedostatkové, ale když byly, byly tvrdé a skvěle se s nimi házelo. Měl s tím velký úspěch. Pílí se vypracoval až mezi významné kouzelníky. A každému něco ukradl. Tomu nápad, tomu systém, tomu technickou vychytávku, někomu rovnou celý trik. Dělal to nenápadně, trik vždycky trochu upravil, aby to nebilo do očí. Ani břichomluvec nebyl ušetřen, i jemu sebral nápad s pointou. Mezi ostatními oblíbený nebyl, ale to mu bylo jedno. Byl slavný, bohatý, cestoval po celém světě a o ženy nouzi taky neměl. Nechoval se k nim moc hezky, ani štědrý nebyl, měl je jen jako doplněk k obleku. Jak to partnerce začalo vadit, našla se vždy jiná. Jen v posledních letech nic nefungovalo jak mělo. Při každém představení se něco nepovedlo. Myslel si, že asistentka je nemehlo. A tak ji vyměnil, ale ani ta další nebyla lepší. Vždy to vypadalo na náhodu, na selhání materiálu či techniky. Před začátkem každého představení byl na nervy už dopředu. A tak jeho pověst uvadala, kabarety se o něj už nepraly a začalo se říkat, že zestárnul a ztratil glanc. Ale on věděl, že to není pravda, věděl, že někdo jeho triky záměrně sabotuje. Ale v zákulisí se pohybovalo tolik lidí, lidí, které živil, kdo by za tím mohl být? Kdokoliv, odpověděl si, nepřátel měl hodně. Jednou ho už napadlo, že by za tím mohl stát Marek, jeho pravá ruka, jeho asistent, jeho „uklízeč“ nepříjemností a problémů. Ale proč by to dělal? Neměl důvod, kouzelníkem se stát nechtěl, jednou na něj vyjel, jestli ho za to platí konkurence, ale Marek na něj vyvalil oči v takovém úžasu…ne, to nemohl předstírat.

A tak teď stál na jevišti, ve zpocených rukách karty klouzaly, snažil se soustředit a říkal si: klid, hochu, klid, to dáš. Očima zabrousil do zákulisí a na kraji podia těsně za oponou stál…ne to není možné…ten člověk vypadal přesně  jako tehdy ten kouzelník, co mu ukradl nejen jeho trik, ale i jeho ženu, kouzelník, kterého obvinil z podvodu a znemožnil ho v celé kouzelnické komunitě. Stál tam, díval se na něj a usmíval se.  Byl to úsměv vítěze, škodolibý úsměv někoho, komu se povedlo něco, co druhého nepotěší. Ne, to se mu jen zdá, vždyť už je to 15 let a tenhle člověk vypadá stejně jako tehdy. Najednou si uvědomil, že to je Marek. Jeho dlouhé vlasy i plnovous byly pryč. Tak tohle je ten malý kluk, co se tehdy všem pletl pod nohy. A který ho jednou v šatně načapal s jeho matkou.

V tu chvíli už věděl, proč se mu triky nedaří a kdo stojí za jeho zničenou kariérou. Karty v ruce mu ztěžkly, věděl, že ani tenhle trik se mu nepovede, věděl, že je prostě konec.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 20. 2. 2021

krásné

Odpovědět
lemur
lemur 24. 1. 2021

Hezké.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 1. 2021

pěkné, díky

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 23. 1. 2021

hezká povídka

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 364
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.