Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 23. 3. 2021
Líbí se mi

Popelka Eva Hrušková dnes 27.3. slaví....

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 23. 3. 2021
Líbí se mi
Popelka Eva Hrušková dnes 27.3. slaví....

Popelka Eva Hrušková dnes 27.3. slaví....

Představitelka černobílé Popelky, herečka Eva Hrušková, se dnes věnuje především přípravám loutkových představení pro děti. V roce 1969 se ale zařadila mezi oblíbené české pohádkové postavy, ke kterým se diváci stále s radostí vracejí.

Eva Hrušková si zahrála Popelku na konci 60. let. Bylo jí tenkrát sedmnáct a byla ve druhém ročníku na gymnáziu. Natáčení bylo úplně jiné, než je dnes. Popelka se točila ve skromných podmínkách, protože na ni bylo málo financí.

Skromnost a nedostatek financí ale nebylo to nejhorší, co se mohlo pohádce stát, Popelka byla po emigraci herce Jana Třísky po dlouhou dobu zakázána. Promítat se opět mohla až po roce 1989.

První  Popelka, natočenáv roce 1929 byla němá verze. Po čtyřech letech po černobílé Popelce s Evou Hruškovou pak přišly Tři oříšky pro Popelku

Nadále se také věnuje své zamilované „loutkařině“. Rok po maturitě se stala elévkou v loutkovém Divadle Drak v Hradci Králové. Herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková se narodila v České Skalici. Po několika letech se ale rodina přestěhovala z pohádkového prostředí Ratibořic a Babiččina údolí do Hradce Králové.

V jedenácti letech uspěla v konkurzu do hudebního televizního pořadu Štěpánky Haničincové HLEDÁME PÍSNIČKY PRO DĚTI. Její osudová role přišla již o pět let později, kdy si po boku Jiřího Štědroně zahrála a zazpívala právě POPELKU. I přes obrovský úspěch a pozitivní ohlasy si však Eva Hrušková začala uvědomovat, že její budoucnost leží přeci jen trošku jinde.


V současnosti se Eva Hrušková spolu se svým hereckým kolegou a manželem Janem Přeučilem věnuje zejména přípravám loutkových představení pro nejmenší. Umělecké ambice podědili i všichni její synové - Zdeněk Rohlíček se stal hercem a jeho mladší sourozenci Vojtěch Rohlíček a Pavel Kříž spolupracují s dabingem.

 

Zpověď první filmové Popelky: Doteky prince jí byly proti srsti. A kolik si  vydělala? – eXtra.czGALERIE: Popelka Eva Hrušková s manželem Přeučilem: Zhubli dohromady 18  kilo | FOTO 1 | Ahaonline.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 2. 4. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 3. 2021

Krásné narozeniny a pevné zdraví, měla jsem štěstí paní Evu několikrát potkat na veletrhu knih v Praze, vždy byla velmi příjemná, usměvavá a totéž pan Přeučil)

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 27. 3. 2021

Popelce vše nejlepší.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 27. 3. 2021

všechno nejlepší přeji

Odpovědět
Svata
Svata 27. 3. 2021

Přeji všechno nejlepší

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 248
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.