Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mirka Křivánková
Mirka Křivánková
Vloženo 26. 12. 2014
Líbí se mi

Pojďme to zkusit...potichu zašeptalo srdce

Mirka Křivánková
Mirka Křivánková
Vloženo 26. 12. 2014
Líbí se mi
Pojďme to zkusit...potichu zašeptalo srdce

Pojďme to zkusit...potichu zašeptalo srdce

Je to nemožné.....řekla hrdost.

Je to riskantní......řekly zkušenosti.

Je to zbytečné......řekl rozum.

Pojdme to zkusit.....potichu zašeptalo srdce.

Je to tak dávno, co jsem v nějakém časopise četla tento citát. Nevím proč, ale nějakým způsobem se mě vryl do paměti. Nevím od jakého autora byl - předpokládám, že autor je neznámý.

Když se nad tím zamyslime, je v něm tolik pravdy. Kolikrát se nám stalo, že jsme se do někoho podvědomě zamilovaly, ale naše cesty osudu nám nebyly souzené? Buď onen tvz. osudový muž byl ženatý nebo žil daleko od nás a nebo ve svém srdci nosil jinou ženu. Ba dokonce  právě v onen čas prožíval rozchod a jeho myšlenky na jakýkoliv vztah byly jinde.

Většina žen je schopna se nechat kouzlit na první pohled. Tím, co vidíme. Naše oči nám dají impuls a mozek aktivuje myšlenky. Na první pohled se řídíme očima, jak onen muž vystupuje, jak se chová, jeho gesta jestli se nám dívá do očí, když s námi mluví. A pak stačí málo a jsme okouzlené. Jsme schopny se zamilovat na první pohled.

Ano, stává se to, ne pokaždé, každý z nás to nemusí poznat za celý sůj život. Moje kamarádka se vždycky zamilovala na první pohled. Pak ty její pády byly o to těžší. Pokaždé si říkala, že se to nestane a vždycky stalo!

A vždycky to byly oči, které  v nás vyvolaly onu zamilovanost. Člověk časem procitne ze zamilovanosti a vidí ty ostatní věci, které komplikují náš vztah.. Proč spolu nemůže být, proč si vybral jnou....proč nejsem pro něj dost dobrá?

Můj kamarád říkal: Víš u nás je to jiné. My milujeme jinak. Ženy do toho dávají hodně citu a my chemii a rozum. Po naší debatě jsem se mu nedivila. Kdyby my jsme nepouživaly tolik citu a nevěřily hned na prví pohled kráse a očím. Víc použivaly rozum a hledaly dobro v povahových vlastnostech, tak by naše vztahy byly praktičtější a realnější...Nemyslíte?

Jenže, když bez toho okouzlení to také nejde a ty pocity jsou krásné. Nemůžeme být stejní - někdo musí mít ten cit a druhý zase rozum.

Zajímavý příklad uvadí ve své knize J.A.Komenský Labyrint světa a ráj srdce. Podotýkám, že je to složitější čtení.

Ve skutečnosti poutník dostal za průvodce SVĚTEM  Mámení a Všudybuda.Ty mu nasadily na oči růžové brýle, ale naštěstí nakřivo. Poutník přes ně viděl svět a lidi jaký doopravdy jsou...

 

Hezký konec roku a budu se na Vás těšit v roce 2015 Mirka

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 9. 11. 2015

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 16. 3. 2015

Nádherně napsáno a s citem...

Odpovědět
gustawka
gustawka 4. 1. 2015

velice hezké

Odpovědět
deeana
deeana 1. 1. 2015

moc hezký blog

Odpovědět
Majina
Majina 30. 12. 2014

Romanticke a velmi pekne riadky.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 991
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.