Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Hanina1
Hanina1
Vloženo 24. 11. 2016
Líbí se mi

Po dlouhé době

Hanina1
Hanina1
Vloženo 24. 11. 2016
Líbí se mi
Po dlouhé době

Po dlouhé době

Moje milé ženy,

tak jsem si tu pročítala svůj první příspěvek. JAK RÁDA BYCH TU DOBU VRÁTILA. To je asi karma - postěžovala jsem si a zaplatila jsem za to tu nevyšší daň.

Je toho tolik co mám na srdci a nevím kde začít aby to nevypadalo že plácám páté přes deváté.

Bolí to a  moc. Můj starší už s námi víc jak rok není. Zemřel. Ještě pořád to nechápu. A asi nikdy nepochopím. Zůstal mi mladší. Jsou mu teď tři roky. Chodí do školky, já do práce. Máme nový dům. Starý jsme prodali a odstěhovali se. Ale neutekla jsem. Vzpomínky jsou tu pořád. Jen je to malinko jednodušší. Nevidím ho na každém místě v domě.

Když jsem svému okolí řekla že dům je na prodej tak mi všichni do jednoho řekli že stejně neuteču. Ale já neutíkala. Ne tak jak si mysleli. Dům jsem koupila s bývalým manželem pro naši tehdejší se rozrůstající rodinu. Ani jeden z mužů mého života už tu není. Jeden ze svého rozhodnutí, druhý proto že je osud krutý. Proč zůstávat v domě, ve kterém je tak težké žít? A i když se i můj mladší do toho domu narodil, nebyl pro něj ani pro mého přítele. Nechápal. Byla doba kdy to vypadalo že to neustojíme. Ale ustáli jsme a jsme tu. Ve městě kde nikoho neznáme, kde lidé jsou nepříjemní a laxní a odtažití a ani neumí odpovědět na pozdrav, zato vás zprdnou za to že jim parkujete před domem. Pořád se utěšuju tím že si tady k lidem možná cestu najdu, alespoň k sousedům. Nebydlíme ve velkoměstě jako je Brno ale v malém městečku čítající 3000 obyvatel. Ale naše dědinka mi chybí. Nu což, bylo to mé rozhodnutí. Tak jest.

Mladší si tu už zvykl, má ve školce kamarády a to je pro mě důležité, jen já už neumím tolik navazovat vztahy s ostatními rodiči tak jak tomu bylo dřív. Jejich nářky se mi zdají malicherné. Vím že je to tak že tu nikoho neznám a tak nevím jaký mají život a osudy ale jsem sobec v tomto směru. Měla bych se družit, ale nejde mi to. I pediatričku jsme si nechali a raději dojíždím 40 kilometrů, protože tady pediatr nemá dobré reference a já nemám sílu vysvětlovat dalšímu člověku proč s každým pupínkem a horečkou vyšiluju. Bude to někdy lepší? Snad ano.

A do toho všeho se blíží vánoce, težké období. Dušičky mi daly setsakramentsky zabrat a tak mám naplánováno v práci spoustu směn aby mě to tolik nesemlelo o vánocích. Ale bude to stačit? Uviíme.

Prozatím děkuji za to že jsem se z toho mohla vypsat.

Hana

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

smutné

Odpovědět
Ovace
Ovace 24. 11. 2016

Smutné

Odpovědět
Amanda
Amanda 24. 11. 2016

Odpovědět
Glady
Glady 24. 11. 2016

držím palce

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.