Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Amanda
Amanda
Vloženo 9. 3. 2019
Líbí se mi

Páv – Pavo cristatus - symbol krásy...symbolizuje dobré konce

Amanda
Amanda
Vloženo 9. 3. 2019
Líbí se mi
Páv – Pavo cristatus - symbol krásy...symbolizuje dobré konce

Páv – Pavo cristatus - symbol krásy...symbolizuje dobré konce

Staré italské přísloví praví: "Páv má peří andělské, hlas ďábelský a krok zákeřníka."

 

 

Páv – Pavo cristatus - symbol krásy, vznešenosti a nesmrtelnosti, oči na jeho chvostu symbolizují dobré konce a oko našeho srdce, paví pohled dokáže ze zlého člověka vyhnat zlou povahu, páv má šat anděla a je to nejkrásnější pták na světě.

Jako příroda mění svou podobu, rozvinuje a stahuje páv ocas. Jako sluneční symbol ztělesňuje nesmrtelnost a věčnou blaženost. Moralisté, kteří záviděli vše pěkné, stále ukazovali na paví pýchu, nadutost a marnivou sebelásku. A také na to jak si velice zakládá na vlastním vzhledu.

Pro své peří vějířovitě rozložené do kruhu byl symbolem slunce, světla a dokonalosti. Pozornosti nemohlo ujít ani to, že každoročně obnovuje svá pestrá péra svého vějíře, proto byl označován za symbol jara.
Ale na druhou stranu je spojován s neřestí - domýšlivostí.

 

 

 

Páv je symbolem krásy, sebevědomí, slávy, vznešenosti, ale také integrity, nezkorumpovatelnosti či nesmrtelnosti. Páv též symbolizuje víru v dobré konce, v to, že věci se vyvrbí pozitivně v ten správný čas. Ve starověkém Řecku a později Římě byl páv spojován s bohyní Herou, respektive Juno, která jej stvořila. Oka na jeho peří měly symbolizovat hvězdnou oblohu, která na nás shlíží.

V křesťanské nauce (především u katolické větve), která je našemu civilizačnímu okruhu nejbližší, symbolizuje páv vševidoucí církev, svatost, zmrtvýchvstání a nesmrtelnost. Páv symbolizuje zmrtvýchvstání proto, že každoročně shazuje svá krásná péra ("umírá"), avšak brzy mu narostou nová, krásnější.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 114
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.