Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Z Jihu
Z Jihu
Vloženo 23. 1. 2017
Líbí se mi

Pan Obkladač

Z Jihu
Z Jihu
Vloženo 23. 1. 2017
Líbí se mi
Pan Obkladač

Pan Obkladač

Přijelo k nám před chaloupku velké modré auto. Z auta zněl Ozzy a za volantem seděl chlapík s krátkýma vlasama. Vy jste paní K.? zeptal se roztomile. Jeho modré oči mě uhranuly a jeho pevný stisk ruky cítím ještě teď. Chtěla jsem naskočit do jeho dodávky a odjet s ním na konec světa. 

Tolik k mé začínající demenci z dlouhodobého pobytu doba (tj. na neschopence).

Přijel k nám pan obkladač. Pěkný, urostlý a veselý chlapík. Měl modré oči a modré auto. Změřil si (mě prosím) naší zatím ještě ohavnou koupelnu, kouknul na nakoupenou dlažbu snů. Chodil sem a tam s vodováhou, metrem, sešitem a já čekala, že z něj vypadne něco jako: Tak paninko, takovouhle křivárnu vám rozhodně vobkládat nebudem. Nashle! Místo toho ale krásně mužným hlasem vzdychl: No, chce to krapet srovnat, že? Nalákali jsme ho totiž v jeho časovém presu na malinkou koupelničku, kde obložení bude trvat maximálně jeden den a kde je všecko připravené na jeho velkolepý příjezd. Já se snažila být ta nejmilejší majitelka rozpadající se usedlosti na světě. Rozdávala jsem úsměvy všude kam se podíval. Ochotně jsem mu podržela METR. Nejdřív vypadal chudák malý sklesle a smutně. Ale nakonec se mi ho podařilo rozveselit a když jsme se loučili, už rozdával úsměvy tak dobře jako já!

Když viděl, v čem jsem nucena žít, zželelo se mu mé osoby. Fandím vám! Já taky opravoval starej barák, a už nikdy v životě bych do toho nešel! Ale pane, já nejsem z cukru. Navíc nám nic jinýho stejně nezbylo. 

Z hodinové prohlídky koupelny nakonec odešel ke své modré dodávce s popsaným sešitkem a se slibem, že se ozve a že sem pošle pravděpodobně Páju. Ach jak bych si přála, aby obkládal sám velký šéf a ne jakýsi Pája. Ale pokud bych se měla rozhodovat mezi pohledem na pěkného chlapa a čistou, krásnou, normální koupelnou, jasně vítězí nemovitost!

A tak se budeme těšit pravděpodobně na Páju, na jeho šikovné zlaté české ruce. Já připravím hrdinovi pěkných pár dobrot aby ty dlaždičky položil kvalitně. Protože krásná koupelna rovná se šikovný obkladač. Šikovný obkladač rovná se spokojený chlap. No a spokojený chlap se samozřetelně rovná uspokojený žaludek! Kdo myslel něco jiného, je čuně (stejně jako já).

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 3. 5. 2017

Odpovědět
sipeji
sipeji 24. 1. 2017

Odpovědět
gustawka
gustawka 23. 1. 2017

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 23. 1. 2017

Odpovědět
Ovace
Ovace 23. 1. 2017

Pobavilo

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 959
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.