Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

NukNuk Sára
NukNuk Sára
Vloženo 12. 1. 2016
Líbí se mi

Nekladu odpor, vítězím, už nekouřím!

NukNuk Sára
NukNuk Sára
Vloženo 12. 1. 2016
Líbí se mi
Nekladu odpor, vítězím, už nekouřím!

Nekladu odpor, vítězím, už nekouřím!

Procházím osobní transformací, která zasahuje do mých každodenních zvyklostí.  Nejenom, že jsem změnila osobní postoj k samotné práci, ale je to už více než rok, kdy jsem přestala definitivně kouřit. Zkrotila jsem mého divokého koně. Na rozhodnutí jsem pracovala dlouho, intenzivně však asi tak dva roky. Nešlo však o žádné plánované aktivity, a ani jsem si nepořídila žádné odvykací prostředky, prostě jsem si častěji a častěji uvědomovala, že už brzy nebudu kouřit. Až mně tyto představy provázely každý den, kdy jsem si zapalovala další a další cigaretu. Nekladla jsem, jak myšlenkám, tak reálnému kouření, žádný odpor. Nechala jsem tenhle zlozvyk doznívat tak dlouho, dokud to bylo nutné. Až jednoho dne jsem si nezapálila vůbec. Neměla jsem tu potřebu, ani chuť, ani nepřišel abstinentní impuls. Prostě jsem už neměla chuť dál pokračovat. Můj osud nebo prožitek byl naplněn?

Na přednášce mystičky Ivanky Adamcové jsem poprvé slyšela, že vše, co se nám děje, je dobré. Že život je jakási divadelní hra, ve které máme všichni svou roli. Tuto hru i s rolí jsme si pro život, tady na Zemi, vědomě a dobrovolně vybrali. A to, co se nám v životě děje, jsou okamžiky, které si potřebujeme prožít, poznat určité situace, být ve vztazích s danými lidmi a poznávat sebe, život, skrze ně. Naučit se žít, být v přítomnosti, zahodit veškeré strachy z čehokoliv, co nám zrovna naše mysl předhazuje a tím nás trápí. Pochopila jsem, že nejde o flegmatický přístup nebo o rezignaci se podílet na životě, ale jde o vědomé přijímání vlastní existence za takovou, jaká je. V životě jde hlavně o zkušenosti a o poznání, které dříve či později k nám dorazí jako nečekaný, ale nakonec vítaný host. 

Ve svých příspěvcích jsem se několikrát zmínila o tom, že duše přišla na Zemi experimentovat. A tak bychom se neměli prožitkům tolik bránit. Aniž bych před rokem Ivanu znala, věděla jsem, že přístup k sobě bez odporu je pro mně nejlepší volbou. Nedávala jsem si žádné příkazy jako "Od zítřka už nevykouříš žádnou cigaretu", ale naopak byla jsem k sobě vstřícná, milá a ohleduplná. Věděla jsem, že pokud si budu příliš přikazovat nebo naopak zakazovat, tak zkoušku neustojím. Prostě vždy, když jsem měla chuť si zakouřit, tak jsem si prostě zapálila. Zajímavé však bylo, že intenzita potřeby a chuti kouřit se razantně zmenšovala a postupně se mi vytrácela z každodenní potřeby. Myslím, že nejdůležitější bylo to, že jsem rozhodnutí, jestli si znovu zakouřím, nechávala na každý jednotlivý den, tedy na přítomný okamžik. NEVYTYČILA JSEM SI ŽÁDNÝ TERMÍN, KDY OPRAVDU PŘESTANU A TAKY JSEM SI NENAŘÍDILA KOLIK MŮŽU ZA DEN VYKOUŘIT! Prostě jsem to nechávala volně plynout. Díky tomu, a dneska už to dobře vím, jsem byla schopná definitivně přestat kouřit.

Přirozeně, nebylo to hned, trvalo mi to rok. Ale bylo to milé, nenásilné a jakoby přirozené loučení s nejlepší kamarádkou cigaretkou. Dneska vím, že co se týká životní zkušenosti, tak šlo o prožitek, který jsem si prostě musela zkusit. Prostě dlouhé roky jsme si spolu měly co říct. Ale později šlo o pochopení skutečnosti, že jde o hru a o roli a že jde taky o její přijetí. Teď v sobotu jsem byla s přáteli v baru, kde byla hlava na hlavě a zakouřeno tak, že jsem měla chvilky, kdy se mi chtělo opravdu utéct. Už vím, že to bylo mé definitivní rozloučení se s cigaretkou. To jsem, díky bohu, obstála na jedničku s hvězdičkou, protože i když jsem byla v tak silně kuřáckém prostředí, tak jsem věděla, že mi kouření už vůbec nic neříká. Kamarádka cigaretka už dávno prostě nadobro odešla...

Také bojujete s vlastní vůli a neustále si dáváte příkazy, kolik cigaret dneska vykouříte?  Změňte přístup a buďte na sebe vlídní a milí. Mějte k sobě pochopení. Zkuste se neobviňovat. Přijměte tento zlo - zvyk za nutnou zkušenost, kterou si tady máte prostě prožít a přijměte ji jako součást vaší role. Neklaďte kouření odpor, vždyť vám je dlouhá léta tím nejlepším přítelem! Buďte na sebe vlídní a řekněte si, že to nevadí, že kouříte, protože víte, že jde o zkoušku a také o poznání, které musíte nabýt. Pokud máte s kouřením přestat, tak jistě brzy přestanete nebo už jste na dobré cestě. Posléze uvidíte, co se bude dít. A když nebudete životu (kouření) klást odpor, tak stejně jako já, dokážete zvítězit nad vlastní závislostí.

Držím vám palce!

Nuk Nuk Sára

Čtěte můj blog, navštivte e-shop Mandala nebo sledujte workshopy na www.nuknuk.cz

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super, inspirativní

Odpovědět
Rainbow
Rainbow 23. 2. 2016

inspirativní

Odpovědět
Fénix
Fénix 27. 1. 2016

Mám ještě takový pocit, že ti musím poděkovat a doporučují teď dnes v 20:00 na HBO film Divočina

Odpovědět
NukNuk Sára
NukNuk Sára 3. 2. 2016

Není za co děkovat.

Mikulka
Mikulka 23. 1. 2016

Moc krásně napsané a myslím, že takto je to úplně se vším. To co se dělá nenásilně jde někdy mnohem lépe, než když člověk něco prostě musí

Odpovědět
NukNuk Sára
NukNuk Sára 25. 1. 2016

Přesně tak, vždy jde hlavně o to jak se cítíme. Když dodržíme podmínku vnitřní spokojenosti, tak dokážeme hodně. Mluvím z vlastní zkušenosti, kdy se mi podařilo nejen překonat kouření, ale taky další záležitosti související s mým postojem k životu.

Fénix
Fénix 19. 1. 2016

Moc hezké a pravdivé. Já zase piju víno, asi tak půl litrů nebo 4dcl denně. Zlobim se na sebe, ale to nikam nevede. Dobře se mi po víně spí. Ráda bych přestala, ale nejde to. Tak to alespoň udržuji jen v tomto množství.

Odpovědět
NukNuk Sára
NukNuk Sára 25. 1. 2016

Pokud víš, že je to jenom otázka času a že si sama dobře uvědomuješ, že vlastně víno tolik nepotřebuješ jsi na dobré cestě. Na ní se na sebe určitě nezlob a brzy dojdeš ke svému cíli

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 793
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.