Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

red.miky
red.miky
Vloženo 26. 9. 2014
Líbí se mi

Nejkrásnější slova, věty a gesta, která pohladí po duši

red.miky
red.miky
Vloženo 26. 9. 2014
Líbí se mi
Nejkrásnější slova, věty a gesta, která pohladí po duši

Nejkrásnější slova, věty a gesta, která pohladí po duši

Milé ženy,

když jsem včera šla uspávat dcerku, tak mě napadl tento námět pro blog. Mnohdy stačí tak málo, abychom si uvědomily, jak moc toho máme. A tak se s vámi podělím o nejkrásnější slova, věty a gesta, která mě zatím v mém životě potkaly.

Slova a věty

"Moc Ti děkuju za to, že mám takovou dceru." - to mi řekla moje mamka ráno po mé maturitě, než šla do práce. Dala mi čokoládu a moje oblíbené pistácie, řekla tuto větu a pak dala pusu. A to si normálně takové věci mezi sebou říkat neumíme.

"Míšu měl děda vždycky nejraději, viděl se v ní a byl na ni pyšný." - tohle jsem jednou zaslechla, jak říká můj taťka babičce o mně, když se bavili o bohužel už zesnulém dědečkovi, který pro mě vždycky byl -  a pořád je - vzor.

"Miluji Tě." - manželovo první vyznání.

"Moc Ti děkuji za to, že jsi se mnou a že jsi mi dala tak krásnou dcerku. Vy dvě jste pro mě nejdůležitější na světě." - tohle mi manžel opakuje často, převážně tedy když má něco vypito, to se pak takhle rozněžňuje.

"Máma." - první vyřčení tohoto slova mé dcerky.

"Mám Tě ráda, maminko." - není krásnější věty od dítěte (alespoň pro mě).

Gesta

Jsem člověk, který má moc rád doteky a jelikož se mi jich nedostává tolik, jak bych si sama přála, tak o to více si jich cením.

Mám moc ráda, když se ke mně manžel přitulí a obejme a dá jen tak pusu.

Když ležím s dcerkou, tak si mou tvář otočí k sobě, pohladí mě po tváři a po vlasech a já mám v tu chvíli slzy v očích. To je tak nádherný pocit, který bych přála zažít každému.

Těch vět a gest je daleko více, ale tyhle mi asi zůstaly v paměti a v pocitech nejvíce.

A jak to máte vy, milé ženy? 

Vaše Míša

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Clairest
Clairest 21. 11. 2017

Moc pěkné

Odpovědět
chuana3
chuana3 22. 2. 2017

krasne napisane

Odpovědět
evionka
evionka 21. 2. 2017

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 21. 2. 2017

Mám to podobně. I když občas zabouří, už jsem se pár podobných a stejných vět dočkala. Také já svým dcerám často říkám, že je mám nejraději na celém světě a že jsou pro mě nejvíc. Slyšet potom něco podobného i z druhé strany je ta nejsladší odměna a nic na světě se tomu nevyrovná. Bohužel v našem národě málokdo umí projevit city. Většina lidí se za ně hloupě stydí. Třeba se to jednou změní.

Odpovědět
red.miky
red.miky 21. 2. 2017

Tady nemůžu jinak než souhlasit. Taky jsem nebyla vychovávaná k vyjadřování pocitů slovy. A je to škoda. I proto se snažíme dcerce říkat, že ji máme rádi a ona se nám pak odvděčí stejnou formulací v situacích, kdy nám třeba není nejlíp. A je to úžasný pocit. Zase na druhou stranu nechci, abychom to opakovali až příliš často, aby pak to vyznání či jak to nazvat neztratilo na významu.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 641
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.