Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Dee
Dee
Vloženo 1. 8. 2013
Líbí se mi

Nejbohatší ženy světa: Neskutečné příběhy!

Dee
Dee
Vloženo 1. 8. 2013
Líbí se mi
Nejbohatší ženy světa: Neskutečné příběhy!

Nejbohatší ženy světa: Neskutečné příběhy!

Milé dámy léto se nám překulilo do své druhé poloviny a s ní se k Vám dostává inspirace od nejbohatších žen světa.

Doufám, že se Vám počteníčko bude líbit a nastartuje Vás stejně jako mě. Samozřejmě budu ráda, když se v komentářích podělíte o Vaše ikony v podnikání a připojíte se do diskuze. Pohodlně se usaďte a přeji Vám příjemné čtení.

 

1. Rosalia Meraová, majetek 6,1 miliardy dolarů


Meraová, v současnosti nejbohatší Španělka, začala spolu s manželem ve skromných podmínkách vyrábět župany a spodní prádlo. Postupem času založila společnost Inditex, která se pyšní sítí obchodů s oblečením Zara. Patří jí i značky Bershka nebo Mango.


2. Margarita Louis-Dreyfusová, majetek 6 miliard dolarů


Švýcarce Louis-Dreyfusové se podařilo prosadit se v ryze mužském světě – šéfuje totiž fotbalovému klubu Olympique Marseille. Klub a řadu firem sice zdědila po manželu Robertovi, jenž v roce 2009 podlehl leukémii, je to ale její zásluha, že se díky svým podnikatelským rozhodnutím poprvé objevila v žebříčku miliardářů. Obchoduje také se surovinami a nemovitostmi.


3. Wu Ja-ťün, majetek 4,3 miliardy dolarů


Tato Číňanka šéfuje společnosti Longfor Properties a zabývá se obchodováním s nemovitostmi. Své soukromí si pečlivě střeží, nechodí do televize a neposkytuje rozhovory. V minulosti se pyšnila titulem nejbohatší ženy Číny, loňský rozvod ji však o část majetku připravil.


4. Čchan Laj-wa, majetek 4,1 miliardy dolarů


Další Číňanka v seznamu žen, které se ke svému bohatství dopracovaly díky vlastnímu úsilí. Stejně jako Wu Ja-ťün se i Čchan Laj-wa zabývá obchodem s nemovitostmi. Založila skupinu Fu Wah International Group. Pochází z chudých poměrů, její čisté jmění přitom jen za loňský rok vzrostlo o 570 milionů dolarů.


5. Gayle Cooková, majetek 4 miliardy dolarů


Američanka Cooková se k bohatství dopracovala prodejem zdravotnických potřeb. Ještě s manželem založila společnost Cook Group, po jeho smrti úspěšně pokračuje v rozšiřování firemního kapitálu.


6. Diane Hendricksová, majetek 3,8 miliardy dolarů


Spolu s manželem tato americká podnikatelka založila dodavatelskou firmu ABC Supply, která se stala největším velkoobchodním distributorem střešních krytin a okenních a obkladových materiálů. Hendricksová zároveň šéfuje několika dalším firmám a investuje do farmaceutického výzkumu.


7. Čang Sin, 3,6 miliardy dolarů


Další miliardářka z Číny a další, která staví a prodává nemovitosti. Vlastní největší pekingskou developerskou společnost SOHO China. Letos si však trochu pohoršila – její majetek se v důsledku poklesu hodnoty firemních akcií snížil o zhruba 650 milionů dolarů.


8. Doris Fisherová, 2,8 miliardy dolarů


Američanka Fisherová je majitelkou módní značky a oděvní firmy Gap, která má po světě přes 3400 prodejen. Společnost, kterou založila v 60. letech s manželem, zároveň odkoupila například oděvní značku Banana Republic. Fisherová také investuje do umění.


9. Oprah Winfreyová, 2,8 miliardy dolarů


Známá americká televizní moderátorka, herečka a vydavatelka časopisu, která si peníze vydělala především moderováním své slavné talk-show a díky činnosti produkční společnosti Harpo.

 

Zdroj: forbes.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 6. 9. 2020

Každý má to co si zaslouží. Všechno jsou to obdivuhodné ženy.

Odpovědět
lemur
lemur 31. 7. 2020

Obdivuhodné.

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 6. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 2. 8. 2019

Každá si určitě své peníze zaslouží. Je za tím kus dřiny, kterou už ale nikdo nevidí. Vím, o čem mluvím, jelikož taky podnikám. Před časem jsem se rozhodla koupit firmu z https://www.copra.cz/koupit-firmu/ a začít vydělávat sama na sebe.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 134
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.