Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 24. 1. 2017
Líbí se mi

Návrat

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 24. 1. 2017
Líbí se mi
Návrat

Návrat

No zní to možná bláznivě, ale dnešní doba bohužel neumožňuje lidem, kteří nechtějí otáčet každou korunu 8x, nic jiného než rychlí návrat do práce. 

A tak jsem se i já rozhodla pro návrat do práce. Teď už najít jen tu správnou firmu se správnými podmínkami. A co to vlastně znamená? No pro mě firma, co má kamiony, jezdí jen v noci a k tomu jen pravidelnou linku tam a zpět, abych přes den mohla být doma. 

A jak vypadá plně vytížená maminka? No v noci je v práci, kdy dětičky s tatínkem spokojeně spinkají a maminka pracuje. Po návratu domů, odchází tatínek do práce a mamince naskakuje druhá směna s dvěma ďáblíky. Staršímu je 27m a mladšímu 4měsíce. Do školky tak nepřipadá v úvahu ani jeden. Ale nebojte dámy, blázen nejsem, mám spočítáno, že i přesto všechno se zvládám denně 8h prospat, sice ne v kuse, ale to je vedlejší produkt. 

Navíc jako každá žena znáte ten pocit, kdy chcete něčím hezkým udělat radost dětem, partnerovi a občas, co si budeme namlouvat, i sobě. Nevím, jak na to český stát přišel, ale rodičovský příspěvek 7000,- je spíš k pláči, než k tomu, aby se matka dokázala adekvátně postarat o svoje děti. A pak pokud jsou matce přiděleny finance ve výši 220tis. proč i přes dřívější ukončení jí nejsou vyplaceny pro to dítě? Hrabivost státu je odporná. Nic méne, zacházím, kam nechci. 

Takže po dlouhém zvažování, kdy mě ničí už jen ten fakt, že přítel dře v práci od rána do večera, splácíme hypotéku, k tomu dvě děti, musím se i já, a hlavně chci, zapojit tak, aby na ty příjmy nebyl přítel sám. 

Občas je mi do breku, když čtu příspěvky některých, převážně mladých, maminek. A chování stylem, jsem přece na mateřské, ať se stará, z toho je mi zle. 

Možná je tohle blog jako výstřel do tmy, ale rozhodně si nemyslím, že nejsem sama, která se rozhodla jít i s malým miminkem do práce (nechápejte tak, že by mimčo chodilo semnou).

Pro každou je to samozřejmě těžké, na jednu stranu bych chtěla každou svou volnou chvilku koukat na ty prďolky, starat se o ně a dopřávat jim veškerou lásku, péči a pohodlí dětských let, ale na druhou stranu si říkám, že ze státní almužny a jednoho příjmu jim to bohužel, při všech těch výdajích, nelze dopřát.  Ozvěte se i vy maminky, co pracujete. Ať je vidět, že ženská zvládne vše, když chce.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 24. 1. 2017

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 24. 1. 2017

Odpovědět
Amanda
Amanda 24. 1. 2017

Jezdit kamionem, kam až?

Odpovědět
mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn 24. 1. 2017

Jen po CZ a jen přes noc, každý den doma. Snad, čekám, zda to klapne.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 055
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.