Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Afrodita
Afrodita
Vloženo 14. 12. 2014
Líbí se mi

Můj dopis Ježíškovi

Afrodita
Afrodita
Vloženo 14. 12. 2014
Líbí se mi
Můj dopis Ježíškovi

Můj dopis Ježíškovi

Mé milé Ženy,

jelikož se za chvíli završí letošní dny a rok 2014 navždy zmizí v propadlišti dějin, ráda bych se za ním ještě malinko ohlédla a poděkovala za vše minulé, co bylo krásné a současně se pokusila přičinit za vše budoucí, co by se krásným mohlo stát , protože pořád toho hodně zbývá. Spojení s Ženami s.r.o. byl pro mě letos jeden z nejvýznamnějších a nejkrásnějších momentů. Potkala jsem mezi vámi spoustu těch, které dávají světu lidský rozměr, což je pro mě velká cennost, kvalita a trvalá hodnota, navzdory tomu, že někteří vás (a tím pádem i mě ) považují za povrchní, hloupé a dokonce úchylné (asi ve smyslu rčení podle sebe, soudím tebe, jinak si to nedovedu vysvětlit ). S lidmi to je podobné jako se sluncem. Vyjdou a zapadnou. A já se pokaždé, když jsou na mé obloze, snažím aspoň někoho zahřát, někoho projasnit a někoho potěšit  (o házení perel sviním se dnes nebudu rozepisovat, je to přece jen předvánoční ohlédnutí  ). 

Nikdy jsem nechtěla mít najednou všechno, o čem sním, a tak mi pořád zůstává něco, po čem toužím, o co musím usilovat a na co se těším. Nedávný blog Tety Evy mě inspiroval k tomu, abych také napsala Ježíškovi.

Milý Ježíšku,

protože jsem letos (stejně jako vloni, předloni a vlastně furt) sekala dobrotu, byla nejhodnější na celém světě a troufám si říct, že i v přilehlém vesmíru a možná ještě dál, osmělila jsem se sepsat a odeslat ti seznámek svých přání. Budeš to mít těžký, protože to nejsou ani tvrdé ani měkké dárky , takže neuvádím katalogová čísla, webové stránky ani adresy krámů, kde se dají koupit. Ale pevně věřím, že si poradíš. Jsi přece Ježíšek.

 • Ať se se dokážu rozhodovat rozumem a nemýlím se a nechám si napovídat srdcem a věřím mu. (Až se chudák malé, zlomené natřikrát a přesto pořád tepající, zotaví).  
 • Ať svůj zítřek neopírám o vzpomínky na minulost, ale o zkušenosti nabyté v této minulosti. (Zkušenost je dobrá škola, i když školné je mnohdy hodně, hodně vysoké).
 • Ať v dobrém vzpomínám na ty, kteří už na mě vzpomínat nemohou, v dobrém myslím na ty, kteří v dobrém myslí na mě a nezapomenu na ty, kteří si zapomenutí nezaslouží. (A ani nevzdechnu po těch, kteří dovedou rozdávat jenom podpásovky).  
 • Ať jednou provždy v sobě zabiji tu slepici, které je dovoleno se jenom popelit, kvokat a bát se toho, čeho se bojí její kohout, ale čeho by se ona sama nikdy nebála. (Svůj optimismus, naději a víru v tomto ohledu si hodlám uchovat navzdory mi dobře známým slovům Jana Wericha, který na toto téma řekl, že proti blbosti i bohové bojují marně nebo že proti hlouposti se bojovat musí, leč vyhrát se nedá!).
 • Ať si nenechám vnutit roli ponížené a urážené, protože pokud ji přijmu jednou, pak mi zůstane napořád jako verdikt.
 • Ať můj rozum opět najde odvahu, moje slova svobodu, myšlenky troufalost a činy razanci. (V tomto směru se o sebe tolik nebojím. Onehdy jsem to testla a razance mi fakt nechybí . Přesně v duchu rady na obrázku č. 1 – ak ťa niekto nahnevá, počítaj nahlas do desať, keď budeš pri osmičke, jednu mu jebni, nebude to čakať . S tím rozdílem, že já počítala v duchu .)     
 • Ať jsem hrdá na svou práci i koníčky. Ať jsou mou radostí a vyjádřením mé osobnosti a ať si je od nikoho nenechám zcizovat, vykrádat ani vysmívat. (Jsem fakt dobrá blogerka!!! Smrt všem pochybovačům  )
 • Ať dokážu rozeznat pravdu od lži, omluvu od výmluvy, žvanění od slibu, realitu od matrixu. (A náhodu od kurvení  – viz obrázek č. 2).

A na závěr, Ježíšku, nejdůležitější přání. Zlé slovo stejně jako vystřelený šíp nevrátíš zpět. Pár jich mám vypálených do duše jako cejch. Bolí. Strašně bolí. . Abych nikdy nikoho takhle nebolela, proto tahle moje poslední   

 • PROSBA
 • Ani zlé slovo nepřeložit
 • nikomu přes cestu srdce
 • Tak se chci naučit žít
 • a nikdy nemít prázdné ruce
 • ve kterých by nezbyla
 • už ani něha …  

 

S láskou, nadějí a pevnou vírou 

Tvoje Afrodita

       

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 16. 12. 2016

Nádherné

Odpovědět
Petra H.
Petra H. 5. 1. 2016

Čtu po roce a neskutečné! Pravda jeden bod tam postrádám, o to větší radost mám, že se naplnil ... Je to krásné čtení i po té době, rozhodně k zamyšlení a díky tomu, že Tě znám osobně, je to ještě silnější. Jsem ráda, že jsi a ještě raději, že jsi šťastná!

Odpovědět
Afrodita
Afrodita 5. 1. 2016

Amanda
Amanda 14. 11. 2015

Odpovědět
Nefertari
Nefertari 23. 12. 2014

Krásný dopis Ježíškovi. Chybí jen adresa a správné PSČ, aby se dal doručit. Já už dopisy Ježíšovi nepíšu. Pokud jsem psala, nic z toho se nestalo. Nyní nepíšu, tak mám lásku, zdraví, něhu, smích, klid v duši, smysluplnou hravou práci a dávám všem dnům šanci, aby se staly nejkrásnějšími dny a zároveň jedinečnými a neopakovatelnými. To je pravé bohatství, které mám. Žádné hmotné statky. Jinak se děje vše tak jak má. Pakliže se bude dít jinak, opět se bude dít, tak jak má. Máme jen jeden život a současně se nedají žít tři, čtyři životy najednou, tak nějak nanečisto, abychom zjistili, zda rozhodnutí bylo správné, zda jsme šli nesprávnou cestou… Kdo hodnotí, co je správné a co ne. Jen my sami. Není žádný soudce, který nás bude za naše rozhodnutí soudit. Život je jako šachová hra. Jednou jsi na políčkách bílých, jindy na políčkách černých. Čas od času dostáváš šach, jindy dostáváš mat. Ale nikdy nemůžeš strhnou figurky z šachovnice, a říct: „Začneme znovu…“ Přeji vám všem, abyste našli, po čem toužíte. PS: Těší mě vámi přidělované minusové body. Nemá je nikdo, jen já.

Odpovědět
Afrodita
Afrodita 23. 12. 2014

Ženy drahé, člověk si odskočí napéct vánočky a tady taková diskuse . Pokud mám pojmenovat pocit z vašeho příspěvku, tak to je nejspíš déjà vu. Střih 5.1.2014: sedím naproti uplakané ženy, které se třese hlas i rty. Její neochvějná láska, zdraví, něha, smích, klid v duši, smysluplná a hravá práce (????!!!) a šance na krásnější a jedinečné dny dostaly smrtelný zásah. Nevěra . Ne úlet, ale několikaletý paralelní život. Jak už to bývá, nic netušila. Nebo spíš zavírala oči. Střih 23.12.2014: tatáž žena, po roce ne zcela fér šachové partie (ale kdo by v téhle situaci hleděl na pravidla, když stejně není žádný soudce, který nás bude soudit. Jen my sami ) strhává figurky z šachovnice a vykřikuje do světa: „Začneme znovu….Ono zas těch 28 let nebylo tak špatných, když těch osm odmažu.“ Je mi líto všech, kteří aby mohli dál žít, musí ze svého života odmazat nebo zaprodat byť jen jeden, jediný den natož měsíce či nedejbože roky. Všech, kteří si myslí, že je nikdo nebude za jejich činy soudit. Všech, kteří bez uzardění rozhodují o čase, citech a životech ostatních. Všech, kteří dobrovolně vyškrtli ze svého života důvěru, zpochybňují ji jako hodnotu nebo jí přisuzují úplně jiný význam, než který odjakživa má. Všech, kteří si musí vymyslet svůj vlastní matrix na hony vzdálený realitě a opakovat jej do zblbnutí tak dlouho, až mu i sami uvěří. P.S: Jsem pevně přesvědčena, že vás se toto mé déjà vu vůbec, ale vůbec netýká a podobnost je čistě náhodná. A taky doufám, že mi zachováte přízeň i do budoucna. Nemám sice hravou práci, ale můj koníček – blogování, mi to plně vynahrazuje a už se moc těším, na další rok na Ženách.

euroléňa
euroléňa 23. 12. 2014

Přemýšlím, co jste tím chtěla vlastně říct ??? Když nepíšete máte lásku, zdraví, něhu ... zvláštní ... jaká je to souvislost s dopisem pro Ježíška ? Ve Vašem příspěvku je překvapivě spousta věcí, které tak nějak nesouvisí s blogem - nebo se mi to zdá ? No, hlavně, že jste spokojená, zdravá, s něhou, smíchem, s klidem na duši a hlavně, že si na nic nehrajete Proč mám pocit, že si tak trochu lžete sama sobě a možná jen píšete, jak by jste si to přála mít, ale ne skutečnost ??? A máte radost s přidělovaných minusových bodů ? O to zajímavější. Možná by stálo za to se nad tím zamyslet, proč Vám je ostatní dávají, možná proto, že Vaše příspěvky mají v sobě jakousi zlobu a zášť - byť to tak na první moment nevypadá. Moje doporučení - nechte si svoje příspěvky jinam ! Co vy na to ???

Alexnova
Alexnova 23. 12. 2014

ja teda nevim. ctu ten vas koment uz asi potreti a neco mi na nem nesedi. a nejsou to ty minusy na konci. mam pocit, ze neco jineho pisete ale myslite si uplne neco jineho.

Afrodita
Afrodita 18. 12. 2014

Přání mám léta stejná, jen ty zkušenosti přibývají , takže některá jsou splněná více, některá méně, ale důležité je, že se nemění. Ale nejen sněním živ je člověk a adventní čas přímo vybízí k setkáním, odkládaným návštěvám, večírkům .... Miluji ten čas, kdy každoročně zjišťuji, že všechno je, jak má být.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
85 697
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.