Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Afrodita
Afrodita
Vloženo 14. 12. 2014
Líbí se mi

Můj dopis Ježíškovi

Afrodita
Afrodita
Vloženo 14. 12. 2014
Líbí se mi
Můj dopis Ježíškovi

Můj dopis Ježíškovi

Mé milé Ženy,

jelikož se za chvíli završí letošní dny a rok 2014 navždy zmizí v propadlišti dějin, ráda bych se za ním ještě malinko ohlédla a poděkovala za vše minulé, co bylo krásné a současně se pokusila přičinit za vše budoucí, co by se krásným mohlo stát , protože pořád toho hodně zbývá. Spojení s Ženami s.r.o. byl pro mě letos jeden z nejvýznamnějších a nejkrásnějších momentů. Potkala jsem mezi vámi spoustu těch, které dávají světu lidský rozměr, což je pro mě velká cennost, kvalita a trvalá hodnota, navzdory tomu, že někteří vás (a tím pádem i mě ) považují za povrchní, hloupé a dokonce úchylné (asi ve smyslu rčení podle sebe, soudím tebe, jinak si to nedovedu vysvětlit ). S lidmi to je podobné jako se sluncem. Vyjdou a zapadnou. A já se pokaždé, když jsou na mé obloze, snažím aspoň někoho zahřát, někoho projasnit a někoho potěšit  (o házení perel sviním se dnes nebudu rozepisovat, je to přece jen předvánoční ohlédnutí  ). 

Nikdy jsem nechtěla mít najednou všechno, o čem sním, a tak mi pořád zůstává něco, po čem toužím, o co musím usilovat a na co se těším. Nedávný blog Tety Evy mě inspiroval k tomu, abych také napsala Ježíškovi.

Milý Ježíšku,

protože jsem letos (stejně jako vloni, předloni a vlastně furt) sekala dobrotu, byla nejhodnější na celém světě a troufám si říct, že i v přilehlém vesmíru a možná ještě dál, osmělila jsem se sepsat a odeslat ti seznámek svých přání. Budeš to mít těžký, protože to nejsou ani tvrdé ani měkké dárky , takže neuvádím katalogová čísla, webové stránky ani adresy krámů, kde se dají koupit. Ale pevně věřím, že si poradíš. Jsi přece Ježíšek.

 • Ať se se dokážu rozhodovat rozumem a nemýlím se a nechám si napovídat srdcem a věřím mu. (Až se chudák malé, zlomené natřikrát a přesto pořád tepající, zotaví).  
 • Ať svůj zítřek neopírám o vzpomínky na minulost, ale o zkušenosti nabyté v této minulosti. (Zkušenost je dobrá škola, i když školné je mnohdy hodně, hodně vysoké).
 • Ať v dobrém vzpomínám na ty, kteří už na mě vzpomínat nemohou, v dobrém myslím na ty, kteří v dobrém myslí na mě a nezapomenu na ty, kteří si zapomenutí nezaslouží. (A ani nevzdechnu po těch, kteří dovedou rozdávat jenom podpásovky).  
 • Ať jednou provždy v sobě zabiji tu slepici, které je dovoleno se jenom popelit, kvokat a bát se toho, čeho se bojí její kohout, ale čeho by se ona sama nikdy nebála. (Svůj optimismus, naději a víru v tomto ohledu si hodlám uchovat navzdory mi dobře známým slovům Jana Wericha, který na toto téma řekl, že proti blbosti i bohové bojují marně nebo že proti hlouposti se bojovat musí, leč vyhrát se nedá!).
 • Ať si nenechám vnutit roli ponížené a urážené, protože pokud ji přijmu jednou, pak mi zůstane napořád jako verdikt.
 • Ať můj rozum opět najde odvahu, moje slova svobodu, myšlenky troufalost a činy razanci. (V tomto směru se o sebe tolik nebojím. Onehdy jsem to testla a razance mi fakt nechybí . Přesně v duchu rady na obrázku č. 1 – ak ťa niekto nahnevá, počítaj nahlas do desať, keď budeš pri osmičke, jednu mu jebni, nebude to čakať . S tím rozdílem, že já počítala v duchu .)     
 • Ať jsem hrdá na svou práci i koníčky. Ať jsou mou radostí a vyjádřením mé osobnosti a ať si je od nikoho nenechám zcizovat, vykrádat ani vysmívat. (Jsem fakt dobrá blogerka!!! Smrt všem pochybovačům  )
 • Ať dokážu rozeznat pravdu od lži, omluvu od výmluvy, žvanění od slibu, realitu od matrixu. (A náhodu od kurvení  – viz obrázek č. 2).

A na závěr, Ježíšku, nejdůležitější přání. Zlé slovo stejně jako vystřelený šíp nevrátíš zpět. Pár jich mám vypálených do duše jako cejch. Bolí. Strašně bolí. . Abych nikdy nikoho takhle nebolela, proto tahle moje poslední   

 • PROSBA
 • Ani zlé slovo nepřeložit
 • nikomu přes cestu srdce
 • Tak se chci naučit žít
 • a nikdy nemít prázdné ruce
 • ve kterých by nezbyla
 • už ani něha …  

 

S láskou, nadějí a pevnou vírou 

Tvoje Afrodita

       

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 11. 6. 2020

Moc pěkné.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 16. 12. 2016

Nádherné

Odpovědět
Petra H.
Petra H. 5. 1. 2016

Čtu po roce a neskutečné! Pravda jeden bod tam postrádám, o to větší radost mám, že se naplnil ... Je to krásné čtení i po té době, rozhodně k zamyšlení a díky tomu, že Tě znám osobně, je to ještě silnější. Jsem ráda, že jsi a ještě raději, že jsi šťastná!

Odpovědět
Afrodita
Afrodita 5. 1. 2016

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 007
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.