Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alice
Alice
Vloženo 1. 7. 2014
Líbí se mi

Moje posedlosti - KATASTROFY

Alice
Alice
Vloženo 1. 7. 2014
Líbí se mi
Moje posedlosti - KATASTROFY

Moje posedlosti - KATASTROFY

Alice zkrátka katastrofy přitahuje. A že to stojí za to.

Já vím, zní to divně, že zrovna katastrofy zařazuji mezi své posedlosti. Ale já mám pocit, že mě si katastrofy zařadily do svých posedlostí. To tak jednou virus katastrofy létal světem a přemýšlel, co ten den bude dělat a najednou si řekl: hele, támhleta holka je docela v pohodě, tak se na ni podíváme zblízka. A už to bylo. Stávají se mi věci, které scénáristé pracně vymýšlejí. Kdyby mě znali, tak by měli ušetřenou práci. Stačilo by mě chvíli sledovat.

Tak schválně, co vás napadá za totální nesmysl? Spadnout do kanálu, když jdete a čtete si noviny? A co teprve 2 x za život? Zatím. V rozmezí 20ti let. No nebyl to kanál, ale vodoměrná šachta. Jedna a ta samá.

Najít manžela v posteli s milenkou? Tedy, teď už exmanžela. Vrátila jsem se domů dřív, než jsem měla. Ale zachovala jsem dekórum, posnídala s nimi a na slečnu byla milá. Scéna s házením věcí nastala až po odchodu slečny. A toho pitomce to vážně překvapilo, on si snad myslel, že mi to vážně nevadí…jak málo mě znal.

Padám tam, kde nikdo nikdy nespadl, v noci náměsíčná courám po bytě, přenáším věci a ráno se divím. Pokud mě manžel odchytí, tak s ním i konverzuji, avšak musí se držet tématu, který se mi právě zdá, na dotaz: máš milence? nereaguji.  Tyto jeho historky patří v hospodě k oblíbeným.

Taky jsem postrach lékařů. Když padám, tak už to stojí za to. Zlomenina se tváří jako výron, slepé střevo se zakutalo tak hluboko, že mám na břiše 15 cm jizvu. Nemohli ho najít. Taky na určité prášky na uklidnění reaguju úplně opačně. Věřte, že smát se na pohřbu není moc vtipné. A tak vím, že na plastickou operaci nebo operaci očí nikdy nepůjdu. Protože mi je jasné, že přestane fungovat laser, anestetikum nebo se prostě pokazí něco, co se pokazí jen v naprosto minimálním procentu.

Rukojmím v bance jsem se nestala nejspíš jen proto, že mě potenciální lupič zahlédl u přepážky a usoudil, že radši přijde jindy.

Jen v autě se mi katastrofy vyhýbají, takovou drobnost jako proražené kolo či urvaný blatník za katastrofu nepovažuji. I když můj šikovný manžel, který pak leští škrábance a smutně vzdychá nad totálně zničenou fungl novou pneumatikou, tvrdí, že mám minimálně dva strážné anděly, které ale svou jízdou tak vyřídím, že na to ostatní už prostě nemají sílu.

Taky bude lepší, když se mnou nepojedete na dovolenou. Tak za prvé se mi většinou něco stane. Kdyby se na pláži nacházel jeden jediný ostrý kámen, tak já na něj rozhodně šlápnu a rozříznu si nohu, ukopnu palec nebo na něj spadnu a rozbiju si koleno. A jestli vám někdo tvrdí, že slaná voda léčí a dřív se vám to zahojí, tak lže. I když jedu k moři v prudké sezóně, věřte, že alespoň 2 dny z týdne bude hnusně. A když nebude pršet, tak bude pod mrakem a vaše opalování chtivé kamarádky na vás budou nenávistně koukat a říkat: to je kvůli tobě, už s tebou nikam nepojedu. Nevadí, kamarádek mám hodně a vždycky nějakou nachytám.

Jednou, to myslím určení počtu, ne času, jsem od manžela dostala dovolenou. Říkám jednou, protože jinak jsem já ta akční, organizačně nadaná, co všechno plánuje a zařizuje. Naplánoval nám dovolenou s přáteli na Bali. A tak když jsem se probrala ze šoku a zamáčkla slzu, protože to mě asi fakt miluje, když si dal takovou práci a ještě k tomu nemá rád horko, jsem si našla informace o Bali a zjistila, že v termínu naší dovolené na Bali končí období dešťů. Bylo mi jasné, že moje přítomnost toto období lehce prodlouží a ten konec bude opravdu deštivý. Avšak má žádost na posunutí termínu s výčtem všech dovolených, kde všude mi pršelo, že na Kypru byl dokonce sníh (ne u moře, ale na horách, ale v termínu, kdy už tam dávno být nemá) nebyla vyslyšena. A protože když už letíme takhle daleko, tak si uděláme ten výlet trošku delší. Zemětřesení a tsunami v Japonsku nás minulo o fous, na Bali jsme nejdřív byli v blahé nevědomosti, než nám začaly všem pípat telefony, zda jsme v pořádku. Mysleli jsme si, že si z nás naši vtipní kamarádi utahují, ale po náhodném shlédnutí zpráv v hotelovém baru, nás humor opravdu přešel a promptně jsme volali domů. Výlet na sopku jsem odmítla, nakonec na ten výšlap nešel nikdo, podle místního průvodce byla sopka poněkud neklidná. No já věděla proč. Nevím, jak běžně na konci období dešťů prší, ale nám pršelo skoro denně. Sice z nebe padala voda 30° teplá, a jen chvíli, tak vám to až tak nevadí, snad jen vlasy protestují, fénovat je nemá moc smysl. Taky když večer přemáchnete tričko a dáte ho uschnout na balkon, tak si můžete být jisti, že v tom ideálním případě bude ráno jen vlhké.

Ale letos jeďte k moři úplně bez obav. Případné katastrofy a déšť se omezí jen na okolí Prahy směrem na Mladou Boleslav. Letos totiž zůstanu na zahradě.

Vaše Alice

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 29. 8. 2014

ja také

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 21. 8. 2014

jsem optimistka

Odpovědět
Marťule13
Marťule13 9. 7. 2014

Já jsem zase velký optimista , ale když se u nás doma cokoli potento můžu za to já a švagrová si dělá srandu ,že mohu i za špatné počasí . Ale to není pravda na dovče mám dycky hezky , moje štěstí vynuluje smůlu osoby co se mnou cestuje ,ať je to skoromanžel , nebo kamarádka Těším se na další "blogček" pááá

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 128
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.