Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JANE H.
JANE H.
Vloženo 7. 12. 2013
Líbí se mi

Mikulášské rejdění aneb akce dobrolníků

JANE H.
JANE H.
Vloženo 7. 12. 2013
Líbí se mi
Mikulášské rejdění aneb akce dobrolníků

Mikulášské rejdění aneb akce dobrolníků

Letos jsem se poprvé zúčastnila tzv. Mikulášského rejdění v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. Šlo o akci dobrovolníků, tedy lidí, kteří dělají ostatním radost, aniž by za to byli placeni. Někteří během roku chodí na dětská oddělení hrát si s dětmi, jíní chodí do LDN popovídat si nebo zkrátka pomáhat, těm kteří jen tak leží v nemocničních postelích a den jim moc rychle neutíká.

K dobrovolníků, jsem se dostala díky své mopsí slečně Áje, která relativně nedávno složila canisterapeutické zkoužky, ale o tom napíši až příště.

Mikulášská akce pro mě byla naprosto nezapomenutelným zážitkem. Členové dobrovolnického týmu se ráno sešli v nemocniční jídelně, aby se převlékli do kostýmů čertů, andělů a mikulášů. Fungovala zde neuvěřitelná atmosféra. Naprostá souhra a pomoc druhým. Kdo neměl kostým, byl mu půjčený někým jiným. Každý někomu pomáhal. Dokonce i obličeje jsme si namalovali, dali růžky a připevnili čertovské ocasy. Zkrátka sehraný tým.

Po tom, co všichni byli přestrojeni, jsme  se rozdělili na dvě skupinky. Jedna měla úkol potěšit dětské oddělení, porodnici  a ta druhá dospělé pacienty. Nešlo se ale bez dárečků. V košíkách, které jsme nesli, byla přáníčka, ozdobičky i hračky.

Chodbou jde početná skupina andělů, opravdu milých čertů v čele s Mikulášem. Jako první navštívíme sestřičky, abychom je vánočně naladili. Zazpíváme si i koledy. Sestřičky nám sdělí, na jaký pokoj můžeme jít. Na jednom je maminka ani ne s 24hodinovým miminkem a tak zpíváme a přejeme hodně zdravíčka. V dalším pokoji jsou 5letí bráškové, kteří jsou nemocní a tak jsou rádi, že je někdo přijde navštívit.

Všichni táhneme za jeden provaz, všichni jsme nabití a plní emocí. Atmosféra nás dostává, v očích máme slzy štěstí. Celé dopoledne nás sice vyčerpalo, ale na druhou stranu jsme rozdali tolik radosti a zazpívali tolik koled, že to zato stálo.

Já osobně se těším na další rok, opravdu jsem si to se všemi užila a velké díky všem dobrovolníkům, kteří mají srdce na správném místě, stejně jako Monika Theimerová, která se pečlivě o celé dobrovolnické centrum v nemocnici stará.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 8. 9. 2020

Krásná akce. Jsou to skvělí lidé

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

¨škoda, že video již nejdd

Odpovědět
savana
savana 25. 6. 2014

Fandím Vám, děláte to skvěle.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 3. 2015

souhlasím Savanko s Vámi

Babina
Babina 25. 5. 2014

je to krásné, když se pořádají akce na dobrou věc

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 939
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.