Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 6. 8. 2015
Líbí se mi

Matrix generation. Jak uniknout systému bez ztrát na životě?

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 6. 8. 2015
Líbí se mi
Matrix generation. Jak uniknout systému bez ztrát na životě?

Matrix generation. Jak uniknout systému bez ztrát na životě?

Proč je nám v době, kdy máme všechno, často nejhůře? Čtěte zamyšlení na blogu.

Veronika je úspěšná a výkonná žena. Mladá manažerka, co by se hodila na Wall Street. Nezávislá kráska, co ráno pospíchá do práce s oblíbenou kávou v ruce, během oběda zvládne několik pracovních telefonátů a večer jí čeká několik schůzek s podobně úspěšnými muži. Třeba konečně potká toho pravého. Jenže jak se zdá, hledání bude chtít víc času. 

Veroniku už její neustálé hledání nebaví, a tak se rozhodla pro seminář, který by jí dle kamarádky mohl pomoci. Po dlouhé době si dělá den pro sebe a vyráží do neznáma. Jako úspěšná žena je Veronika plně odhodlaná posunout se dnes co nejdál. Vrhá se s vervou do všech cvičení a čeká, co jí přinesou. Po obědě přichází relaxační meditace. Veronika se pilně soustředí na své tělo a snaží se zodpovědět položenou otázku – jak se vlastně cítím, co mi říká moje tělo? Začíná plakat jak malá holka. Je zaskočená přívalem silných emocí. Vůbec netuší, kde se vzaly… Není zvyklá nemít věci pod kontrolou. Vůbec netušila, že je tak moc v křeči a nešťastná, ale co teď s tím? 

Žijeme v úžasné době instantních řešení. Máme k dispozici mnohem víc prostředků, aby nám bylo dobře, než kdy dřív. A přesto a možná právě proto nám je čím dál hůř. Nosíme měkoučké boty, díky nimž nemusíme cítit každý kámen, nepříjemnou bolest utlumíme vhodným práškem, ubíjející vedro klimatizací. Z módního návyku ranní kávy se stává nutnost. V rychlosti hltáme přesolené jídlo, už jsme odvykli vychutnávat přirozenou chuť potravin. Nánosy tuku nám umožňují zapomínat na svou emoční prázdnotu, veselá póza na selfie je naším “důkazem” smysluplného a skvělého života. 

Ve zběsilém tempu se honíme za firemními cíli, za osobními přáními. Do reality nás vrací až bolest, nemoc, úmrtí blízké osoby…nevyžádané zastavení, které nám na chvíli připomíná, co je vlastně důležité. Jenže vydělávat se přeci musí a bez nového bytu vlastně nikdy nebudeme šťastní. A tak se znovu vrháme do neřízeného sprintu odstřiženi sami od sebe. 

Skutečně věříme, že budeme šťastní, až když…nebo pak přijde další “až” v řadě? Tak jak být šťastný už teď, i když ještě není “hotovo”? Zapomeňme na prášky štěstí a přepněme svou pozornost tam, kam je třeba. Stačí se zeptat sám/sama sebe… Za co jsem dnes vděčný/á? Jak mi je, co cítím? Co dnes nejvíc potřebuji? Co pro sebe můžu udělat hned, aby mi bylo dobře?

Přeji Vám hodně radosti z návratů sami k sobě. 
Kristina Rumlová
kouč pro více radosti

www.coach4joy.com

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 4. 11. 2015

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 8. 8. 2015

jen se opakuji, krásně napsané = lidé příliš spěchají a uniká jim to obyčejné a prosté štěstí.

Odpovědět
konatovka
konatovka 9. 8. 2015

Máme hodně stejných názorů a tento Tvůj také paří k nim.

hudlenka
hudlenka 8. 8. 2015

hezky napsané, souhlasím se slovy Kristiny

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 323
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.