Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vandiik
Vandiik
Vloženo 21. 2. 2014
Líbí se mi

Lyžujete? A umíte to? Rady úspěšné lyžařky k nezaplacení :-)

Vandiik
Vandiik
Vloženo 21. 2. 2014
Líbí se mi
Lyžujete? A umíte to? Rady úspěšné lyžařky k nezaplacení :-)

Lyžujete? A umíte to? Rady úspěšné lyžařky k nezaplacení :-)

Lyžování je mojí vášní. Miluju, když se hrany lyží zakrojí do bílé pisty a já cítím zrychlení ve vykrojeném oblouku. A proto na svahu trávím čas téměř každý víkend.

Překvapuje mě, kolik lidí si o sobě myslím, že jsou dobrými lyžaři jen proto, že sjedou černou sjezdovku, aniž by upadli. 

Překvapuje mě, kolik lidí se před lyžováním neprotáhne a nerozcvičí.

Překvapuje mě, kolik žen a mužů v oblečení od skvělých návrhářů lyžařského oblečení stojí na lyžích s propnutými koleny ve stejném postoji, jako by se dívali do výkladní skříně v shopping centru. 

Překvapuje mě, kolik lidí je na lyžích nevhodně oblečeno (i džíny, bez lyžařských brýlí, bez přilby, kalhoty vykasané nad přaskáče.....oj, to musí být nepříjemné, mít mokré ponožky i s botama....)

Překvapuje mě, kolik rodičů řve na svahu na své malé děti a učí je lyžovat .... bohužel blbě.

Překvapuje mě, kolik lidí se řítí po sjezdovce příšernou rychlostí, aniž by měli své lyže pod kontrolou.

Moje rady úspěšného lyžaře

.....učte se od lidí, kteří to opravdu umí (lyžařský instruktor nebo bývalý či současný závodník má v zásobě tolik rad a tipů, jak se rychle zlepšit a dostat lyže pod kontrolu, na které sami nepřijdete. Budete mít úplně jiný požitek z jízdy)

.....na lyže se vybavte funkčním oblečením.....bunda od Bognera dobrá, ale když to někdo neumí, pak může ve směšnosti závodit s nejlepšími komiky

.....nikdy nechoďte v rozepnutých přaskáčích, pouze v povolených přaskách....nasoukat se s puchýři do lodiček je trochu výzva

.....přaskáče dotáhněte až před jízdou a dobře přetáhněte kalhoty s obepínací gumou.....ať z těch bot nevyběhnete při jízdě

.....své děti svěřte odborníkům, ať si nevytvoří špatné lyžařské návyky

.....nikdy nepřeceňujte své síly.....objímat se v lese se stromem je fajn, ale ne na lyžích

.....vyhněte se srážkám s ostatními lyžaři a především se snowbordisty, kteří nevidí za sebe.....seznamujte se raději v apres ski

.....dívejte se kolem sebe a než se z kopce spustíte, podívejte se nad sebe, abyste někomu nevjeli do "rány"....v náručí jiného chlapa by to mohlo být inspirativní, ale v té rychlosti by se vám mohla příliš zatočit hlava 

.....vždy mějte přilbu a pokud možno, také páteřák.....hlavu je třeba chránit, ta nám vydělává peníze 

Nádherný požitek z jízdy vám přeje Vandiik  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Macina Nováková 31. 10. 2021

Já si myslím, že takové rady se docela hodí. Taky si myslím, že lyžovat celkem umím. Ale že bych v tom byla nějak extra dobrá se určitě říct nedá. Občas prostě na lyžích padám. Právě proto je pro mě moje helma na lyže z https://www.cycology.cz/zimni-sporty-c29697/ naprostá nutnost.

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

nelyžuji, ale ráda se na lyžování dívám

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 10. 1. 2020

Já mám lyžování hrozně ráda. Na lyžích umím jezdit už odmalička. Už se strašně těším, až letos pojedeme na hory. Zatím ale nevíme kam. Koukala jsem ale, že třeba tady https://www.daen.cz/lyzarske-pobyty nabízí docela zajímavé lyžařské pobyty.

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 27. 11. 2019

Já lyžovat umím, ale nejsem řádný profík. Vloni jsme byli po dlouhé době s manželem na horách a bylo to docela fajn. Vlastní lyže nemáme, půjčili jsme si je z https://www.lyze-go-home.cz/ . Doufám, že letos v zimě na hory zase vyrazíme.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 660
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.