Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

red.miky
red.miky
Vloženo 13. 9. 2013
Líbí se mi

Lhostejnost - trend posledních let?

red.miky
red.miky
Vloženo 13. 9. 2013
Líbí se mi
Lhostejnost - trend posledních let?

Lhostejnost - trend posledních let?

Dnes jsem natrefila na tento odkaz http://2-minuty.com/2013/09/musime-si-pomahat-toto-ruske-video-rozplakalo-cely-svet/. Nejdříve jsem si myslela, že jde opět o další přeposílací záležitost, ale kupodivu se jednalo o něco, co mě dostalo. Nedalo mi to a musela jsem s vámi o to podělit.

Přiznám se, že mě toto video opravdu dojalo. A taky jsem si pomyslela, že ten svět není jen o zlých lidech, o kterých slyšíme dnes a denně. Že jsou stále lidé dobří, kteří nejsou LHOSTEJNÍ k problémům druhých. Možná je to i o tom, že z různých médií slýcháváme o negativních věcech a o těch pozitivních až tak často ne. Proto míváme pocit, že svět je zkažený a vše dobré se ztrácí. A přitom stačí tak málo. Co nám udělá se na někoho třeba jen usmát? Nebo pomoct někomu přejít ulici, vyložit vozík s nákupem do auta, pomoct do schodů? Odpověď zní: NIC. Nic nás to nestojí, ale můžeme mít dobrý pocit, že jsme pomohli někomu, kdo to potřeboval a právě ten dotyčný měl z toho určitě taky radost.

Když to vztáhnu na sebe, tak vím, co to udělá, když je na mě někdo v obchodě či na úřadě milý. To je hned hezčí den. Nebo třeba taková maličkost jako ohleduplný řidič, který mě navíc pustí před sebe. Nebo když ho pustím já a on mi posunkem ruky poděkuje. Hned je den hezčí. Třeba dnes jsem pomohla v obchodě starší paní vyložit zboží z vozíku na pás. To vám bylo radosti. Na obou stranách.

A tak si říkám - proč je tolik lidí, kteří jsou k druhým lhostejní? Je to snad v módě? Já doufám, že ne! A taky bych si moc přála, aby bylo stále více těch lidí, kterým nejsou druzí ukradení.

Mějte se všichni krásně a zkuste se na někoho třeba jen usmát. Uvidíte, že váš den bude příjemnější. A ne jen ten váš.

Vaše Míša

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 1. 8. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

Odpovědět
megan1
megan1 3. 3. 2016

je to tak..

Odpovědět
gustawka
gustawka 27. 8. 2014

bohužel ano

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 434
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.