Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Anoušek
Anoušek
Vloženo 21. 8. 2016
Líbí se mi

Křehké pouto přátelství

Anoušek
Anoušek
Vloženo 21. 8. 2016
Líbí se mi
Křehké pouto přátelství

Křehké pouto přátelství

Také si myslíte, že mezi nejhorší životní zkušenosti patří zrada přítelkyně? Já teď jedno takové období prožívám a je mi to vše líto. 

Měla jsem kamarádku, se kterou jsem toho celkem dost prožila, říkala jsem jí skoro všechno, společně jsme řešily problémy, které nás zrovna trápily a naopak se radovaly z událostí, které nás těšily. 

Pár známých mě už kdysi varovalo, že není taková, jak si myslím, taková, jaká byla v mých očích. Měla jsem ji opravdu ráda, bránila jsem jí a těm lidem bohužel nevěřila. 

Až teď si začínám skládat střípek po střípku dohromady a dochází mi, že vše asi pomalu začínalo, když jsme s manželem oznámili tu krásnou novinku, že čekáme miminko. Už tenkrát jsem mohla poznat, že i když se někdo tváří, že vám to hrozně přeje, tak je to jen maska, za kterou se schovává závist. 

Když byla se mnou, tak se tvářila jako oddaná kamarádka, přitom jen vyčkávala, kdy zabodnout pomyslnou kudlu do zad a šířit pomluvy. 

Vzpomínám na ty hezké časy a je mi z toho smutno. Máte podobnou zkušenost a radu, jak se z toho rychle oklepat, milé dámy? 

Děkuji všem za rady a přeji vám, ať máte kolem sebe jen opravdové přátele, protože těch je opravdu málo a stoji za to!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Jana Czerneková
Jana Czerneková 22. 9. 2016

Anetko, buď ráda za tuto zkušenost! Buď ráda, že jsi konečně prohlédla a uviděla pravdu. Teď si už na ni dáš pozor. Nemusíš se od ní úplně odstřihnout, spíše jí dát jasně najevo, že u Tebe už skončila a důvěra zmizela. Pokud se bojíš, že by Ti ze života udělala peklo, je to jasná známka toho, že potřebuješ nutně zapracovat na své síle a na tom, aby ses jí případně dokázala postavit. Protože takoví lidé vycítí, že jsou silnější než jejich oběť a opravdu silně toho využívají. Nedej se, Anetko. Znám Tě sice chvíli, ale vím, že je v Tobě obrovský potenciál a máš v sobě všechnu tu sílu postavit se sama za sebe. Jen to objevit.

Odpovědět
Hana | Pracovna ŽENY s.r.o. Žďár nad Sázavou

Plně souhlasím .

jitkakytka
jitkakytka 21. 8. 2016

vše už napsaly Lenka i Tamara, bohužel, taky mám špatnou zkušenost z doby dávno minulé....ale čas to spraví....

Odpovědět
Anoušek
Anoušek 21. 8. 2016

Děkuji i Vám za podporu.

hudlenka
hudlenka 21. 8. 2016

Zkušenosti mám také, ale radu jen jednu. Okamžitě se od rádoby kamarádky odstřihnout, klidně jí říci, že Vás zklamala, protože není taková, za jakou jste ji považovala. Ale udělat s ní rázný konec...čas potom bolest zahojí...

Odpovědět
Anoušek
Anoušek 21. 8. 2016

To bohužel půjde velice těžko, protože se budeme často potkávat a celkem se bojím, aby mi neudělala ze života peklo. Ale každopádně děkuji za povzbuzení. Nedám se!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 246
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.