Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

hudlenka
hudlenka
Vloženo 13. 8. 2014
Líbí se mi

Když se setkáme

hudlenka
hudlenka
Vloženo 13. 8. 2014
Líbí se mi
Když se setkáme

Když se setkáme

Dámská jízda, jak má být.

Po dvou našich návštěvách u Helenky (http://www.zenysro.cz/CS#!detail/blogy/6596/Blizka-setkani-tretiho-druhu), zmiňovaná přítelkyně se konečně rozhodla, že přijede k nám. Bohužel, nemají auto, ale autobusy sem taky jezdí. Chtěla dorazit až kolem druhé, ale já říkám:

"To néééé, Heli, nepokecáme spolu pořádně samy bez chlapů. Musíš přijet dříve. A neboj se, hlady tě umřít nenechám".

Protože Helča žije zdravě a stravuje se dělenou stravou podle Lenky Kořínkové, bylo třeba zjistit, jaký stravovací režim bude zrovna mít v den návštěvy. Již týden dopředu jsem z ní páčila, zda má kytičkový nebo zvířátkový den a byl to ten druhý. Okamžitě jsem nastudovala příslušnou leteraturu a zjistila, co mám nakoupit a co mohu chystat. Protože bydlím v malém městě, musela jsem oběhat hodně obchodů, abych sehnala, co jsem chtěla. Především jsem ale chtěla Helenku překvapit.

V úterý ráno jsem se vrhla na přípravu kuřecího salátu s domácím dresingem a obložených talířů (viz fotografie). Poklidila jsem byt a hodila se do gala a šla jsem kamarádku vyzvednout na autobusovou zastávku. Naše objetí bylo opět spontánní a krásné, jako bychom se znaly od malička nebo patřily do rodiny.  Helča se vrátila k nám do města, kde kdysi jako holka bydlela, leč tu mnoho let nebyla. Naše město získalo novou tvář, vloni se dokončila rekonstrukce náměstí, a tak jsem Helenku protáhla po náměstí a ta jen zírala.

"To tu nebylo!" , "To je nové?", "Domy mají pěkné fasády". "Támhle jsem x let pracovala". "Tady bydlí moje kamarádka ze školy!" 

Slova údivu nebrala konce. Zastavily jsme se i u nás v Infocentru, kam chodím občasně v turistiskcké sezóně na brigádu. Než jsme spolu došly domů, utekla nejméně skoro hodinka. Ale nevadí, ukázka města patřila do našich plánů. Doma jsme si předaly dárečky, ukázala jsem Helče byt, uvařila kávu, přinesla pohoštění, sedly jsme si spolu a povídaly. Nejprve žasla nad mým pohoštěním a opravdu, na nic z toho, co jsem nabídla, nemohla říci: "Ale to já nesmím, to nejím, to si nedám". Což mě velmi potěšilo.

Ještě jsme si zdaleka nestihly povědět všchny ženské věci (především o našich drahých polovičkách) a už přišel domů manžel z práce.

Jelikož k němu má Helenka zrovna tak krásný vztah jako ke mně, tak se hned na sebe "vrhli", čehož jsem využila k tomu, abych i manželovi přichystala a donesla oběd. Dostal to samé, co jsme měly my a i jemu velmi chutnalo. Helenka nás přesvědčila, že drzet se zdravého děleného stravování není nic, co by bylo nechutné a ona si díky tomu již přes 20 let drží krásnou štíhlou postavu, kterou bychom jí mohli závidět.

A tak se z dámské jízdy stala jízda smíšená. Nevadí, my s manželem máme pěkný vztah a oni dva spolu také, a tak se povídalo a povídalo. Helča občas řekla, abychom jí na netu zjistili odjezd autobusu, ale my měli v plánu ji domů odvézt autem...a tak se pořád povídalo a najednou byl večer. A vyslyšeli jsme žádost kamarádky, že už by asi měla jet domů.  Nabízeli jsme i spaní u nás, ale doma na Helenku čekal  manžel.

Vím, že je to běžné, setkání s kamarádkou, posezení, plkání, ale pro nás je o to hezčí, že se známe teprve pár měsíců, poznaly jsme se na netu a máme k sobě opravdu blízko jako sestry. Toto se povede málokdy v životě.

Helenko, těším se na další setkání s Tebou, musíme ho naplánovat již brzy.

Tvoje  Lenka Hudlenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Miška optimistka
Miška optimistka 22. 3. 2015

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 21. 8. 2014

ráda návštevu pohostím

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 17. 8. 2014

skvělé

Odpovědět
benca
benca 14. 8. 2014

Krasna misa

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 8. 2014

děkuji

Mia.maya.M
Mia.maya.M 14. 8. 2014

Krásný...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 015
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.