Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Dee
Dee
Vloženo 29. 7. 2013
Líbí se mi

Když jsem byla malá, byla jsem namyšlená, ale teď nemám chybu

Dee
Dee
Vloženo 29. 7. 2013
Líbí se mi
Když jsem byla malá, byla jsem namyšlená, ale teď nemám chybu

Když jsem byla malá, byla jsem namyšlená, ale teď nemám chybu

Když jsem byla malá, byla jsem namyšlená, ale teď nemám chybu. Aneb nikdo jiný nás nepochválí lépe nežli MY samy.

 

Už jako malá holčička jsem věděla, že chci jen to dobré a dobré je hezké, veselé a milé. Vybírala jsem si nejpodivnější hračky, pestrobarevné a veselé oblečení, výrazné sponečky a nespokojila jsem se s ničím obyčejným.

 

Myslím si - ne stojím si za tím - že dítě má prožít dětství, kde vše je možné, kde kouzla jsou skutečná, jednorožci žijí a smrt neexistuje. Tím si vytváříme pozitivní přístup k životu a k sobě samým.

 

Proč je tedy důležitá podpora okolí a podpora a víra v sebe sama? Proč se lidé stydí říct "Sakra to se mi ale povedlo."? Proč stále někteří nedokáží ocenit své výsledky? Proč, když se někdo umí sám ocenit a sám se pochválit je hned brán za honiče vlastního ega a narcise? 

 

Pokud mám úspěch a výsledky, pak je přeci na místě se pochválit! 

A za co bychom se měli chválit? Co jsou ty úspěchy? Tak třeba za to, že nám to dnes sluší, že jsme dobře uvařili, že jsme si koupili opravdu nádherné šaty, že jsme byli ale milí na toho protivnýho dědu, že jsme uzavřeli skvělý obchod, že jsme vymysleli skvělý bussines plán, že jsme dnes pomohli kolegovi v tísni, že jsme bez nároku na honorář udělali korekturu textu pro nadřízeného, že jsme pohlídali děti nemocné kamarádce, že jsme...

 

Každý den se najde deset, dvacet věcí za které se můžeme pochválit. Jsme pak namyšlení? Ne, jen citově zralí. Proč hledat na sobě chyby? To za nás udělají s potěšením jiní (ti, kteří jsou méně šťastní). 

No uznejte sami - není přeci krásné, když Vás někdo chválí? 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Atevy
Atevy 24. 12. 2019

Odpovědět
LilyAnn
LilyAnn 25. 11. 2018

Odpovědět
Ovace
Ovace 27. 11. 2016

Přesně tak

Odpovědět
konatovka
konatovka 5. 4. 2015

Dokážu se pochválit, ale jenom sama sobě a nikdy ne před ostatními, za to se stydím. Jestli mám být za něco pochválena, to musí posoudit okolí.

Odpovědět
Vlajdula
Vlajdula 3. 11. 2014

To je můj velký problém, že se neumím pochválit a hledám na sobě jen chyby. I když za ně třeba nemohu. Třeba když se mi nepovede vztah a je očividné, že já jsem nepochybila, stále hledám v sobě, co jsme udělala špatně. Vedu se sebou vnitřní boj a snažím se to odnaučit, ale je to těžké.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
87 436
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.