Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alice
Alice
Vloženo 14. 11. 2014
Líbí se mi

Kdo si hraje, nezlobí

Alice
Alice
Vloženo 14. 11. 2014
Líbí se mi
Kdo si hraje, nezlobí

Kdo si hraje, nezlobí

Nechat si utopit vlastní dítě je blbý. Ale nechat si utopit cizí? Smějte se s Alicí!

Platí to na děti i na dospělé. Protože muži – to jsou jen velké děti, co mají velké hračky. A přiznejme si, i my, ženy, máme své hračky, které nám pomáhají přestát strasti dne.

A jak nejlépe zabavit děti?

No těžko můžu já, dětí nemajíc, radit zaslouženým matkám. Jsem jen několikanásobná teta a teď už i prateta, v jejímž repertoáru jsou děti v rozmezí od týdenního miminka až po 33-ti letého habána. A teta není rodič, já nemusím vychovávat, já jen rozmazluji. Lakuju nehty, maluju jim nové obličeje, hraju pexeso, to se mnou hrají rádi, většinou prohraju, skládám puzzle, u kterých se baví tím, jak mi to nejde. Dívám se s nimi na kreslené filmy, je tolik pohádek, které neznám. A tak se dá říct, že spíš baví ony mne než já je. Občas jsem je i brala sebou na dovolenou.

Kdysi jsem s kamarádkou, jejím 5-ti letým synem a svým 7-mi letým synovcem odjela na týden k moři. Do Řecka. Po pár dnech má kamarádka dostala alergii na sluníčko a celá se osypala. Ale zafungoval můj virus katastrofy, v tomto případě musím říct naštěstí, ač byl přelom července a srpna, sluníčko se schovalo za mraky a dva dny bylo hnusně. A my zrovna v tomto termínu měli objednaný výlet do blízkého aquaparku. A že nesvítí sluníčko? Že teplota klesla tak, že je spíš na svetr než na plavky? Nevadí. Někoho, kdo je odkojený studenou vodou pískovny a poté Jizerou, taková drobnost nerozhodí. Narváno tam opravdu nebylo. Díky tomu mi stačilo stát na břehu, zabalená do ručníku a sledovat, jestli ta dětská hlava pod vodou už není příliš dlouho. Další den se kamarádce přitížilo, zůstala v pokoji a protože sluníčko konečně dostalo rozum, vyrazila jsem s kluky na pláž sama. Ten starší už uměl plavat a při pobytu ve vodě se nacházel spíš pod vodou než nad vodou. Ten mladší plavat ještě neuměl, nicméně to mu nebránilo v tom, aby se neopičil po svém starším vzoru.

Stála jsem na břehu a velmi nervózně sledovala, kde ty dva caparty mám. Protože nechat si utopit vlastní dítě je blbý, ale nechat si utopit dítě cizí – no to se vysvětluje fááákt blbě. Usoudila jsem, že bude lepší mít je pod kontrolou víc. A vymyslela jsem hru na žábu. To si jedno dítě vezmete na záda, párkrát ve vodě poskočíte a pak ho shodíte. Nejlépe obloučkem.  Po celém odpoledni jsem byla servaná jak borůvka a u večeře jsem byla ráda, že se vidličkou trefím do pusy. Kluci na mě viseli i na suchu a žadonili: Ali, dělej žábu…. Ale dělejte žábu v minisukni a botách na podpatku. Ne ne, moje žába je jen vodní. Úspěch jsem měla veliký a z Řecka jsem odjížděla o 3 kg lehčí.

Takže, jak nejlépe zabavit děti? No hrajte si s nimi, protože:

Kdo si hraje, nezlobí.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
Amanda
Amanda 7. 11. 2015

Odpovědět
konatovka
konatovka 1. 4. 2015

Je vidět, že se umíte o dětičky dobře postarat a zabavit je, i když je to velká zodpovědnost.

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 20. 11. 2014

Plně souhlasím.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 391
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.