Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 23. 3. 2021
Líbí se mi

Kdo se narodil/a 25.3.

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 23. 3. 2021
Líbí se mi
Kdo se narodil/a 25.3.

Kdo se narodil/a 25.3.

Gabriela Beňačková

Česká operní zpěvačka Gabriela Beňačková-Čápová se narodila 25. 3. 1947 v Bratislavě rodičům Antonínu a Elen Beňačkovým. To již byla na světě starší sestra Nora, která se stala televizní hlasatelkou. Od dětství měla Gabriela talent snad na všechno - věnovala se baletu, hrála na klavír a zpívala. V roce 1962 začíná studovat zpěv na bratislavské konzervatoři u M. Móryové, v roce 1966 přechází do Žiliny k T. Křesákové. Koncem 60. let studuje na VŠMU v Bratislavě u A. Korinské a studium absolvuje u Jana Blaha.

Ředitel Národního divadla Přemysl Kočí, dá se říci, že objevil u studentky třetího ročníku bratislavské VŠMU Gabriely Beňačkové talent. Umluvil ji, až se upsala a podepsala smlouvu, přestože operu znala jen z hlediště, Národní divadlo získalo nadějný melodramatický soprán. Je to v době, kdy sovětský režisér Georgij P. Ansimov hledal pro pražskou inscenaci Prokofjevovy opery Vojna a mír zpěvačku na roli Nataši. Beňačková překvapila, dojala a všechny svým projevem strhla. Nataša byla rolí, která zpěvačku přivedla k dalším rolím. Účinkuje jako Mařenka ve Smetanově Prodané nevěstě, kterou zpívala více než 500x. Jenůfu zpívala více než 1000x, zpívá v operách Rusalka, Libuše, Evžen Oněgin, Čertova stěna, Káťa Kabanová, Její pastorkyňa, Fidelio, Liška Bystrouška, Věc Makropulos, italský repertoár. Vystupuje na světových pódiích, vozí ocenění, stává se v roce 1974 sólistkou Vídeňské opery, kde své působení zakončila v roce 1997. Za ten čas nastudovala 13 rolí a diváky potěšila při 150 večerech. Vystupuje ve velkých městech světa jako San Francisco, New York, Madrid, Barcelona, Londýn, Mnichov, Nicaragua, Paříž, Salzburg, Moskva, Miláno. S pěveckou kariérou se loučí v roce 1999. V roce 2017 byla uvedena do Síně slávy české první scény Národního divadla. Gabriela Beňačková-Čápová žije s rodinou v Praze. Zde pomáhá s výchovou vnoučat, stará se o maminku v Bratislavě, vyučuje, občas koncertuje, vystupuje v zahraničí, patří mezi 10 nejlepších světových pěvkyň.

Když se Československo rozdělilo, rozhodla se pro české občanství, v roce 1979 obdržela titul zasloužilá umělkyně a v roce 1985 titul národní umělkyně. Byla provdána 2x - za klavíristu L. Marcingera a za herce Josefa Čápa, který zemřel v prosinci 2001. Čáp kvůli manželce zanechal herectví a vystudoval operní režii ve Vídni a pomohl vychovávat její dceru Gabrielu.

Televizní filmy - Prodaná nevěsta (1971), Krútňava (1975), Andrea Chénier - ORF (1981), Její pastorkyňa (1983), Věc Makropulus (2001), nazpívala Emu Destinovou ve filmu Božská Ema (1979).

Internetový portál nejen o kulturním dění na celé moravě možnosti inzerce  kontakt Úvod Akce Aktuality Výlety Možnosti inzerce Přidat vlastní obsah U  nás píšete Vy Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Jednoduše ji  přidejte a spravujte obsah tohoto ...

 

Aleš Cibulka

Životopis

Aleš Cibulka se narodil 25.3.1977 v Sokolově a dětství prožil v Chodově u Karlových Varů. Má staršího bratra Radka. Vystudoval sokolovské gymnázium a po maturitě pak Vyšší odbornou školu hereckou a moderátorskou v Praze, kde od roku 1995 žije a pracuje. Jeho třídní profesorkou byla Veronika Žilková, která je i autorkou hesla, kterým se Aleš ve svém životě řídí. Toto heslo zní: „Možná to nevyjde, ale s tím se smířím spíš než s tím, že jsem to vůbec nezkusil.“

Aleš Cibulka je velmi oblíbený moderátor, spisovatel a dramaturg. Již na základní škole, ve svých 12-ti letech vydával svůj vlastní časopis, který byl velmi oblíbený. Ve svých 15-ti letech uváděl Aleš pořad na rádiu Diana. V roce 1997 se konal konkurz na průvodce „Snídaně s Novou“. Aleš se do konkurzu přihlásil a vyhrál, a tak se 8.12.1997 poprvé objevil na televizní obrazovce. Jeho kolegyní ve Snídani byla Hana Šimková. Přibližně po roce působení ve „Snídani“, Aleš přesídlil do České televize, kde uváděl několik pořadů a zábavných soutěží. Byly to například: Baťoh, Volejte učiteli
a Dobré ráno s ČT. V současné době Aleš uvádí POKR a zábavně-vzdělávací pořad O češtině. A jako spousta dalších jeho kolegů nejen z České televize se i Aleš přidal k pořadu " 13.komnata," kde již několikrát otevíral 13.komnatu mnoha známých osobností. Byli to například: Dušan Klein, Yvonne Přenosilová, Marie Rettková, Jana Šulcová nebo Ája Vrzáňová.

Aleš Cibulka | Celebwiki.cz

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 2. 4. 2021

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 25. 3. 2021

Gratulace...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 25. 3. 2021

hezké narozeniny

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 25. 3. 2021

Hezké narozeniny oběma zmiňovaným oslavencům

Odpovědět
lemur
lemur 25. 3. 2021

Přeji oběma pěkné narozeniny.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 248
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.