Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Murmus
Murmus
Vloženo 12. 11. 2018
Líbí se mi

Je mi třicet a nemám děti, no a?

Murmus
Murmus
Vloženo 12. 11. 2018
Líbí se mi
Je mi třicet a nemám děti, no a?

Je mi třicet a nemám děti, no a?

   Konec roku pro mě neznamená jen oslavu vánoc a silvestra. Jelikož jsem byla předčasný dáreček, ke konci roku rekapituluji hlavně z důvodu že jsem o rok starší. Letos je to tak nějak horší. Vyskakuje na mě to číslo, které mi bylo na hony vzdálené. Třicet... Nevím jestli se to ještě vůbec smí říkat  Přestože se na to necítím občanka nelže. Tak mě napadá co jsem si do třiceti plánovala stihnout. Něco se podařilo něco ne. 

   Okolí se tváří jako by mi nad hlavou tikala časovaná bomba. Bude ti třicet, teď už by sis měla pořídit děti... Copak si děti někdo pořizoval jen z důvodu, že už by měl? Prostě si nemyslím, že přišla ta správná doba. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mi dochází, že otázka třicetin netrápí ani tak mě, jako moje okolí. Ano, moje o dva roky starší sestra má dvě děti. Ale život si přeci žijeme sami, ne podle očekávání druhých. Viděli jste snad někdy, že by se chlapa třicátníka někdo ptal proč ještě nemá děti?

  Žiju ráda a svůj život miluju, i když možná nezapadá do všeobecných představ, je můj. Roky jsem se snažila plnit očekávání okolí, především rodiny. Pak se to zlomilo a není to tak dávno. Trvalo to, ale pochopila jsem, že tudy cesta nevede. Moje staré já by asi zachvátila panika. Třicet! Dneska už vím, že těch třicet svíček můžu s klidem sfouknout a nebudu mít záchvaty paniky Stokrát jsem četla, že první člověk musí udělat šťastným sebe a pak ostatní, ale trvalo to než jsem tak začala žít. 

   Proto ať od nás má okolí jakékoli představy a očekávání, zkusme se nejdříve zastavit a poslechnout ten hlásek uvnitř. Ten jediný totiž ví co je pro nás nejlepší. I když to s námi ostatní myslí dobře, nemusí to být ta správná cesta pro nás. A je jedno jestli se jedná o děti, partnera nebo něco jiného

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

v dnešní době je těžké najít vůbec partnera, navíc dítě není povinnost

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 2. 10. 2019

Odpovědět
janinkad
janinkad 12. 11. 2018

..každý by si měl svůj život žít a užít jak je mu libo. ano je to tak, rodina a okolí má vždy jiné představy a standarty...ale není prima být rebelka ?

Odpovědět
Murmus
Murmus 12. 11. 2018

To tedy je

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 286
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.