Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alice
Alice
Vloženo 26. 9. 2014
Líbí se mi

Jak slaví narozeniny Alice?

Alice
Alice
Vloženo 26. 9. 2014
Líbí se mi
Jak slaví narozeniny Alice?

Jak slaví narozeniny Alice?

Jaký dárek vás potěší? Co třeba kurz na stříhání ovcí?

Nemám ráda narozeniny. Hlavně ty svoje. Neomylně mi to připomíná, že je mi zase o rok víc. Ty ubíhající roky jinak tolik neprožívám, pořád si naivně myslím, že jsem pořád stejná jako ve dvaceti, i když oblečení mi urputně sděluje cosi jiného a ze zrcadla na mě kouká cizí paní, ale je tak trochu rozmazaná, špatně totiž vidím, takže ta mě tolik neděsí. Taky mi to datum připomene, že končí léto, začíná podzim, blíží se zima, teplé oblečení, nutnost nosit ponožky, vánoce, nový rok…no a zase to začíná od začátku.

U každých narozenin nastává otázka, teda, u nás spíš dvě otázky. Kdy bude mejdan? Co bys chtěla? Mejdan – to znamená, že budu nějakou dobu plánovat, u obyčejných narozenin dát dohromady rozvětvenou rodinu a shodnout se na, pro většinu, přijatelném termínu. U těch kulatých o termínu nediskutuji, vzhledem k počtu svých přátel bych vhodný termín nenašla nikdy. Pak nakupovat suroviny, vařit, péct, připravovat, celý den pobíhat, starat se, aby všichni měli všechno a druhý den všechno pěkně uklízet. Na ty kulaté narozeniny jsem zorganizovala i obsluhu a těšila se, že si to konečně užiju, obsluze bude velet manžel a já se budu jen veselit. Ze začátku to tak opravdu probíhalo, až po půlnoci jsem zjistila, že obsluha, včetně mého manžela, je společensky unavenější než já, takže nakonec jsem ve čtyři ráno vyhnala poslední hosty, uklidila část jídla a šla se připojit ke svému již dávno spícímu manželovi.

Dárky – to je další kapitola. Znáte to. Něco chcete, s předstihem děláte poznámky, které přece musí dojít i podprůměrně inteligentní osobě, co to vlastně chcete, pak v onen inkriminovaný den otevřete krabičku, balíček, balík a tam je něco úplně jiného. Tak tohle už nedělám. Z toho jsem vyléčená. Pokud chci něco určitého, jasně to rodině sdělím, ještě lepší je, koupit si to sama a jim to dát pouze k zabalení. Překvapení je sice pryč, ale alespoň nad nějakou nepotřebnou věcí nemusíte nasadit ztuhlý úsměv a říkat: jé, to je hezký a usilovně přemýšlet, kam to strčíte, aby tuhle hrůzu nikdo neviděl nebo eventuelně komu to dát. Samozřejmě někomu, koho nemáte ráda a kdo se s původním dárcem nezná. Myslela jsem si, že tuto ošemetnost vyřeším tím, že na pozvánku jasně napíšu, co mám ráda a že tím pádem všem napovím. Jaké mám ráda květiny, jaké víno, jakou čokoládu. Když dostanete kytici lilií, byt vám krásně voní. Když se jich sejde osm, máte zamořený byt a s těžkým srdcem jim musíte dát vyhazov a odtransportovat je na terasu. Bedničky s vínem potěší a protože se nekazí, nic vás nenutí vypít všechny láhve najednou. Avšak asi tak polovina sortimentu obchodu Lindt na vás neustále pomrkává a připomíná, že tady doba použitelnosti omezená je. Ovšem,  když můj zdravotní stav nezhorší ani 14 dní prošlý jogurt, proč by měly u čokolády vadit třeba 2 měsíce. Někdy však hosté zcela neporozumí a pak nosí dárky, které by zcela jistě udělaly radost jim, avšak hostiteli neéé. Jako třeba kurz střihání ovcí, jízdy na koni nebo let balónem. Kůň je sice krásné zvíře, ale poněkud velké a při mé šikovnosti bych si při pádu v tom lepším případě jen zlámala nějaké končetiny. V tom horším by můj manžel byl zbaven rozhodování, zda mě zakopat u lesa či u plotu, pohřební služba by toto dilema vyřešila za něj.

Každý rok si říkám: Ali, proč si to děláš? Takový práce…ráno bolení hlavy….tohle byl fakt poslední mejdan, už nebudu NIC organizovat. A pak je najednou rok pryč, skončí prázdniny a já začnu listovat kalendářem, obvolávat rodinu, koordinovat termín, plánovat, co uvařím a co se bude pít a najednou zjistím, že v tom zase jedu. A dárky – ty raději zakazuju. I když čokoláda potěší vždycky. Nebo hezké přání. Jako třeba od Mia.maya.M, která napsala v předstihu:

Už se jí to blíží, však číslo ji netíží! Alice je "posedlá", každý blog si "osedlá"...!

Libo-li je jídlo,párty? Nebo raděj psi či dárky?

Pocestuje, zasportuje, hasičům pak boty zuje.. .. a všechny nás inspiruje!

Ať už s knížkou či dietou, "posedlosti" se jí se stresem nepletou!!

Muži, auta, písničky, rodiče a dětičky…..

O tom všem nám píše hravě, můžete si přečíst právě

její nejnovější blog !

A na její zdraví - si pak dejte -  pořádný a velký LOK !!

ALICE, tak všechno NEJNEJNEJ... ... a dál nás svými blogy ještě dlooouho provázej!!

Takže dejte si lok, třeba u čtení, nejen mých, blogů. Já si těch loků musím dát víc. S rodinou, s kamarádkami, s hasiči, ještěže pes je abstinent…ale tohle už bude fakt poslední mejdan. Už nic organizovat nebudu!

Vaše Alice

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
konatovka
konatovka 7. 4. 2015

V zimě je to oslava doma a v létě jedině grilování v pergole.

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 18. 3. 2015

Odpovědět
heenna
heenna 27. 2. 2015

nejaky voucher

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 752
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.