Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 6. 8. 2015
Líbí se mi

Jak rozhýbat mozek, i když nemáte psa?

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 6. 8. 2015
Líbí se mi
Jak rozhýbat mozek, i když nemáte psa?

Jak rozhýbat mozek, i když nemáte psa?

Obouvám tenisky a vybíhám ven. Černá obloha mě tíží při každém kroku a člověk má pocit, že ji každým nádechem těžce zvedá. Po chvíli utrpení se rozhlížím kolem sebe. Ve vzduchu visí příjemná ranní svěžest. Všude kolem je živo. V keřích i stromech štěbetají ptáci, každá rostlinka vysílá svou specifickou vůni. Potí se mi čelo a cítím tlukot srdce...

Dlouhý den v kanceláři, přepracovaní a utahaní se vracíte domů napěchovaným mhd. Zdá se, že bude pršet. V pracovním kvádru vás to pěkně zebe. Hurá, konečně doma. Dnes jste měli v plánu jít si zaběhat, nebo se alespoň projít na čerstvém vzuchu. Jenže stejně to vypadá na déšť. Nebude lepší dát si horkou čokoládu, zavrtat se pod deku a číst si? Jenže spoulu s čokoládou se do vás vkrádá hořkost z vaší zanedbané fyzičky a dalšího prolenošeného večera.

Jenže jak se zvednout z pohodlí gauče, když po vás neskáče nedočkavý pes, ani jste neproseděli celý den doma se svým novorozeným potomkem? Ha, první jarní slunko, hypnotický to povel pro výběh ven! Ale co po zbytek roku?

Nemám psa, ale zato Stromovku přímo u pusy. Rozhodla jsem se s nadšením psů vlastním pro pravidelné venčení. Sama sebe. V ideálním případě bych mohla obnovit svůj běhací režim.  Dnes se mi opravdu nechce, ale 4 zdi mého pokoje jsou již poněkud ubíjející. Znáte ten pocit?

Otevírám dveře a venku je: prostor, čerstvý vzduch, světlo, zeleno, voňavo, svěže, poklidno, ticho a přitom tak hlučno. S každým krokem začínám uvolňovat mozek. Myšlenky se perou a třídí. A najednou je ticho. Jen tlukot srdce, dech a život pulsující matky přírody. Dopřávám si dostatek času na přeladění frekvence...

Každá hra vyžaduje akci. Když splníte úkol, vyvinete snahu, rozhýbete se, můžete vyhrát. Dokonce i u šachů nakonec musíte udělat tah. Stejně tak je to i v životě. Když mám pocit, že se věci nehýbou, uvědomím si, že jsem můj ustaraný mozek nechala příliš dlouho bez výběhu. Vykreslil už tisíc a jeden hrůzný hororový obraz na téma co bude, nebude a mohlo či mělo by být. Je na čase vytáhnout taneční přezutí, nebo vyrazit ven! Co vám pomáhá přepnout mozek zpět do realiy?

Přeji Vám hodně radosti z pohybu a propouštění starostí. 

Kristina Rumlová,
kouč pro více radosti

www.coach4joy.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 4. 11. 2015

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 8. 8. 2015

Leni, mám stejný názor. Teď je to spíše jen o přežívání, kéž už by nastala změna, ale dle předpovědi si těch tropů ještě užijeme více než dost.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 8. 2015

psa taky nemám, ale jinak ráda chodím ven. Nikoliv však v těchto parných dnech, kdy se venku nelze ani nadechnout, dusí mě prach a sucho

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 940
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.