Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zuzana Taucová
Zuzana Taucová
Vloženo 18. 1. 2016
Líbí se mi

Jak jsem si splnila (další) sen, když jsem vyprávěla „Jak si splnit sen“

Zuzana Taucová
Zuzana Taucová
Vloženo 18. 1. 2016
Líbí se mi
Jak jsem si splnila (další) sen, když jsem vyprávěla „Jak si splnit sen“

Jak jsem si splnila (další) sen, když jsem vyprávěla „Jak si splnit sen“

Tetelila jsem se blahem: několik žen mi přišlo říct, že v mém vyprávění s názvem „Jak si splnit sen“, našly další inspiraci, motivaci, napadly je nové nápady, zkrátka a jednoduše něco si z toho vzaly. Ještě když jsem přišla domů, opět vystřídat paní na hlídání, zářily mi oči. Kromě tvoření a pomáhání se ráda dělím o to, co mi dává smysl  a funguje, takže když přišla nabídka promluvit na Dni, kdy se budu mít ráda, zajásala jsem! 

Na počty jsem nebyla nikdy moc dobrá…. Ale takových patnáct, dvacet žen a dívek se u mých třech spojených kulatých stolečků, tedy v místě označeném „bloggerkou z vášně“,  sešlo. Radost! Musela jsem „ukradnout" ještě čtyři židle z občerstvení a pár lidí, co přišlo pozdějc, poslouchalo ve stoje.

A o čem jsem povídala? Od školky jsem chodila do výtvarky, keramiky, zkrátka tvořila jsem. Na střední jsem psala pro školní časopis  a bojovala za práva zvířat, chtěla jsem zachránit svět. Dnes jsem „matkou“ Karet pro koučink a terapii, které jsem jednak vytvořila a které pomáhají a dávají smysl nejen mně, ale i těm, co je používají. A to vše v situaci, kdy se ze mně stala matka samoživitelka s nedostatkem jak času, tak peněz. Aneb „Co Tě nezabije, to Tě posílí“ a „Všechno jde, když se chce“ v praxi 

Co mi tedy dává smysl?

  • Začít hned teď! – spousta lidí říká: musíte mít business plán, musíte vědět, kde vezmete peníze..  musíte musíte.. musíte začít! S čímkoliv  a to pustit do světa! A pozorovat, co na to lidi…
  • Naslouchejte jiným, ale hlavně SOBĚ!  - když už to vypustíte, a může to být jen myšlenka o vašem plánu, tak pozorujte ostatní, jak se na to tváří, co je k tomu napadá.. a pokud to dává smysl i Vám... proč nepoužít? Nějaké lidi zkrátka potkáváme proto, aby nám řekli to, co potřebujeme slyšet Ale pozor – každý jsme jiný, takže implementujte jen to, co vám sedí tak nějak vnitřně, o čem víte, že jste s tím v souladu. Přeci nechcete dělat něco, co nechcete dělat!
  • Zapisujte si Vaše myšlenky a to hned!  - Jinak se Vám stane, že prostě zapadnou. Nebo máte volný čas a najednou nevíte, co z toho milionu věcí, co máte v plánu, chcete dělat. Mně se osvědčilo psát si je na jedno místo, do sešitku, teď si tam zapisuju i poznatky ze školení a kurzů, přepisuju si i ze starších kurzů to, co mi dává smysl. Na hromadě v krabici mi totiž moc užitku nepřinesou.
  • Vzdělávejte se! – v Praze bývají kurzy zdarma s hlídáním dětí, hledejte OPPA. Ale i placený kurz je dobrá investice, investice do Vás! Kromě nových informací potkáte nové lidi – dobré je vzít si na ně kontakt, protože nikdy nevíte… 
  • Opravdu začněte hned teď   - vzdělávání je fajn, ale jednoho dne je potřeba přestat navštěvovat kurzy (alespoň na chvíli) a ten čas začít věnovat  realizaci svého snu! A že čas nemáte? Já, jako samoživitelka zaměstnaná zatím ještě na plný úvazek, ho taky nemám zrovna dvakrát moc, ale chodím spát stejně se synem, vstávám o pár hodin dřív, než musím.
  • Budujte vztahy, říkejte si o zpětnou vazbu... atp.

To tak ve zkratce – určitě napíšu ještě blog o psaní blogu a i svůj příběh, ve kterém se také skrývá spousta konkrétních rad. Obecné rady jsou pěkné, ale mě vždy zajímá „ale jak? Jak jak?“ a proto sepíšu i má konkrétní „jak“.

Na Dni, kdy se budu mít ráda, jsem se ještě zastavila u stolku, kde vyprávěl Tomáš Lukavec. A musím říct, že mi hodněkrát mluvil z duše! A že co radí, to já taky dělám  a, když mám možnost, předávám dál, stejně jako on.

Moc mě to celé bavilo, nabilo, nadchlo... a kdo ví, třeba to není mé poslední vyprávění a dělení se o zkušenosti. Myslím, že se mi právě začal plnit další sen.

Krásné dny a Ženy... Díky!!!

Zuzana

PS: na fotce (autor Baby Office) se moc nesmějeme... asi zrovna vyprávím, že stát se samoživitelkou není vždy procházka růžovým sadem... Ale vidíte, nebýt toho, dnes tam nejspíš nesedím a tahle fotka vůbec nevznikla.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super inspirace

Odpovědět
avatar
Zuzana Brozmanová 1. 2. 2017

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 31. 1. 2017

Odpovědět
k.eva
k.eva 18. 1. 2016

výborná inspirace

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 510
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.