Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 11. 2. 2014
Líbí se mi

Já to dám!

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 11. 2. 2014
Líbí se mi
Já to dám!

Já to dám!

Jak vypadá jeden den První ŽENY Evy? A proč si lakuje nehty celý den? Začtěte se do jejího nového blogu!

Pondělí, 5:00 vstávám, bez budíku.

Sama nevím proč, ale už od střední školy mi rytmy i biorytmy celkem fungovaly . Prostě je pondělí a po krásném a proflákaném víkendu s rodinkou je potřeba dohnat všechny resty. Hromadu mailů, papírů, sprchu, snídani a nezapomenout nalakovat nehty, aby na večerním setkání mezi výjimečné ženy sdružení NMWA alespoň trošku zapadla … ale to ještě přes den určitě dám!  

7:30 vstává malý František.

PC má pauzu, mezitím co já připravuji snídani, mazlíme se a popovídáme si na oblíbená témata bagr, táta, bába, balón.

8:15 přichází naše hlídací teta Jarka.

8:30 zapínáme Kouzelnou školku, pusa a pápá.

Ale to už je maminka úplně nezajímavá, protože běží včelka Mája. O to lehčeji se mi odchází a přejíždím na první schůzku. Kruci, ty nehty jsem nestihla nalakovat! Tak šup s lakem do kabelky, to přes den dám.

9:00 přijíždím na schůzku s přítelem.

Neviděla jsem ho spoustu let, bude to asi tak 9 let minimálně, bylo to v době, kdy jsem začínala podnikat pod hlavičkou ConPro a on mi dal do života podnikatelky pár rad a také knihu Podnikatelský mýtus. Podle ní jsem skutečně udělala pár prvních dobrých kroků a hodně se naučila. Snídáme a u toho příjemně probíráme tak tradičně – děti a život za posledních několik let, co jsme se neviděli. Až plynně přejde hovor na ženy. Nadšení pro ženy, resp. ŽENY s.r.o. vidím často, ale ne tak často upřímně od mužů jako od něj. Chápete to? Je to chlap a pochopil to! Ženy dělají něco pro ženy, spojují se, vzdělávají se, jsou si inspirací, druží se! Načež přerušuji náš nadšený hovor odpovědí, kterou chce každý znát a vysvětluji, z čeho projekt žije a z čeho je financován. On je ale první, kdo to vlastně vůbec nechce slyšet. Chtěl mě slyšet vyprávět, jak to ve skutečnosti je, že jsme fakt posedlé tím, co se kolem spustilo, co se nám společně podařilo, co všechno plánujeme a komu to již pomohlo. A totálně mě dostává, když mi říká, tak tady máš víkendový pobyt v našem INFINITu v Brně, užij si to, zasloužíš si to. Nic za to nechci, děláš dobrou věc a je to skvělé, jen tak dále. A kolik že vás tam ještě je? Můžu udělat radost i ostatním a fakt za to nic nechci! Nevím, jak to říci, ale já ho chápu, on ví, že se mu to vrátí, možná jinde, možná jinak, ale vrátí. Pro někoho naivní představa, pro mě fakt, že vesmír funguje. A opět mě dostává, když mi při loučení říká, že jsem hezky rozjetá. Já? Rozjetá!? Dlouho nepamatuji tak klidnou a pohodovou snídani a on si všiml, že jsem rozjetá? No nezapírám, sedám do auta a přejíždím do kanceláře a přemýšlím. Být více v klidu, jo, to bych asi fakt jednou chtěla a vím, že to dám!

11:00 v kanceláři další várka emailů.

Čtu jenom zběžně, vybírám to podstatné, odpovídám a čtu jeden z čerstvě příchozích na info@zenysro.cz, kterých denně přijde kolem desítky. Ten jeden je od Zorky, píše nádherný a nadšený email a že chce naše ŽENY s.r.o. jako franšízu do Anglie. Usmívám se, udělala mi radost, beru to jako výzvu, vím, že nyní to ještě nejde, nejsme na to připravené, ale jednou to dám!

12:00 hodin přichází Victorie.

Nádherná žena, nově podnikatelka a majitelka krásné školky Little Angels na Vinohradech. Chce poradit v podnikání, ve směrování, oslovování klientely apod. Viděla mě jako mentorku na Equal Pay Day v loňském roce a oslovila mě, jestli bych ji nepomohla. Samozřejmě mě to potěšilo a ráda jsem podala pomocnou ruku. Přišla se svou malou princeznou, přinesla mi nádhernou květinu a poté jsme si intenzivně povídaly o možnostech rozvoje jejího byznysu. S tou kytkou mě ale fakt dostala, já také moc ráda rozdávám „jen tak“, ale už méně dostávám, a tak mě moc potěšila, protože jsem mohla vyměnit ty zvadlé z narozenin za tuto krásnou čerstvou!

13:00 teoreticky bych mohla na oběd.

Ale je to ztráta času, moje holky jsou někde venku, tak je volám, ať mi přinesou něco rychlého na zub. Mám 30 ušetřených minut vyřídit osobně v práci, co je třeba. S účetní naplánovat platby, s Romčou projít resty na blížící se akce, Anetku přivítat zpět po třítýdenní dovolené na Kubě, Lucce popřát k úspěšným státnicím a začít plánovat dáreček Ivoně k 35. narozeninám. Kruci, to všechno původně ale nebylo v plánu, takže opět nestíhám nalakovat nehty, ale to ještě do té páté večerní nějak dám!

13:45 schůzka v blízké karlínské kavárně.

S potenciální adeptkou, která by mohla rozšířit náš ženský tým o obchodnici, kterou nutně potřebujeme. Na setkání přicházím dobře naladěna, ale s velkým otazníkem. Po prvním setkání a prvních emailech má od nás Kateřina nabídku, kterou by jistě mohla každá jiná velká korporace převýšit, ale tajně doufám, že třeba kývne. Povídáme, povídáme, z hodinky je hodinka a půl, o všem, o dětech, o židovských předcích, o mém dědovi v Jachýmově, prostě snad úplně o všem. Vím, že by zapadla do týmu a i když bych radši brala nějakou rusovlásku, aby nebyla úplně stejný typ jako já (teď mezi námi bude Helena jako jediná blondýna teda pěkně zářit)! A nebo časem změním barvu a sestřih já  Hodina a půl pryč, přecházíme na řadu otázek, které má pečlivě připravené, žádná mě nepřekvapí, na vše odpovídám upřímně. Posledních deset minut … to přeci už nemůže říct ne, když už tady sedíme přes dvě hodiny… a? Ano, vzala to! Domlouváme se na prvních konkrétních krocích  a termínu, kdy, kde a jak začít!

16:00 letím do kanceláře.

Mám přesně hodinu zpoždění, v kanceláři už čeká Lenka na schůzku, ale musím se s nadšením pochlubit s novinkou ještě Heleně a Janě. Poté opět distingovaně přecházím do další kanceláře a pokračuji v jednání s Lenkou, která bude v našem dalším Katalogu ŽENY s.r.o. V dubnu totiž otevře malý obchůdek s koutkem ŽENY s.r.o. na Vinohradech. Domlouváme podmínky a po půl hodině se omlouvám a pokračuji dále.

16:30 opět rychlé interní resty.

Hodím oko na maily, vymazat vše, co mě pravidelně vytáčí a zahlcuje schránku, zkouknout dle priorit to podstatné, vyřídit top urgent. Jestli jsem v něčem přeborník, tak je to rychlé čtení, mazání a vyřizování emailů  Po deseti minutách hotovo, rychlé interní dohody, co je třeba v kanceláři. Pár telefonátů a potvrzení, že ŽENY s.r.o. budou mít nového partnera Philips! Na pátou pomalu s lakem na nehty připraveným v pozoru přejíždím na jednání občanského sdružení Friends of the National Museum of Women in the Arts, jehož jsem už pět let členkou, ale za poslední dva roky mateřské tam jedu nyní poprvé. Bude tam opět spousta krásných, vzdělaných a úspěšných žen a mezi nim já v tom nejlepším kostýmku, co doma mám, ale stále s nenalakovanými nehty!

16:55 první červená na semaforu.

Semafor Husákovo ticho, to bude na dlouho, zvládnu jednu ruku. Další červená a dlouhé čekání u Kontíku. Vyšlo to! Nehty nalakovány, rychlý pudr, opatrně natahuji kabát a vyrážím na setkání, které je jako vždy velice příjemné a inspirativní. Plán akcí na rok 2014 schválen, úkoly rozdány.

18:45 vyrážím domů.

A to znamená, že už za půl hodinky budu s oběma Františky. Malý už bude  koukat z okna s úsměvem od ucha k uchu, hned se mi vrhne kolem krku a já zapomenu na vše, co se dnes stalo a že bych možná měla ještě něco trochu pracovat. Dostane večeři a pokračujeme do vany, kde bude pořádně rošťačit a já se po celém dnu pěkně odreaguji a od srdce zasměji. Pak chvilku hraní v pokojíčku a pár pohádek před spaním. Pomalu bych už usínala s ním, ale ještě si s chutí popovídám o Olympiádě a novinkách z celého dne s mým velkým Františkem, který má vždy na rozdíl ode mne přehled opravdu ve všem.

22:00 uléhám do postele.

Zítra budíček v 6 hodin bude stačit, abych stihla zase vyřídit zbylé resty, které jsem sice v pondělí nedala, ale vím, že v nejpozději v úterý to dám!

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

Odpovědět
zlato
zlato 29. 9. 2014

Odpovědět
Petra - Jeunesse Prague

smekám hodně inspirující

Odpovědět
Amanda
Amanda 25. 9. 2014

Budíček v 5 je pro mě nepředstavitelný jako pro sovu. Stačila mi kdysi povinná brigáda v kalandrovně od 6 na VŠ....ale pokud je před člověkem ten den něco příjemného na co se může těšit, tak to asi jde. A čím dříve člověk vstane, tím má delší den a více zážitků. Některé dny jsou maximálně naplněné a využité a tak by to mělo být. I když i opak, relax, je skvělý.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 602
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.