Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Denča75
Denča75
Vloženo 13. 1. 2021
Líbí se mi

Inflace

Denča75
Denča75
Vloženo 13. 1. 2021
Líbí se mi
Inflace

Inflace

Nikdy jsem si moc nevšímala inflace, nanejvíš v rámci typických řečí starší generace, jak ještě pamatují rohlík za pár halířů. Nepředstavitelné na začátku života a přeci, jak běh času ubýhá a finance jsou již v mých vlastních rukou, ceny vnímám silněji a najednou vidím, jak občas nenánapdně, občas velice nápadně vystřelí o trochu výše.

 

Díky Covid je však růst inflace v některých místech citelnější. Stačilo si zajít po dlouhé kalvárii homeoffice práce pro obídek s kolegy z práce a najednou, cena poskočila o 30 Kč. To se protočily panenky.

 

Člověk si většinou inflaci tolik neuvědomuje, pokud nepočítá každou korunu, což naštěstí není můj případ. O to zvláštnější je pocit ji najednou vidět v pevných obrysech před sebou. Najednou, jako by se začal odvíjet můj vlastní příběh, který budu za řadu let také vyprávět. "za mých mladých let, to stál oběd jen .." Už to vidím před sebou.

 

Je zvláštní, jak taková drobná věc dokáže člověka propojit s předchozí generací, lidé se tolik nemění. Sdílíme své pocity a i tato drobnost nás může spojit, ne vždy ve stejnou chvíli, avšak v průběhu času se pohled mění jak se mění skušenosti a dospíváme.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 14. 1. 2021

zajímavé

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 1. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 922
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.