Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Amanda
Amanda
Vloženo 29. 10. 2019
Líbí se mi

Illusion Art Museum Prague - Nicholas Winton - anamorfní instalace

Amanda
Amanda
Vloženo 29. 10. 2019
Líbí se mi
Illusion Art Museum Prague - Nicholas Winton - anamorfní instalace

Illusion Art Museum Prague - Nicholas Winton - anamorfní instalace

Patrik Proško je nejznámější český tvůrce anamorfních instalací. Možná jste už zachytili obraz Bati vytvořeného z bot nebo Nikola Tesly z elektroniky, které jsou vystaveny v Illusion Art Museu na Staromáku. Aktuálně shání předměty z doby kolem roku 1939 pro vytvoření obrazu Nicholase Wintona.

 

Illusion Art Museum Prague, Dům U Červené lišky jehož počátky sahají až do 14. století

 

 

 
Patrik Proško - visual artist

Prosím o pomoc s novým projektem. Budu teď dělat novou anamorfní instalaci a to portrét Nicholase Wintona, chlapa co v roce 1939 zachránil před Hitlerem a jistou smrtí 669 dětí, které se mu podařilo dostat do anglických rodin skrze tzv Kindertransporty, určitě ten příběh všichni znáte. Chci tu instalaci pojmout jako výřez z tehdejší skutečnosti a vytvořit jí z dobových věcí, pokud možno souvisejících s těmi transporty.

Shánim na ní věci z doby okolo roku 1939 nebo starší - nábytek, stůl, židle, nebo kabinet, může být i secesní, protože Winton úřadoval prý také v secesním hotelu Evropa na václaváku, nebo i neoklasicistní, ale i jakýkoliv meziválečný nábytek. Různé razítka, pořadníky, kartotéky, vlakové jízdenky (těch třeba celou krabici), dokumenty (stačí scany), dobové fotografie, pohlednice, časopisy, noviny, ale hlavně dobové cestovní kufry, truhly, dětské hračky, ale i psací potřeby, staré telefony, rádia, nebo cokoliv co se týká vlaků a vlakových nádraží, různé meziválečné drobnosti, zbraně apod, ale i třeba něco z Anglie té doby. Budu rád za cokoliv dobového.

Jsme ve spojení také s Wintonovými dětmi, kterým se projekt líbí a dávají nám k němu svolení, dále pak s Wintonovou nadací i některými rodinami dětí které zachránil a snažíme se je oslovit, aby do instalace věnovali něco ze svých osobních věcí, nebo z pozůstalosti, rádi bychom portrét vytvořili co nejautentičtěší. Pokud byste měl někdo na cokoliv z hledaných věcí tip, nebo je měl doma a mohl je věnovat, nebo nabídnout k prodeji moc by mi to pomohlo. Také pokud byste někdo znal někoho ze zachráněných dětí ještě žijících na území ČR, nebo jejich dětí, které bychom s tímto projektem mohli oslovit, budeme moc vděční.

Předem moc díky za tipy a pomoc!!

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 11. 11. 2019

To je úžasné

Odpovědět
beata0063
beata0063 30. 10. 2019

Veľmi zaujímavé miesto aj umenie

Odpovědět
Amanda
Amanda 30. 10. 2019

Lepe je to videt na videu, vse sestavene z predmetu dohromady vytvari obraz.

lemur
lemur 30. 10. 2019

Zajímavé.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 29. 10. 2019

zajímavé .-)

Odpovědět
Amanda
Amanda 29. 10. 2019

Neobvykle...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 991
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.